ایمپلنت فوری

مزایا و عوارض آن

ایمپلنت یک روزه روش درمانی جدید و قابل‌اطمینانی برای جایگزین کردن دندان‌های ازدست‌رفته شما با دندان‌هایی طبیعی است. روشی محبوب که ایمپلنت را با بهره‌گیری از پایه‌ای محکم به استخوان فک شما وصل می‌کند. از ایمپلنت فوری دندان‌ها بیشتر در موارد ضروری استفاده می‌شود. مواردی مانند شکستن دندان جلویی فک در تصادف یا حادثه‌های مختلف که چهره فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در مواردی که از دست دادن دندان مربوط به دندان‌های عقبی است، می‌توانید از ایمپلنت با روش معمول استفاده کنید. ایمپلنت معمولی زمان بیشتری را برای دستیابی به نتیجه نیاز دارد.

ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان نوعی روش جایگزینی برای دندان ازدست‌رفته است. در این روش، به‌جای استفاده از دندان مصنوعی یا پل دندان، دندانی در فک شما کاشته می‌شود. در واقع دندان جدید باید ریشه‌ای در استخوان فک شما داشته باشد تا همچون دندان طبیعی به‌صورت محکم در جای خود باقی بماند. به همین منظور پایه‌ای در فک شما کار گذاشته می‌شود و تاج دندان روی آن سوار می‌شود. در ایمپلنت فوری همه مراحل درمان در یک روز انجام می‌شود.

پایه‌ها یا فیکسچر ایمپلنت دندان فلزاتی از جنس تیتانیوم یا فلزات مشابه هستند که سازگاری بالایی با بدن انسان دارند. چنانچه روند درمان و ایمپلنت دندان به‌خوبی صورت بگیرد و مراقبت از دندان ایمپلنت‌شده هم به‌صورت درستی انجام شود، دوام این دندان‌ها زیاد است. به این ترتیب شما نیازی به تکرار روند درمانی ندارید و دندان‌های شما برای سال‌ها برایتان باقی می‌مانند. برخلاف ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه، روند ایمپلنت معمولی چند ماه به درازا می‌کشد.

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه چیست؟

ایمپلنت یک‌روزه با روش معمول ایمپلنت دندان متفاوت نیست. مهم‌ترین تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی، در سرعت انجام آن است. در این روش جایگزینی دندان جدید به‌جای دندان قدیمی، بلافاصله پس از کشیدن دندان، پایه ایمپلنت کار گذاشته می‌شود و تاج موقت دندان نیز روی آن قرار می‌گیرد. یعنی برخلاف روش معمول ایمپلنت که دستِ‌کم سه ماه به درازا می‌کشد، در این روش، ایمپلنت دندان در یک روز در فک شما کار گذاشته می‌شود.

البته ایمپلنت فوری بیشتر در مواردی به کار گرفته می‌شود که یکی از دندان‌های جلوی فک شما دچار آسیب شده باشد. هرچند افراد زیادی هم داوطلب ایمپلنت یک‌روزه برای دندان‌های عقب فک خود هستند. اما از آنجا که نداشتن دندان در جلوی فک روی زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد، بیشتر داوطلبان این نوع ایمپلنت جزو این دسته افراد هستند.

 

 

تفاوت ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی دندان:

روند اصلی جایگزین کردن دندان جدید با دندان قبلی در ایمپلنت فوری تفاوت زیادی با ایمپلنت معمولی ندارد. مهم‌ترین تفاوت این دو روش در سرعت انجام آن است. اگر طول، عرض و تراکم استخوان فک شما اندازه مناسبی داشته باشد، شما هم می‌توانید با ایمپلنت یک روزه دارای دندان شوید. ما می‌توانیم هم‌زمان با خارج کردن دندان پیشین، پایه و تاج دندان جدید را نصب کنیم. روند درمان در این نوع ایمپلنت به این شکل است که پس از نصب پایه دندان در استخوان فک شما، پروتز یا تاج دندان نیز روی آن نصب می‌شود.

بلندی دندان در ایمپلنت فوری کمی کوتاه‌تر از حد معمول آن در نظر گرفته می‌شود تا در زمان خوردن، فشاری روی آن وارد نشود. وارد شدن فشار روی این دندان می‌تواند ریشه را تحت تاثیر قرار داده، آن را کج کند. پس از گذشت سه تا پنج ماه، پروتز کار گذاشته‌شده با پروتز دائمی و جدید جایگزین می‌شود. در واقع در چند ماه نخست نمی‌توان روی ایمپلنت یک روزه دندان فشار وارد کرد. اما این ایمپلنت جای خالی دندان را در دهان شما پر می‌کند و زیبایی را به شما بازمی‌گرداند.

در روند ایمپلنت معمولی، پس از کار گذاشتن پایه یا فیکسچر دندان در فک شما، چند ماه به آن زمان داده می‌شود. در این دوره چندماهه، استخوان داخل فک رشد می‌کند و به ایمپلنت جوش می‌خورد. آنگاه پس از رسیدن پایه دندان به ثبات کافی، روکش یا تاج دندان بر روی آن نصب می‌شود.

ایمپلنت فوری دندان

برتری‌های ایمپلنت یک روزه:

استفاده از ایمپلنت یک‌روزه برتری‌های فراوانی برای شما دارد که دندان خود را در حادثه‌ای از دست داده‌اید یا زمان کشیدن دندان شما فرا رسیده است:

1- زیبایی را به شما بازمی‌گرداند:

نداشتن دندان در جلوی فک روی زیبایی چهره هرکسی تاثیرگذار است. به همین دلیل هم کسانی که دندان جلویی فک خود را از دست می‌دهند، تمایل به ایمپلنت فوری آن دارند. به این ترتیب نخستین برتری این نوع درمان بازگرداندن حالت عادی چهره شما است. در واقع زیبایی اولین و مهم‌ترین هدف ایمپلنت یک روزه است. البته در این‌باره یک نکته دیگر را هم باید در نظر داشته باشید. در این روش ایمپلنت، فک شما دچار تحلیل نمی‌شود. همین نکته باعث می‌شود تا زیبایی لبخند شما در گذر زمان، در اثر جای خالی دندان، دچار نقص نشود.

2- اعتمادبه‌نفس شما را تقویت می‌کند:

نداشتن دندان جلویی فک روی اعتمادبه‌نفس بیشتر آدم‌ها تاثیرگذار است. در این‌طور مواقع، فرد از اجتماع فاصله می‌گیرد و همین نکته سبب انزوا و تنهایی او می‌شود. جایگزین کردن فوری دندان ایمپلنت به‌جای دندان پیشین، اعتمادبه‌نفس فرد را بالاتر می‌برد و از انزوای او جلوگیری می‌کند.

3- شکل لثه‌ها و دندان‌های کناری را حفظ می‌کند:

فاصله افتادن بین از دست دادن دندان و گذاشتن ایمپلنت ممکن است شکل لثه را کمی تغییر دهد. دندان‌های کناری نیز در فاصله زمانی طولانی، از جای خود حرکت می‌کنند یا کج می‌شوند. اما ایمپلنت فوری از تغییر شکل لثه و دندان‌های شما جلوگیری می‌کند.

4- دوره درمان کوتاه‌تری دارد:

در ایمپلنت یک روزه، در روز کشیدن دندان، یا در نهایت یکی دو روز پس از آن، پروتز یا تاج موقت دندان روی پایه آن قرار داده می‌شود. اما در ایمپلنت معمولی، زمان سه تا شش ماهه بین کشیدن دندان تا قرار دادن تاج دندان فاصله می‌افتد. به این ترتیب ایمپلنت فوری دوره درمانی کوتاه‌تری خواهد داشت.

5- تعداد جراحی‌های کمتری دارد:

ایمپلنت یک روزه تنها به یک جراحی برای کار گذاشتن دندان نیاز دارد. اما برای کاشت دندان به‌روش معمولی ایمپلنت، شما باید تحمل انجام چند جراحی را بر روی فک خود داشته باشید.

6- جایگزینی بهتر تاج دندان و هماهنگی بهتر آنها با فک بیمار را به دنبال دارد:

یکی از برتری‌های دیگر ایمپلنت فوری، هماهنگی بهتر تاج دندان با فک و لثه شما است. در روش معمول ایمپلنت، پایه‌ای استوانه‌ای‌شکل در فک شما کار گذاشته می‌شود. پس از اینکه پایه به استخوان فک جوش خورد، تاج دندان روی آن قرار داده می‌شود. اما در ایمپلنت یک‌روزه، تاج دندان در زمان کار گذاشتن پایه تیتانیومی، روی آن کار گذاشته می‌شود. به این ترتیب هماهنگی تاج با لثه بهتر از روش پیشین صورت می‌گیرد.

7- ماندگاری آن طولانی است:

یکی از بهترین ویژگی‌های ایمپلنت یک روزه، ماندگاری طولانی‌مدت آن است. دوام ایمپلنت فوری به سلامت بدن شما و مقدار مراقبت شما از دندان‌های خود نیز بستگی دارد. در شرایط عادی این دندان‌ها می‌توانند 15 تا 20 سال عمر کنند. شاید هم شما تا آخر عمر دیگر نیازی به ایمپلنت دوباره دندان نداشته باشید.

8- درد، تورم و خون‌ریزی کمتری دارد:

روند درمانی ایمپلنت معمولی دندان همراه با چند جراحی، بخیه، درد و خون‌ریزی است. طبیعی است کوتاه شدن این روند درمانی درد و خون‌ریزی کمتری برای شما به‌ دنبال خواهد داشت.

برتری‌های دیگر ایمپلنت یک روزه:

9- با کاشت یک روزه دندان، چین‌وچروکی که به‌دلیل نداشتن دندان می‌تواند در صورت پدید بیاید، برطرف می‌شود.

10- با ایمپلنت فوری دندان، حساسیت لثه شما به مواد سرد و گرم برطرف می‌شود. این حساسیت در بیشتر موارد، در زمان خوردن خوراکی‌های سرد و گرم باعث آزار می‌شود.

11- با استفاده از این روش جایگزینی دندان، تعداد دفعاتی که باید به دندان‌پزشک مراجعه کنید، کاهش پیدا می‌کند.

12- با ایمپلنت یک روزه وقفه‌ای در روال عادی زندگی شما به وجود نمی‌آید.

ایمپلنت فوری2

معایب ایمپلنت فوری:

هر روش درمانی دارای معایبی هم هست. از معایب کاشت فوری دندان هم باید به چند مورد اشاره کنیم:

* مهم‌ترین اشکال ایمپلنت یک روزه کمتر بودن شانس موفقیت آن نسبت به روش ایمپلنت معمولی است. البته تنها در صورتی پزشکان این روش را به شما توصیه می‌کنند که نتیجه معاینه فک و دندان شما مثبت باشد. در واقع شما باید شرایط ایمپلنت یک‌روزه را داشته باشید. همین نکته درصد موفقیت‌آمیز بودن این نوع ایمپلنت را بیشتر می‌کند.

* فرایند ساخت استخوان در بدن انسان، فرایندی طولانی است. یکی از اشکالات اساسی ایمپلنت فوری این است که ممکن است فک بیمار در روند ساخت استخوان دچار مشکل شود. در این صورت، امکان جابه‌جایی، حرکت کردن و کج شدن پایه دندان در لثه شما وجود دارد.

روند درمان ایمپلنت یک روزه:

روند درمانی ایمپلنت یک‌روزه به این صورت است:

1- عکس‌برداری و تشخیص درصد موفقیت ایمپلنت فوری:

برای تشخیص وضعیت لثه شما و برآورد کردن درصد موفقیت ایمپلنت یک روزه، ابتدا باید از فک و دندان شما عکس‌برداری صورت بگیرد. عکس‌برداری‌های دوبعدی و سه‌بعدی به‌صورت کامل موقعیت فک و ریشه دندان شما را برای پزشک نمایان می‌کنند. در صورت وجود عفونت در لثه و ریشه دندان، برای شما دهان‌شویه یا آنتی بیوتیک تجویز می‌شود. پس از برطرف شدن عفونت، در صورتی که شرایط فک شما مناسب باشد، شما وارد مرحله بعدی درمان می‌شوید.

2- بی‌حسی دندان، شکافتن لثه و درآوردن ریشه دندان:

اکنون هنگام بی‌حس کردن لثه و درآوردن دندان شکسته یا پوسیده و ریشه آن است. پس از درآوردن دندان و ریشه، محل آن باید به‌صورت کامل از عفونت پاک‌سازی شود تا شما وارد مرحله بعدی ایمپلنت فوری شوید.

3- پدید آوردن سوراخی در فک:

در این مرحله، استخوان فک شما با دریل سوراخ می‌شود تا جای قرار گرفتن ایمپلنت آماده شود. این سوراخ در ابتدا کوچک است، اما پس از آن بازتر می‌شود تا فضای کافی برای قرار گرفتن پایه دندان یا فیکسچر فراهم شود.

4- کار گذاشتن ایمپلنت دندان:

ایمپلنت دندان شبیه به یک پیچ کوچک و باریک است. در این مرحله از ایمپلنت یک روزه، این قطعه در استخوان فک شما کار گذاشته می‌شود.

5- ریختن پودر استخوان در فک:

در ایمپلنت فوری، گاهی نیاز است برای محکم شدن پایه دندان در فک شما از پودر استخوان استفاده شود. در صورت تشخیص این نکته از طرف پزشک، در این مرحله پودر دندان در اطراف ایمپلنت ریخته می‌شود.

6- کار گذاشتن اباتمنت:

اباتمنت قطعه‌ای است که پایه دندان یا فیکسچر را به تاج دندان وصل می‌کند. در این مرحله اباتمنت نیز روی پایه دندان دندان قرار می‌گیرد.

7- قرار دادن روکش یا تاج دندان:

اکنون زمان ساخت و قرارگیری تاج دندان فرا رسیده است. در این زمان روکش یا تاج دندان با کمک دستگاه‌های دیجیتالی و پیشرفته، در زمان کوتاهی ساخته می‌شود و بر روی پایه دندان شما قرار می‌گیرد. تاج دندان در روش ایمپلنت یک روزه کمی کوتاه‌تر از دندان قبلی و دندان‌های دیگر شما ساخته می‌شود. این نکته باعث می‌شود تا در زمان غذا خوردن فشار کمتری به این دندان وارد شود.

8- بستن لثه و بخیه زدن آن:

اکنون زمان بستن لثه و در صورت نیاز، بخیه زدن آن است. بستن زخم لثه با بخیه یا با روش دیگر، روند کاشت دندان را به پایان خود می‌رساند. البته از این به‌بعد مراقبت‌های شما از این دندان می‌تواند سرنوشت نهایی آن را مشخص کند.

موارد مهم در ایمپلنت یک روزه:

اگر شما هم داوطلب ایمپلنت یک‌روزه هستید، باید توجه شما را به موارد مهمی جلب کنیم:

* از مهم‌ترین عوامل موفقیت کاشت یک روزه دندان، مهارت پزشک معالج شما است. پزشکان ماهر هم فقط در صورت آمادگی فک و وضعیت ریشه دندان و سینوس‌های شما، کاشت فوری دندان را به شما توصیه می‌کنند. اگر فک شما شرایط مطلوبی داشته باشد، احتمال موفقیت این نوع ایمپلنت هم بالا خواهد بود.

* از عوامل بازدارنده ایمپلنت فوری باید به طول زیاد ریشه دندان و نزدیک بودن آن به سینوس‌ها یا کانال‌های عصبی فک اشاره کرد.

* یکی دیگر از مهم‌ترین نکته‌ها در کاشت فوری، کاشت دندان پس از کشیدن دندان است. بهترین زمان برای ایمپلنت یک روزه زمانی است که دندان شما کشیده می‌شود. درباره دندان‌هایی که پیش از این کشیده شده‌اند، کاشت فوری دندان کمی مشکل‌تر است. البته این مسئله به‌صورت دقیق با معاینه شما به‌وسیله دندان‌پزشک مشخص می‌شود.

ایمپلنت فوری 3

مدت‌زمان کاشت ایمپلنت فوری:

در روند درمانی ایمپلنت دندان، ابتدا دندان شما کشیده می‌شود. پس از آن، پایه ایمپلنت درون استخوان فک شما قرار می‌گیرد. مدتی طول می‌کشد تا تیتانیوم فیکسچر یا پایه به استخوان فک شما جوش بخورد. اما در روش ایمپلنت یک روزه، پس از قرار دادن پایه در فک شما، تاج دندان هم روی آن کار گذاشته می‌شود. البته این تاج موقتی و از جنس پلاستیک است و فشاری به ریشه ایمپلنت وارد نمی‌کند. پس از آن هم شما باید مراقب باشید تا در زمان غذا خوردن فشار زیادی به دندان و پایه آن وارد نشود.

روکش پلاستیکی دندان شما تا چند ماه آینده بر روی پایه آن باقی خواهد ماند تا فیکسچر تیتانیومی دندان به استخوان فک شما جوش بخورد. پس از آن، این تاج پلاستیکی با یک تاج از جنس پروتز دائمی دندان جایگزین خواهد شد.

داوطلبان انجام ایمپلنت فوری چه کسانی هستند؟

بهترین داوطلبان ایمپلنت یک روزه باید شرایط مختلفی داشته باشند:

* کسانی که یک یا چند دندان خود را به‌دلیل پوسیدگی، تصادف یا موارد دیگر از دست داده باشند یا آسیب زیادی به دندان‌های آنها وارد شده باشد.

* کسانی که برای جایگزین کردن دندان خود با روش ایمپلنت معمولی نمی‌توانند چند ماه منتظر بمانند هم می‌توانند اقدام به کاشت فوری دندان کنند.

* دارا بودن سلامت عمومی یکی از مهم‌ترین شرط‌های موفقیت ایمپلنت فوری است. وجود بیماری‌های مختلفی مانند دیابت و هر بیماری زمینه‌ای می‌تواند این روند را با مشکل روبه‌رو سازد. افراد سیگاری و الکلی نیز مشکلات زیادی در روند کاشت دندان خواهند داشت. مشکلاتی که ممکن است نتیجه را با مشکل روبه‌رو کند.

* کسانی که فک و لثه بدون بیماری و التهاب داشته باشند. وجود هرگونه عفونت در فک و لثه بیمار باعث می‌شود تا ایمپلنت یک روزه پس زده شود. در واقع التهاب فک و لثه جلوی جوش خوردن پایه یا فیکسچر ایمپلنت را به استخوان فک شما می‌گیرد. به این ترتیب عمل کاشت دندان با موفقیت روبه‌رو نخواهد شد. به همین دلیل است که در صورت عفونت در لثه و دندان، پزشکان ابتدا به درمان آن اقدام می‌کنند.

* یکی از شرط‌های مهم برای موفقیت ایمپلنت فوری، رشد کامل استخوان‌های فک است. به این ترتیب کودکان و نوجوانانی که استخوان فک آنها به‌طور کامل رشد نکرده است، کاندیدای مناسبی برای کاشت دندان به شمار نمی‌روند.

* مقدار تراکم استخوان در فک شما باید به‌اندازه‌ای باشد که امکان سوراخ کردن آن و قرار دادن پایه ایمپلنت وجود داشته باشد. همچنین امکان احاطه شدن آن به‌وسیله بافت استخوانی باشد. در صورتی که بافت استخوان شما دارای تراکم کافی نباشد، باید از پیوند استخوان استفاده شود.

* دندان‌قروچه باعث فشار به دندان‌ها و دندان ایمپلنت‌ شده می‌شود. در واقع دندان‌قروچه باعث جابه‌جایی پایه دندان می‌شود. به همین دلیل کسانی که در خواب دندان‌قروچه می‌کنند، داوطلبان مناسبی برای ایمپلنت یک روزه نیستند. چنین افرادی فقط در صورتی می‌توانند از کاشت فوری دندان استفاده کنند که پزشک آنان توصیه کرده باشد. در این‌گونه موارد بیمار باید در زمان خواب از محافظ‌های دندانی استفاده کند.

* افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، یا از داروهای پوکی استخوان استفاده می‌کنند، نمی‌توانند از ایمپلنت فوری برای کاشت دندان استفاده کنند. همچنین کسانی که از داروهای اعصاب و ضد افسردگی استفاده می‌کنند هم گزینه‌های مناسبی برای ایمپلنت یک‌روزه نیستند.

* کاشت یک ‌روزه دندان برای افرادی که به هر دلیلی دچار تحلیل استخوان فک شده‌اند، مناسب نیست. البته این افراد می‌توانند از روش معمول ایمپلنت بهره ببرند و در مدت چند ماه دارای دندانی دائمی شوند.

* یکی دیگر از شرایط مورد نیاز برای موفقیت ایمپلنت یک روزه، وجود دستِ‌کم پنج دندان در فک بالا یا فک پایین است. همچنین کمترین اندازه مورد نیاز برای انجام این جراحی در پهنای استخوان 6 میلی‌متر، و در طول آن 13 میلی‌متر است.

عوارض ایمپلنت یک روزه دندان:

کاشت یک روزه دندان ممکن است دارای عوارضی باشد که نتیجه را با خطر روبه سازد. به همین دلیل برخی پزشکان این روش کاشت دندان را توصیه نمی‌کنند. از نمونه عوارضی که ممکن است کاشت یک روزه دندان به دنبال داشته باشد، باید به موارد مختلفی اشاره کنیم:

* جوش نخوردن پایه ایمپلنت:

پایه ایمپلنت فوری پس از درآوردن ریشه دندان، در فک شما کار گذاشته می‌شود. برخلاف ایمپلنت معمولی، تاج دندان نیز در همین زمان روی پایه قرار داده می‌شود. اگر به هر دلیلی، مانند خوردن غذای سخت یا موارد دیگر فشار زیادی به پایه دندان وارد شود، جوش خوردن آن را با اشکال روبه‌رو می‌کند. جوش نخوردن پایه ایمپلنت دندان به استخوان فک از مهم‌ترین مواردی است که ممکن است کاشت دندان یک روزه را با خطر روبه‌رو کند.

* شکستن تاج موقت دندان:

تاج موقتی که پس از ایمپلنت یک روزه روی پایه دندان گذاشته می‌شود، به قدرت و استحکام تاج دائمی نیست. همین نکته می‌تواند شکستن آن را در پی داشته باشد. البته شکست تاج دندان در مورد ایمپلنت‌های معمولی نیز ممکن است روی دهد. در واقع، چه روش ایمپلنت شما یک روزه و چه روش آن معمول و چندماهه باشد، ممکن است با این مشکل روبه‌رو شوید.

* جابه‌جایی ایمپلنت:

گاهی نیز فشار وارد شده بر پایه ایمپلنت فوری باعث جابه‌جایی و لق شدن دندان می‌شود. جابه‌جا شدن پایه ایمپلنت روند درمان را با مشکل، و در مواردی، حتی با شکست روبه‌رو می‌کند.

* عفونت:

عفونت معمول‌ترین عوارض هر نوع جراحی است و می‌تواند نتیجه این جراحی را هم با خطر روبه‌رو کند. جلوگیری از عفونت در لثه و در محل کاشت دندان، نتیجه موفقیت‌آمیزتری را به دنبال خواهد داشت. برای پیشگیری از خطر عفونت باید پس از ایمپلنت یک روزه به تمام موارد مراقبتی که پزشک شما برایتان تجویز می‌کند، عمل کنید.

برای مشاوره رایگان تخصصی ایمپلنت (کاشت دندان) اطلاعات خود را وارد نمایید.

در زمان ویزیت عکس OPG از دندان هایتان حتما به همراه داشته باشید.

Rectangle 16
ایمپلنت فوری 4

مراقبت‌های پس از ایمپلنت یک روزه:

پس از ایمپلنت فوری، باید نکته‌های مختلفی را رعایت کنید تا ریشه دندان شما محکم شود و نتیجه ایمپلنت موفقیت‌آمیز باشد:

1- در سه چهار ماه ابتدای کاشت دندان فوری نباید فشار زیادی به آن وارد کنید. به همین خاطر پزشکان سفارش می‌کنند در این مدت غذاهای نرم میل کنید و بیشتر از آش، سوپ و دیگر خوراک‌های نرم استفاده کنید. این نکته به‌ویژه در شش هفته ابتدای پس از کاشت دندان ضروری است. پس از جوش خوردن ایمپلنت در فک، روال غذا خوردن شما به حالت عادی بازمی‌گردد.

2- یکی از مهم‌ترین نکته‌های مراقبتی، رعایت بهداشت دهان و دندان است. استفاده از مسواک و نخ دندان پس از هر وعده غذایی از نکته‌های مهمی است که هر داوطلب ایمپلنت فوری باید رعایت کند. در صورت رعایت نکردن نکته‌های بهداشتی، احتمال عفونت لثه و به خطر افتادن نتیجه کاشت دندان زیاد است.

3- توجه داشته باشید که استفاده از مسواک نرم و خمیردندان‌های باکیفیت و ضد حساسیت می‌تواند روند بهبود شما را سرعت ببخشد.

4- داشتن استراحت کافی، به‌ویژه در روزهای نخست پس از ایمپلنت یک روزه، باعث بهبودی زودتر زخم‌ها می‌شود.

5- با توجه به دستور پزشک، استفاده از دهان‌شویه نیز می‌تواند سلامت فک و دندان شما را تامین کند و روند بهبودی شما را کوتاه‌تر کند.

6- حتی پس از موفقیت ایمپلنت یک روزه، باید هر چهار تا شش ماه یک بار به‌وسیله پزشک خود معاینه شوید.

7- استفاده نکردن از سیگار، قلیان و سایر دخانیات به جوش خوردن سریع‌تر پایه دندان شما کمک می‌کند و بهبودی شما را سرعت می‌بخشد.

دوام ایمپلنت فوری چقدر است؟

دوام این نوع ایمپلنت دندان در هرکسی می‌تواند با دیگری متفاوت باشد. در صورت مراقبت از دندان‌ها و معاینه مرتب آنها، این زمان بین 15 تا 20 سال متغیر است.

آیا ایمپلنت یک روزه ارزان است؟

یک نکته را به خاطر داشته باشید! ایمپلنت یک‌روزه در صورتی موفق خواهد بود که بهترین مواد و بالاترین فناوری را در ساخت دندان به کار گرفته باشد. در واقع ارزان بودن ایمپلنت یک‌روزه نمی‌تواند موفقیت آن را به دنبال داشته باشد. در این نوع ایمپلنت، باید از پایه‌هایی استفاده شود که با جدیدترین فناوری‌ها ساخته شده‌اند. قیمت این پایه‌ها ارزان‌تر از پایه‌های ایمپلنت معمولی نیست. در واقع قیمت واقعی ایمپلنت فوری بالاتر از قیمت ایمپلنت‌های معمولی است.

هزینه ایمپلنت یک روزه چقدر است؟

از نمونه گزینه‌های موثر در هزینه ایمپلنت یک روزه به موارد مختلفی باید اشاره کنیم:

* جنس ایمپلنت دندان.

* تعداد ایمپلنت.

* جنس تاج دندان.

* نوع پروتز بر پایه ایمپلنت.

* روش کاشت ایمپلنت.

* فناوری مورد استفاده.

* کشور سازنده ایمپلنت.

* درمان‌های جانبی.

سخن پایانی:

ایمپلنت فوری راه‌حلی مناسب برای کسانی است که به دلایل مختلفی یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند. نداشتن دندان، به‌ویژه در جلوی فک بالا و پائین، چهره ما را دگرگون می‌کند. همین مسئله باعث شده تا افرادی که دندان‌های جلوی فک خود را از دست داده‌اند، به فکر راهی برای جایگزین کردن زودتر و دائمی آنها باشند.

خوشبختانه دانش دندان‌پزشکی این امکان را برای پزشکان فراهم کرده تا با مدد از فناوری‌های نوین، این مشکل را حل کنند. جراحان و دندان‌پزشکان با جراحی فک شما و استفاده از ایمپلنت یک روزه، دندانی دائمی برای شما فراهم می‌کنند. دندانی که ماندگاری طولانی دارد و چهره و لبخند شما را هم زیباتر نشان می‌دهد.

البته ایمپلنت‌های فوری، همان‌طور که اشاره شد، دارای عوارض و خطرهای مختلفی است. بهترین راه برای شما که داوطلب این روش کاشت دندان هستید، مشورت با دندان‌پزشک متخصص، و پس از آن تصمیم‌گیری است.

گالری تصاویر نمونه درمان

کیفیت خدمات ما را مشاهده کنید

1 2
Photo 1 Photo 2
4 3
5 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *