جراحی دندان عقل

دندان عقل سومین دندان آسیا بزرگسالان است که در سنین 18 تا 21 سالگی رشد می‌کند.  اندازه استخوان فک انسان‌های امروزی به گونه‌ای است که معمولاً با عدم وجود فضای کافی در دهان برای رشد دندان آسیا سوم رو به رو هستیم که این می‌تواند باعث مشکلاتی برای دیگر دندان‌ها شود. به همین علت توصیه می‌شود که دندان عقل برای پیشگیری از مشکلات آتی کشیده شود.

این مشکلات زمانی بروز می‌کند که دندان‌ عقل به خاطر نبود فضای کافی به صورت کج رشد کند و باعث فشار و آسیب به دندان‌های کناری شود. همچنین وقتی مکان دندان عقل مناسب نباشد،  در معرض پوسیدگی قرار می‌گیرد؛ زیرا ذرات مواد غذایی بین دندان عقل ودندان‌های آسیا کناری باقی می‌مانند و باعث پوسیدگی دندان عقل و دندان‌های کناری می‌شوند.

بسته به وضعیت قرارگیری دندان عقل که گاهی دندان آشکار است و یا گاهی  نیمه نهفته یا نهفته کامل هستند، جراحی برای خارج کردن آن‌ها متفاوت خواهد بود. در موارد آشکار بودن دندان در عرض چند ثانیه می‌توان دندان را خارج کرد و در مواردی هم ممکن است مجبور شویم لثه یا استخوان نگه دارنده دندان شما را بُرش بدهیم تا دندان عقل خارج شود.

گاهی نیز دندان عقل نزدیک به عصب خواهد بود که در این موارد جراحی بسیار ظریفی و دقیقی نیاز است تا به عصب آسیبی وارد نشود و دندان عقل بدون هیچ عارضه‌ای از استخوان فک خارج شود.

خدمات جراحی دندان عقل

نام درمانقیمت
جراحی دندان عقل بسته به وضعیت دندان عقلیک و نیم تا پنج میلیون تومان