لمینت سرامیکی

مزایا و عوارض آن

یکی از موارد بهداشتی که باید در طول زندگی با مراقبت‌های زیاد و رعایت نکات لازمه رعایت کنیم، مسواک زدن است. متاسفانه اگر این مورد را رعایت نکنیم، ممکن است پس از مدتی دندان‎های ما با مشکل روبرو شود. این مساله علاوه بر این که باعث می‎شود نتوانیم از غذا خوردن لذت ببریم، همچنین اعتمادبه‌نفس ما را بسیار پایین می‎آورد. لمینت سرامیکی دندان‏‎های شما را زیباتر از روز اول می‎کند، اما خب یک سری مراقبت‎ها هم نیاز دارد.

لمینت کاور

ترمیم زیباترین لبخند شما با لمینت سرامیکی

استفاده از لمینت سرامیکی در سال‎های اخیر، یکی از پرکاربردترین استراتژی ها در کلینیک های دندانپزشکی بوده است. این درمان یکی از بهترین روش‎ها برای افزایش زیبایی صورت و بهتر کردن عملکرد دندان‎ها است. جالب است بدانید که طیف گسترده‎ای از لمینت سرامیکی در بازار وجود دارد که دندانپزشک شما، با اطلاع کافی درباره خواص هر کدام، از بهترین مواد برای لمینت کردن دندان شما استفاده می‎کند.

لمینت دندان دقیقا چیست؟

لمینت دندان همانطور که اشاره شد، یکی از بهترین روش‎ها ترمیم کردن دندان‎های جلویی برای به دست آوردن اعتمادبه‌نفس و بهبود عملکرد مجدد دندان‎ها است. این روش از زمانی که توسط چارلز پینکوس در سال 1938 اختراع شد، یکی از بادوام ترین روش‎ها برای ترمیم دندان‎ها شناخته می‎شود.

بنابراین می‎توان گفت: “لمینت دندان یا Porcelain laminate veneers یک روش ترمیم است که در آن از پوسته‎ های ظریف و بادوام از موادی با ترکیب مختلف سرامیک بر روی قرار می‎گیرد. رنگ این مواد به رنگ دندان‌هایتان شبیه است تا ظاهری طبیعی در لبخند شما داشته باشد.”

لمینت کردن دندان‏ به دلایل مختلفی به روش‎های دیگر در سالیان اخیر ترجیح داده شده است. یکی از روش‎‌هایی که در کنار لمینت در میان مردم محبوبیت داشت، روکش کردن دندان بود. یکی از دلایلی که لمینت سرامیکی به روکش کردن دندان ترجیح داده می‎شود، این است که با لمینت کردن، بیومکانیک یا همان مکانیک زیستی دندان با نرخ موفقیت 93 درصد تا 15 سال آینده حفظ می‎شود.

با توجه به مزایای لمینت سرامیکی به روش‎های دیگر، این روش درمانی به‌قدری در سالیان اخیر گسترش یافته است که بیشتر مردم از این روش برای ترمیم دندان‎های خود استفاده می‎کنند. اگر تمایل دارید تا با لمینت سرامیکی بیشتر آشنا شوید، حتما تا انتهای مطلب همراه ما بمانید.

ماندگاری بالا، نقطه قوت لمینت سرامیکی نسبت به روش‌های دیگر ترمیم دندان!

بهترین ویژگی های لمینت کردن دندان‎ها چیست؟

لمینت سرامیکی بهترین گزینه برای کسانی است که قصد دارند زیبایی دندان‎های خود را با ماندگاری بالا ترمیم کنند. این روش تفاوت‌های زیادی نسبت به روکش کردن دندان دارد. در این بخش سعی داریم تا مزایای لمینت سرامیکی را مرور کنیم تا بتوانید با دیدگاه بهتری نسبت ترمیم کردن دندان‌های خود اقدام کنید.

به دست آوردن زیبایی دندان، حتی اگر زردترین دندان را داشته باشید!

مهم‌ترین ویژگی‎‌ لمینت سرامیکی زیبایی است که به دندان‎ها و طرح لبخند شما ارائه می‎کند. تفاوتی ندارد که دندان‎هایتان زرد، شکسته یا کج شده باشد، با ترمیم دندان با استفاده از لمینت سرامیکی می‎توانید به راحتی تمامی این نقص‌ها را پوشش دهید و بهترین و بی‎نقص‌ترین لبخند را به خودتان هدیه کنید.

روش‌های دیگر ترمیم، از لمینت سرامیکی تهاجمی تر هستند

یکی دیگر از ویژگی‏های عالی لمینت سرامیکی این است که به نسبت روش‎های دیگر مانند تاج دندان، غیرتهاجمی ‎تر است. البته که لمینت کردن دندان روشی تهاجمی است اما برای استفاده از این روش تنها باید سطح دندان‌های شما از یک سطح تراشیده شود؛ در صورتی که در روش تاج دندان، باید دورتادور دندان مورد نظر تراشیده شود تا ترمیم صورت بگیرد.

مقاومت بالای لمینت سرامیکی دربرابر زرد شدن

یکی از مهم‎ترین معیارهای کسانی که علاقه‌مند به ترمیم دندان‎های‎شان هستند، این است که دندان‎های‎شان در برابر زرد شدن مقاوم باشند. یک خبر خوب برای‎تان داریم، استفاده کردن از لمینت سرامیکی برای ترمیم کردن دندان به نسبت روش‎های دیگر ترمیم، مقاومت بیشتری دربرابر زرد نشدن دارد.

دندان‎های لمینت شده را اگر از آن‎ها مراقبت کنید، تا مدت‎ها به سفید‌ترین و بهترین حالت ممکن برای شما خواهند ماند.

لمینت سرامیکی ظاهری طبیعی دارد!

یکی دیگر از مهم‏ترین ویژگی‎های لمینت سرامیکی این است که به دندان‎های شما ظاهری طبیعی می‎دهد. برخلاف روش‎های دیگر، استفاده از لمینت سرامیکی به دلیل خاصیت بازتاب نور این ماده، سبب می‎شود تا دندان‎های شما ظاهری طبیعی و زیبا داشته باشند. ظاهر غیرطبیعی دندان علاوه بر این که توجه همه‎گان را به سمت خود جلب می‎کند، زیبایی ظاهری غیرطبیعی دارد که از نظر خیلی از افراد چندان جالب نیست.

طول‏ عمر زیاد لمینت؛ یکی از دلایل محبوب شدن این روش در سالیان اخیر

در بهترین شرایط، اگر دندانپزشک شما، با بهترین امکانات و مواد مورد نیاز، دندان‎های‎تان را لمینت کند، اگر از آن‌ها مراقبت‎های لازم را نیز بکنید، می‎توانید تا بیش از 15 سال بدون نگرانی از دندان‎های خود استفاده کنید. البته این را هم در نظر داشته باشید که احتمال خراب شدن و آسیب دیدن لمینت سرامیکی همواره وجود دارد. بنابراین باید تا حد امکان از دندان‏های ترمیم‌شده خود مراقبت کنید تا بتوانید تا مدت طولانی بدون ترمیم از دندان‎های خود لذت ببرید.

 

لمینت

چه کسانی می‎توانند از لمینت سرامیکی برای زیباتر شدن لبخندشان استفاده کنند؟

یکی از سوال‎های اساسی مردم درباره لمینت سرامیکی این است آیا ما می‎توانیم از این روش درمان برای ترمیم دندان‎های خود استفاده کنیم؟ در جواب به این سوال باید گفت که بله شما می‎توانید در هر شرایطی از لمینت سرامیکی برای ترمیم دندان‎های خود استفاده کنید.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به دلیل تعدد روش‎‌های ترمیم دندان، بهتر است از یک متخصص در زمینه انتخاب کردن روش ترمیم مشورت بگیرید. شاید بهترین روش ترمیم دندان‎های شما یک روش دیگر مانند روکش دندان باشد.

میانگین قیمت لمینت دندان در سال 1401 چقدر است؟

قیمت روش‎های درمانی طرح لبخند و ترمیم دندان‏ها در میان مردم یکی از مهم‏ترین فاکتورهای تصمیم‌گیری برای انجام دادن این روش‎ها است. در این مطلب قصد داریم میانگین قیمت لمینت سرامیکی در سال 1401 را بررسی کنیم تا بتوانید با دیدگاه بهتری این روش درمان را انتخاب کنید.

در ابتدا بهتر است با برخی از عوامل تاثیر‎گذار در هزینه لمینت سرامیکی آشنا شویم. برخی از عوامل مانند میزان تراش دندان در هزینه لمینت کردن تاثیرگذار هستند. این عوامل به شرح زیر می‎باشند:

 • یکی از مهم‏ترین فاکتورها میزان زمان برای آماده سازی و تراش دندان است. دندان‎هایی که نیاز به زمان بیشتری برای تراش شدن نیاز داشته باشند، هزینه بالاتری نیز دارند
 • قرینه‌ کردن فرم دندان‎ها پس از ترمیم
 • نوع تراشی که باید بر روی دندان شما بخورد
 • شفافیت و رنگ لمینت انتخاب شده، در این مورد بهتر است که رنگ نزدیک به دندان شما باشد
 • از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت لمینت سرامیکی، مهارت و تجربه متخصص مورد نظر است. اگر به کسی مراجعه کنید که مهارت بالا و تجربه خوبی در این زمینه دارد، باید قیمت بیشتری نیز پرداخت کنید

میانگین قیمت لمینت هر دندان در سال 1401 برابر با 5.500.000 تومان است.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بهترین لمینت دندان، لمینت سرامیکی است.

تا چه مدتی می‎توانیم از لمینت سرامیکی استفاده کنیم؟

برای این که بتوانید از ترمیم دندان‎هایتان نهایت استفاده را ببرید، باید نکات مورد نیاز برای مراقبت از آن‎ها را رعایت کنید. در این صورت می‌توانید تا بیشتر از 15 سال با خیال راحت از دندان‎های خود استفاده کنید. اما اگر خیلی بی‌احتیاطی کنید، نکات بهداشتی را رعایت نکنید و مدام با دندان خود آجیل بشکنید، ممکن است تا یک سال هم نتوانید از دندان‎های ترمیم شدتان لذت ببرید.

انواع لمینت دندان را بشناسید

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، لمینت‎های سرامیکی ترکیب‎های مختلفی دارند که باید با توجه به دندان‎های شما درست شود. این سرامیک‌ها به سه دسته تقسیم‎بندی می‎شوند که این تقسیم‎بندی‎ها به شرح زیر هستند:

 • سرامیک‌های مبتنی‌بر شیشه: شامل موادی مانند Feldspathic porcelain, IPS Empress, IPS Empress II, and e-max Press
 • سرامیک‎های مبتنی‌بر آلومینا Alumina: شامل موادی مانند In-ceram Alumina, In-ceram Spinell, In-ceram Zirconia, Procera All Ceram
 • سرامیک‎های مبتنی‌بر زیرکونیا – Zirconia

اگر قصد داشته باشید از یک نوع لمینت دیگر برای ترمیم دندان‎های خود استفاده کنید، باید به سراغ روش‌های دیگری مانند لمینت کامپوزیت و بدون تراش بروید. البته که برای تشخیص انتخاب بهترین لمینت باید به یک دندانپزشک مراجعه کنید.

 

لمینت

سرامیک مبتنی بر شیشه (Glass Based Ceramics)

همانطور که مطالعه کردید، سرامیک مبتنی بر شیشه یکی از انواع سرامیک‎های ترکیبی است که برای ترمیم دندان استفاده می‎شود. پرسلن فلدسپاتیک – Feldspathic porcelain از سه جزء اصلی تشکیل شده است که به شرح زیر هستند:

 • کوارتز
 • فلسپات
 • کائولن

نکته: ماده اصلی تشکیل‎دهنده مواد گفته شده، دی اکسید سیلیس هستند.

فلدسپات‌ها به طور عمده از دی‌اکسید سیلیس (60٪ – 64٪) و اکسید آلومینیوم (20٪ – 23٪) تشکیل شده‌اند. البته از این ترکیب توسط متخصصان بنابر شرایط مختلفی مانند ترمیم دندان‎های شکسته تغییر می‎کنند.

پرسلن فلدسپاتیک دارای خواص مکانیکی پایین با استحکام خمشی است که به میزان از 60 تا 70 مگاپاسکال است اندازه‎گیری شده است. در نظر داشته باشید که این ماده به دلیل داشتن شیشه در ساختار خود در برابر ضربه بسیار آسیب‎پذیر است. بنابراین لمینت سرامیکی ساخته شده از چینی‌های فلدسپاتیک باید استحکام خود را از مینای دندان به‎دست آورند.

اگر بخواهید از لمینت سرامیکی ساخته شده از چینی‌های فلدسپاتیک برای ترمیم دندان‎ها استفاده کنید، می‌توانید از ضخامت 0.5 میلی‎متری استفاده کنید و دندان را بدون آماده‌سازی ترمیم کنید. حالا نکته اینجا است که چه شرایطی این مواد بهترین چسبندگی را دارد؟

برای فراهم کردن شرایط بهترین چسبندگی لمینت سرامیکی ساخته شده از چینی‌های فلدسپاتیک بهتر است 50 درصد از مینای دندان در بستر ترمیم وجود داشته باشد، همچنین برای نواحی حاشیه ترمیم باید بیش از 70 درصد مینای دندان وجود داشته باشد.

سرامیک مبتنی‌بر آلومینا – Alumina Based Ceramics

دومین ماده‎ای که در این بخش از مطلب قرار است معرفی کنیم، سرامیک مبتنی‌بر آلومینا نام دارد که تشکیل شده از: پورسلین In-ceram و all-ceram.

در ادامه این بخش قصد داریم شما را با In-Ceram Porcelains یا همان پورسلین این‌سرام بیشتر آشنا کنیم.

پورسلین In-ceram یک سرامیک تزریق‌شده است که متخصصان از آن برای ترمیم دندان‎های مراجعه ‎کنندگان استفاده می‎کنند. این ماده شامل یک لایه از مواد تقویت‌شده می‎شود که بر روی یک قالب نسوز ساخته شده است.

هنگامی که متخصص از ماده این‎سرام استفاده می‎کند، قالب منقبض می‎شود و در نتیجه از ماده خارج می‎شود. در این مرحله هسته ماده بسیار ضعیف است و متخصص برای آن که بتواند مجدد استحکام بالا را به آن برگرداند، از لانتانیوم حاوی شیشه استفاده می‌کند.

با توجه به ترکیب‎های مختلف پورسلین In-ceram، این سرامیک به دو دسته تقسیم می‎شود که عبارتند از:

 • In-ceram alumina
 • In-ceram spinell
 • In-ceram zirconia
 • پورسرا All-ceram

  پورسرا All-ceram از روکش‎هایی ساخته می‏شود که دارای 99.9 درصد اکسید آلومینیوم با خلوص بالا هستند. جالب است بدانید که این روکش‎ها معمولا با سرامیک آلومینیومی پوشش داده می‎شوند تا بتوانند استحکام بیشتری نیز داشته باشند.

  اگر به دنبال قوی‌ترین ترکیب سرامیکی هستید، پورسرا All-ceram یکی از بهترین گزینه‎ها برای شما است. زیرا این ماده با مقاومت 680 مگاپاسکال از دو ماده دیگری که گفته شد، مقاومت‎ بیشتری دارد. اما جالب است بدانید که یک ماده از پورسرا All-ceram هم استحکام بیشتری دارد. این ماده Zirconia based ceramics یا همان سرامیک مبتنی‏‎بر زیرکونیا نام دارد.

برای مشاوره رایگان تخصصی ایمپلنت (کاشت دندان) اطلاعات خود را وارد نمایید.

در زمان ویزیت عکس OPG از دندان هایتان حتما به همراه داشته باشید.

Rectangle 16
لمینت 3

در چند جلسه می‎توانم دندان ‎هایم را لمینت کنم؟

برای این که بتوانید به‎طور کامل و موفقیت آمیز دندان های خود را با لمینت سرامیکی ترمیم کنید، نیاز به حداقل دو جلسه دارید. در جلسه اول، همانطور که در ادامه مطلب بیشتر توضیح داده می‎شود، دندانپزشک دندان های شما را بررسی می‎کند. اگر مشکلی خاصی اعم از پوسیدگی دندان نداشتید، پزشک نسبت به قالب‎گیری اقدام می‎کند و شما می‎توانید رنگ روکش لمینت خود را انتخاب کنید.

در صورتی که در جلسه اول تمامی موارد به خوبی پیش برود، در جلسه دوم می‎توانید دندان‌های‎تان را ترمیم کنید. دقت داشته باشید که رعایت کردن مراقبت‌های ویژه تا چند روز پس از ترمیم به‌شدت توصیه می‎شود. این مراقبت‎ها هم از سوی متخصص و هم از سوی ما تذکر داده می‎شود.

پس از ترمیم دندان‎ها، بهتر است از خوردن نوشیدنی‌های خیلی سرد یا گرم دوری کنید. سعی کنید تا دو ساعت پس از انجام ترمیم هیچ مواد غذایی نخورید. از فردای ترمیم بهتر است از نخ دندان برای پاکیزه نگه داشتن دندان‎های خود استفاده کنید. همچنین به‎طور مرتب مسواک زدن را برای نگهداری بهتر از دندان‎ها فراموش نکنید.

برای ترمیم دندان‎ها با لمینت سرامیکی، چقدر باید دندان‎ها تراشیده شوند؟

در نسل جدید سرامیک‏‎ها، متخصصان نیازی ندارند که میزان زیادی از دندان‎های شما را بتراشند. در نسل جدید این سرامیک‌ها، کسانی که می‎خواهند از لمینت سرامیکی باید به میزان کمی در دندان‎های‎شان تغییرات ایجاد شود. در نظر داشته باشید که این تغییرات جزئی در دندان‎ها برای پیوند بهتر سرامیک با دندان اجباری است.

آشنایی کامل با مراقبت‎های پس از لمینت کردن دندان

یکی از مهم‎ترین گام‌ها پس از ترمیم کردن دندان‎ها، رعایت کردن نکات مراقبتی است. اگر این نکات را رعایت کنید می‎توانید تا مدت‎های طولانی از ترمیم دندان‎های خود لذت ببرید. البته اگر این نکات را رعایت نکنید، ممکن است در مدت زمان کوتاهی با مشکلاتی مانند شکستگی دندان روبرو شوید. از آنجایی که عمل ترمیم دندان‌های لمینت‎شده ممکن است هزینه‎بر باشد، پیشنهاد می‎شود که این نکات را رعایت کنید.

پیش از بررسی مواردی که نیاز دارید پس از استفاده از لمینت سرامیکی رعایت کنید، بهتر است یک نکته را تذکر دهیم. پس از انجام ترمیم دندان، احتمال دارد که دندان‎های شما تا دو یا سه روز به نوشیدنی‎های سرد و گرم حساسیت داشته باشد. پس از این مدت می‏‎توانید مجددا نوشیدنی‎های مورد علاقه‎تان را میل کنید.

رعایت کردن بهداشت دهان، ضروری‎تر از پیش

یکی از مهم‏ترین اقداماتی که باید پس از لمینت کردن دندان خود انجام دهید، داشتن روتین مناسب برای بهداشت دهانی خود است. هرچه رسیدگی شما به بهداشت دهانی خود، بادقت‎تر و بهتر باشد، می‎توانید در مدت زمانی بیشتری از لمینت خود در بهترین شرایط استفاده کنید.

زمانی که به لمینت‏های‌تان مانند دندان‏های خود نگاه کنید و سعی کنید از آن‎ها به بهترین شکل مراقبت کنید، می‎توانید مطمئن باشید که ترمیم دندان‌های‎‌تان تا مدتی طولانی برای شما نگرانی و هزینه ایجاد نخواهد کرد.

استفاده کردن از مسواک‌های نرم و استاندارد

یکی دیگر از نکاتی که باید پس از ترمیم کردن دندان‎های خود رعایت کنید، این است که از مسواک‌های سفت و غیراستاندارد استفاده نکنید و سعی کنید همیشه از وسایل بهداشتی برای دهان‌تان استفاده کنید که استانداردهای لازم را داشته باشند. این نکته به شما کمک می‎کند تا در مدت طولانی‏تری از لمینت سرامیکی دندان‎های‌تان لذت ببرید.

خوردن مواد غذایی سفت ممنوع است

یکی از دشمن‌های اصلی خراب شدن دندان‎های سرامیکی برای ایرانیان این است که در خوردن موادغذایی سفت مانند آجیل زیاده‏روی می‎کنند و فشار زیادی به دندان‎های ترمیم‎شده‎شان وارد می‎کنند. این عادت ممکن است پس از مدت کوتاهی بعد از ترمیم دندان‎ها، هزینه هنگفتی را مجددا برای درست کردن‌شان بر روی دستت‎تان بگذارد. بنابراین سعی کنید از خوردن موادغذایی سفت دوری کنید.

معرفی مراحل ترمیم دندان با لمینت سرامیکی

لمینت کردن دندان‌ها، نیاز به طی‌شدن برخی مراحل دارد. پس از طی کردن این مراحل می‎توانید زیبایی خیره‎کننده‎ دندان‎های خود را مجدد به‌دست آورید. این مراحل به شرح زیر هستند:

 • مشاوره با یک متخصص:

اولین مرحله در ترمیم دندان با استفاده از لمینت سرامیکی مراجعه کردن به یک کلینیک دندانپزشکی معتبر و مشاوره با یک متخصص است. در این صورت می‎توانید تصمیم های بهتری اتخاذ کنید.

 • از بین بردن پوسیدگی دندان‎ها و بیماری‎های لثه:

در دومین مرحله دندان‎های مراجعه کننده توسط دندانپزشک بررسی می‎شود تا هیچگونه پوسیدگی نداشته باشد، همچنین بیماری‌های لثه نیز باید چک شوند تا بتوانید یک ترمیم موفقیت آمیز داشته باشید. در صورتی که با وجود یکی از این موارد ترمیم انجام شود، وضعیت‏ دندان‎های شما، نه تنها درست نمی‎شود، بلکه پس از مدتی بدتر از گذشته نیز می‎شود.

 • آماده‌کردن دندان‎ها برای ترمیم:

در مرحله آماده‎کردن دندان‎ها برای ترمیم اقداماتی نظیر تراش مینای دندان انجام می‎شود. به‎طور کلی هدف اصلی این مرحله این است که بهترین شرایط را برای چسبیدن لمینت سرامیکی به دندان‎های‎تان فراهم کند. در این مرحله تراشیدن دندان‌‎های شما کاملا به وضعیت‌شان بستگی دارد. اگر میزان زردی دندان‎های شما بیش از حالت عادی باشد، نیاز به تراش بیشتری خواهید داشت.

اگر دندان‎های مراجعه کننده دچار پوسیدگی های متنوعی شده باشد، دندانپزشک موارد مورد نیاز برای درمان این پوسیدگی ها را انجام می‏دهد. لازم است بدانید که اگر دو هفته از ترمیم پوسیدگی‎ دندان‎های شما با کامپوزیت گذشته باشد، متخصص باید مجددا مواد کامپوزیت را برای ترمیم دندان‌هایتان بردارد و از مواد جدید استفاده کند تا لمینت در بهترین شرایط در جای خود قرار گیرد.

 • قالب‌گیری دندان‎های مراجعه کننده: پیش از قالب‎گیری دندان‎ها، مراجعه ‎کننده می‎تواند رنگ لمینت مورد نظرش را انتخاب کند. پس از آن با استفاده از خمیرهای مخصوص قالب‎گیری انجام می‎شود. پس از گذشت حدود دو هفته، روکش دندان‎های شما آماده می‎شود و می‎توانید اقدام به ترمیم کنید.

 

لمینت 4

پاسخ به سوالات متداول درباره لمینت سرامیکی

در این بخش از مطلب قصد داریم به برخی از سوال‎های پرتکرار شما درباره لمینت سرامیکی پاسخ دهیم.

آیا با دندان‎های پوسیده نیز می‎توان از لمینت استفاده کرد؟

بله؛ اما باید در ابتدا پوسیدگی‌های دندان توسط دندانپزشک درمان شود، سپس از لمینت سرامیکی برای ترمیم دندان‎ها استفاده شود.

آیا پس از ترمیم دندان‎های خود را لمینت پلاستیکی، می‎توانم مجددا آن‎ها را جدا کنم و از دندانهای خود استفاده کنم؟

خیر؛ پس از ترمیم دندان به وسیله روش لمینت، شما نمی‎توانید مجدد از دندان‎های طبیعی خود استفاده کنید.

طول عمر لمینت چقدر است؟

در صورتی که بتوانید بهداشت دهانی خود را به بهترین شکل رعایت کنید و نکات مراقبتی را نیز رعایت کنید تا 15 سال یا بیشتر می‎توانید از دندان‎های‎تان لذت ببرید.

میانگین قیمت لمینت چقدر است؟

میانگین قیمت لمینت در سال 1401 برای هر واحد دندان، 5.500.000 تومان است.

چند نوع سرامیک برای ترمیم دندان‎ها وجود دارد؟

سه نوع سرامیک برای ترمیم دندان‏‎ها وجود دارد که دندانپزشک با توجه به شرایط شما یکی از آن‎ها را انتخاب می‎کند.

آیا می‎توانیم رنگ سرامیک مورد نظر را برای ترمیم دندان‎های خود انتخاب کنیم؟

بله؛ در مراحل اولیه درمان، می‎توانید رنگ روکش دندان‎های‎تان را انتخاب کنید.

لمینت سرامیکی؛ روشی ماندگار برای ترمیم دندان‎ها!

لمینت سرامیکی به دلیل مزایای متعددی که دارد از جمله ماندگاری و مقاومت بالا، در میان روش‎های ترمیم دندان‎ها، به محبوبیت بالایی رسیده است. استفاده کردن از این روش می‎تواند یک لبخند بی‎نظیر به شما هدیه دهد. تفاوتی ندارد که دندان‎های‌تان پوسیده است یا لثه‌های‎تان بیماری‎های متفاوتی دارند، پس از درمان این موارد می‎توانید از این روش استفاده کنید و بی‎نقص‏ترین لبخند دنیا را داشته باشید.

 

گالری تصاویر نمونه درمان

کیفیت خدمات ما را مشاهده کنید

1 2
Photo 1 Photo 2
4 3
5 6