ایمپلنت و ملاحظات بعد از جراحی

ملاحظات بعد از جراحی ایمپلنت

فهرست مطالب

در این یادداشت درباره‌ی ملاحظات مهم بعد از جراحی ایمپلنت صحبت خواهیم کرد. همانطور که می‌دانید رعایت ملاحظات بعد از هر جراحی بسیار مهم خواهد بود و حتما در نتیجه جراحی شما و میزان موفقیت آن تاثیر گذار خواهد بود. هر چقدر هم که شما یک جراحی ایمپلنت موفق را پشت سر گذاشته باشید و همه چیز عالی پیش رفته باشد، بازهم بی دقتی و بی توجهی در عمل به توصیه‌های بعد از جراحی می‌تواند تمام زحمات جراح را به باد دهد. در ادامه تعدادی از این ملاحظات بسیار مهم را بررسی خواهیم کرد.

اول از همه ناحیه‌ای که جراحی شده و پایه ایمپلنت در آن کاشته شده را دستکاری نکنید، بهش فشار وارد نکنید و از غذا خوردن با اون قسمت اجتناب کنید. مراقب باشید که غذایتان داغ، سفت یا شامل لقمه هاي بزرگ نباشد. از خوردن غذاهاي محرکی مثل ترشی و ادویه‌جاتی مثل فلفل و … خودداري کنید.

دومین توصیه جدی گرفتن رعایت بهداشت خواهد بود. به هیچ عنوان نگذارید مواد غذایی در قسمت جراحی شده تجمع پیدا کند چراکه ناحیه جراحی شده را دچار التهاب خواهد کرد. به جز ناحیه جراحی شده برای کاشت پایه ایمپلنت، بقیه نواحی دهان را به روال عادي مسواك بزنید.

در نهایت سعی شود حتما داروهایی که به شما تجویز شده را طبق زمانبندی مصرف نمایید و در مصرف داروها به هیچ عنوان سهل‌انگاری نکنید. اگر بعد از جراحی ایمپلنت یا جراحی لثه دهانشویه مخصوصی برای شما تجویز شده است روزی 2 تا 3 بار از آن استفاده نمایید.

بعد از كشيدن بخيه‌ها و ترميم اوليه ناحيه جراحی، اگر چنانچه در مدت زمان توصيه شده جهت جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فك، هرگونه علايم غير طبيعی شامل آبسه، درد، ترشح چرك يا خون و… مشاهده کردید، بلافاصله به كلينيك مراجعه نماييد.

رعایت این ملاحظات برای کسانی که جراحی ایمپلنت انجام دادند کاملاً واجب است. همچنین کسانی که جراحی پیوند استخوان یا پیوند لثه هم داشتند، به دلیل حساسیت بیشتر، باید تمامی مراقبت‌های گفته شده را با دقت بالاتری انجام دهند.

اطلاعات نویسنده

مقالات مرتبط

شاید مقالات زیر برای شما جذاب باشد

دکتر مرتضی قادری متخصص جراحی لثه
مقالات
دکتر مرتضی قادری

دکتر مرتضی قادری:تبلیغات ایمپلنت فوری واقعیت ندارد/ درمان ارزان در نهایت گران تمام می‌شود!

دکتر مرتضی قادری:تبلیغات ایمپلنت فوری واقعیت ندارد/ درمان ارزان در نهایت گران تمام می‌شود! تحریریه تیتنت-دندانپزشکی دیگر مثل قبل نیست! هرکسی به یک شکلی گذرش

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *