قیمت ایمپلنت 1403 + هزینه های جانبی و بیمه

با قیمت و هزینه های ایمپلنت در سال 1403 آشنا شوید. همچنین عوامل تاثیرگذار بر هزینه ایمپلنت و قیمت ایمپلنت‌های ساخت کشورهای مختلف را هم بدانید.

قیمت و هزینه های ایمپلنت 1403 | شرایط اقساط

قیمت و هزینه‌های ایمپلنت 1403 | شرایط اقساط

قیمت ایمپلنت دندان پرسش افراد زیادی است که یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند. دیگر زمان گذاشتن دندان‌های مصنوعی متحرک به سر آمده است. استفاده از درمان‌هایی مانند پل یا بریج دندان نیز به دندان‌های سالم شما آسیب می‌زند. تنها راه و بهترین راه برای داشتن دندان‌هایی طبیعی، زیبا و همانند دندان‌های پیشین شما بهره بردن از فناوری نوین کاشت دندان است.

پزشکان متخصص ایمپلنت پروتز یک یا چند دندان را به گونه‌ای در فک و لثه‌های شما کار می‌گذارند که تفاوت زیادی بین آنها با دندان‌های پیشین شما دیده نمی‌شود. این نکته به‌ویژه زمانی چشمگیر است که پزشکان از بهترین برندها برای جایگزینی دندان‌های شما استفاده کنند. اما نکته‌ای که فکر بسیاری از شما را مشغول کرده، هزینه ایمپلنت دندان است. شاید به جرات بتوانیم بگوییم نگرانی بالا رفتن هزینه‌های ایمپلنت و توانایی نداشتن در تامین آن باعث شده تا بسیاری از مردم از این درمان فاصله بگیرند.

اما اگر بدانید کلینیک‌هایی مانند مرکز ایمپلنت دکتر قادری زمینه پرداخت اقساطی قیمت ایمپلنت را فراهم کرده‌اند، شاید در تصمیم خود تجدید نظر کنید. با ما در نگاهی به هزینه‌های ایمپلنت و شرایط پرداخت اقساطی آن همراه باشید.

ایمپلنت دندان چیست و هزینه ایمپلنت چقدر است؟

ایمپلنت دندان روشی برای پر کردن جای خالی دندان یا دندان‌های شما است. اما تفاوت این روش با روش‌هایی که پیش از این رایج بوده، در کاشت این دندان‌ها در فک شما است. در این روش درمانی، دندان‌های ایمپلنتی ساخته‌شده در شرکت‌های معتبر دنیا در فک شما کار گذاشته می‌شوند. روند درمان ایمپلنت کمی طولانی است تا پایه دندان در فک شما جوش بخورد و محکم شود.

اما در انتهای این روش درمانی، شما دندانی همچون دندان‌های طبیعی خودتان در دهان دارید. دندانی که می‌توانید با آنها به آسانی غذا بخورید، از ته دل بخندید، شب‌ها با آن بخوابید و فراموش کنید دندان‌های شما نیستند. تنها عاملی که باعث پرهیز بسیاری از افراد از این نوع درمان می‌شود، قیمت ایمپلنت است.

هزینه‌های ایمپلنت نسبت به درمان‌های دیگر دندان‌پزشکی گران‌تر است. همین مسئله باعث فاصله گرفتن افراد زیادی از این درمان موثر و همیشگی می‌شود. البته پرداخت هزینه‌های ایمپلنت به‌صورت قسطی هم امکان‌پذیر است که ممکن است راه‌حلی برای این مشکل باشد.

قیمت ایمپلنت

قیمت ایمپلنت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

گزینه‌های مختلفی در هزینه ایمپلنت دندان موثر است:

1- تاثیر برند ایمپلنت در هزینه ایمپلنت:

مانند هر محصولی، برند ایمپلنت نخستین عامل تاثیرگذار در قیمت ایمپلنت دندان است. بسیاری از برندهای ایمپلنت سوئیسی و آمریکایی جزو برترین ایمپلنت‌های دندان دنیا به شمار می‌روند. بدیهی است هزینه ایمپلنت این برندها هم بالاتر از هزینه برند‌هایی است که تجربه کمتری در ساخت دندان‌های مصنوعی دارند. تجربه نشان داده ماندگاری ایمپلنت‌های برتر به بیش از 20 سال، بلکه تا پایان عمر شما می‌رسد. ازطرف دیگر، ایمپلنت‌هایی در کشورهایی مانند کره ساخته شده‌اند که تجربه کمتری در ساخت این پروتزها دارند. همین نکته قیمت ایمپلنت ساخت این کشورها را پایین‌تر از قیمت ایمپلت‌های برتر کشورهای سوئیس و آمریکا نگه داشته است. اگرچه برخی از این پروتزهای دندان توانسته‌اند به‌خوبی با شرایط فک و دهان بیماران مطابقت پیدا کنند.

2- اثرگذاری مواد مورد استفاده در ساخت دندان بر قیمت ایمپلنت:

دو ماده فلز و سرامیک در ساخت ایمپلنت‌های دندانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ریشه دندان‌ها از تیتانیوم ساخته می‌شود و تاج آن را سرامیک تشکیل می‌دهد. در مواردی، ممکن است لثه و فک کسی به تیتانیوم حساسیت داشته باشد. به همین دلیل، ماده‌ای به نام زیرکونیا هم در ساخت برخی از این دندان‌ها به کار رفته است. زیرکونیا آلیاژی سفیدرنگ با کیفیتی بالاتر از تیتانیوم است. در صورتی که بخشی از بدنه دندان از روی لثه پدیدار شود، ریشه‌های تیتانیومی اندکی به سیاهی می‌زنند. اما زیرکونیوم تفاوت زیادی با دندان‌های طبیعی شما ندارد. قیمت ایمپلنت دندان با آلیاژ زیرکونیا بالاتر از قیمت دندان‌های تیتانیومی است. دندان‌هایی که از زیرکونیا ساخته می‌شوند، به دندان‌های سرامیکی هم معروفند. دندان‌های سرامیکی از زیبایی بیشتری برخوردارند. سرامیک شفاف‌تر است و شباهت بیشتری به دندان‌های طبیعی شما دارد. هزینه ایمپلنت سرامیکی هم بالاتر از ایمپلنت‌های تیتانیومی است.

3- تاثیر نوع ایمپلنت بر هزینه ایمپلنت:

اگر تاکنون اقدام به ایمپلنت دندان نکرده باشید، شاید ندانید ایمپلنت‌ها انواع مختلفی دارند. هر برند سازنده پروتزهای دندانی چند نوع ایمپلنت می‌سازد تا هریک با شرایط فک و لثه افراد مختلف مطابقت داشته باشد. برای مثال، استخوان‌بندی چهره برخی افراد، و فک و لثه آنها باریک و ظریف است. بدیهی است برای این دسته افراد نمی‌توانیم از پروتزهای معمول دندان استفاده کنیم که پهنای متوسطی دارند. اما کاشت دندان برای این گروه از افراد با مدد از پروتزهایی که پایه ظریف‌تری دارند، امکان‌پذیر است. در بیشتر موارد، قیمت ایمپلنت‌های خاص، ظریف‌تر و کمیاب‌تر بالاتر از هزینه پروتز‌های معمولی است. برخی برندها نیز پروتزهایی تولید می‌کنند که با آنها می‌توانیم ایمپلنت فوری یا یک‌روزه را برای شما انجام دهیم. این گروه از پروتزها نیز از فناوری بالاتری در ساخت برخوردارند تا پیوند استخوان فک شما سریع‌تر انجام شود. بدیهی است قیمت ایمپلنت های مناسب کاشت فوری دندان نیز بالاتر از قیمت نمونه‌های معمولی برند مورد نظر باشد.

4- اثر تعداد ایمپلنت بر هزینه ایمپلنت:

اگر شما چند دندان خود را از دست داده باشید، طبیعی است هزینه کاشت دندان برای شما بیشتر از کسی است که فقط یک دندان خود را از دست داده است. به‌این‌ترتیب، قیمت ایمپلنت به تعداد دندان‌های مورد نیاز شما هم بستگی دارد. البته برخی افراد هم نیاز به یک دست دندان کامل برای فک بالا و پایین خود دارند. این گروه نیز باید هزینه بیشتری برای کاشت دندان‌های خود بپردازند.

5- تاثیر دستمزد متخصص کاشت دندان بر هزینه ایمپلنت:

گاهی روند درمان شما تنها نیاز به یک متخصص کاشت دندان دارد که در جراحی لثه هم تخصص دارد. اما گاهی هم متخصص ایمپلنت شما را برای جراحی نزد یک متخصص جراحی فک می‌فرستد. این مورد هم می‌تواند در قیمت ایمپلنت تاثیرگذار باشد. نکته دیگری نیز در این میان اهمیت دارد. تخصص پزشک معالج شما در مقدار دستمزد او اثرگذار است. بدیهی است دستمزد پزشکانی که رتبه بالاتری از نظر پزشکی دارند، بیشتر است. در مرکز ایمپلنت دکتر قادری شما با متخصصی روبه‌رو هستید که نه‌‌تنها متخصص ایمپلنت است. بلکه متخصص جراحی لثه هم هست. تخصص داشتن در جراحی فک و لثه امتیازی نیست که همه متخصصان ایمپلنت از آن برخوردار باشند. با مراجعه به این کلینیک، شما در صورت نیاز به جراحی فک، نیاز ندارید به پزشک دیگری مراجعه کنید. اگرچه با وجود همه این برتری‌ها، با سپردن درمان خود به دکتر قادری، می‌توانید از شرایط پرداخت اقساطی قیمت ایمپلنت نیز برخوردار شوید.

6- تاثیر هزینه‌های جانبی بر قیمت ایمپلنت:

کشیدن دندان، لیفت سینوس، پیوند استخوان و جراحی لثه از نمونه درمان‌های جانبی کاشت دندان است. اگر زمان زیادی از کشیدن دندان شما گذشته باشد، به احتمال زیاد، شما نیاز به پیوند استخوان دارید. پیوند استخوان روند درمان شما را طولانی‌تر می‌کند و هزینه آن را هم بالاتر می‌برد. لیفت سینوس یکی دیگر از این درمان‌ها است. کشیدن دندان، وجود مشکلاتی در فک و لثه‌های شما و عوامل دیگر نیز در این میان بر هزینه ایمپلنت تاثیرگذارند. درصورتی‌که شما به هریک ‌از این درمان‌ها نیاز داشته باشید، طبیعی است هزینه درمان شما بالاتر خواهد رفت.

7- تاثیر سلامت دهان، لثه و فک شما در هزینه ایمپلنت:

برخی از داوطلبان ایمپلنت از سلامتی کامل در دهان و فک خود برخوردارند. این گروه از داوطلبان کاشت دندان تنها به ایمپلنت نیاز دارند. اگر شما از این گروه افراد هستید، هزینه کاشت دندان شما محدود به قیمت ایمپلنت مورد نظر شما خواهد بود. اما افرادی که دچار بیماری‌های مختلفی در لثه و فک خود هستند، باید ابتدا آنها را درمان کنند و سپس به ایمپلنت دندان برسند. هزینه ایمپلنت برای این دسته از افراد بیشتر خواهد بود. عفونت‌های دندان و لثه، آبسه دندان و دندان‌های نهفته از نمونه مواردی هستند که درمان شما را طولانی‌تر می‌کنند و هزینه آن را نیز افزایش می‌دهند.
قیمت و هزینه های ایمپلنت

انواع ایمپلنت دندان و دوام و ماندگاری آنها:

طبیعی است بخواهید پیش از اقدام به کاشت دندان، انواع آنها را بشناسید. همچنین از مدت‌زمان ماندگاری برندهای مختلف ایمپلنت دندان باخبر شوید. برندهای مختلفی از دندان‌های ایمپلنتی در بازار پزشکی ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند. جدول زیر شما را با بسیاری از این برندها و مدت‌زمان ماندگاری آنها آشنا می‌کند.

جدول قیمت برندهای گوناگون ایمپلنت دندان در سال 1403 و مدت‌زمان ماندگاری آنها:

لیست قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402
برند ایمپلنتکشور سازندهقیمت به تومانگارانتی
اوست گلد Avest Goldکره12میلیون10 سال
اسنوکن Snuconeکره12میلیون10 سال
سی آی اس CISکره9 میلیون2 سال
chaorumکره12میلیون10سال
مگاژنکره11 میلیون10 سال
اوستم Osstemکره11 میلیون10 سال
بایوتم Biotemکره12 میلیون15 سال
Sewon Medixکره8 میلیون15 سال
دیو Dioکره12 میلیون5 سال
ایمپلنتیوم (دنتیوم)کره12 میلیون10 سال
دنتیسکره10میلیون2 سال
نئوبایوتک Neobiotech/CMIکره14 میلیون5 سال
یوفیت Ufitکره12 میلیون5 سال
Core1کره-آلمان14میلیون10 سال
 ICXآلمان11 میلیون5 سال
آرگون Argonآلمان14 میلیون10 سال
زایو Xiveآلمان15 میلیون10 سال
اشترومن Neodentسوئیس20 میلیون10 سال
Sicسوئیس18 میلیون10 سال
اشترومن ITI تیتانیومیسوئیس29 میلیون20 سال
اشترومن ITI (Roxalid)سوئیس35 میلیونهمیشگی
اشترومن Straumannسوئیس29 میلیونهمیشگی
آیرس IRESسوئیس20 میلیون20 سال
اشترومن ITI (SLActive)سوئیس40 میلیونهمیشگی
SGSسوئیس15 میلیون5 سال
SPIسوئیس15 میلیون20 سال
دکتر ایده Ihdehسوئیس 15 میلیون10 سال
اشترومن SLActiveسوئیس40 میلیونهمیشگی
بایودنتالسوئیس 20 میلیون10 سال
TRIسوئیس 15 میلیون8 سال
اشترومن Acquaسوئیس-برزیل29 میلیونهمیشگی
  گلوبال Global Dفرانسه25 میلیون20 سال
IDIفرانسهاز 8 تا 12 میلیون10 سال
TBRفرانسه 17 میلیون10 سال
Axiomفرانسه 13 میلیون10 سال
Euroteknikaفرانسه 14 میلیون10 سال
Tekkaفرانسه 15 میلیون10 سال
زیمر Zimmerآمریکا25 میلیونهمیشگی
BioHorizonآمریکااز 14 تا 25 میلیون؟ سال
آسترا Astraسوئد-آمریکا 30 میلیونهمیشگی
نئودنتبرزیل20 میلیون5 سال
ایران 3Aایران6.5 میلیون_
MIBایران5.5 میلیون2 سال
کیمیاایراناز 3 تا 5 میلیون_
اویتاایراناز 3 تا 5 میلیون_
سینا بایوتکایراناز 3 تا 5 میلیون_
قیمت ایمپلنت 3

قیمت و هزینه‌های ایمپلنت

قیمت ایمپلنت ساخت کشورهای مختلف:

شرکت‌های پیشتاز در ساخت ایمپلنت در کشورهای آمریکا و سوئیس پایه‌گذاری شدند. به همین دلیل، این شرکت‌ها تجربه بیشتری در ساخت دندان‌های مصنوعی قابل‌کاشت در دهان دارند. نتیجه پژوهش‌های این کمپانی‌ها دستیابی به پروتزهایی است که کیفیت و ماندگاری بالایی دارند.

همین نکته قیمت بالاتر ایمپلنت‌های ساخت شرکت‌های برتر آمریکا و سوئیس را در پی داشته است. پیش از این، قیمت انواع ایمپلنت را با توجه به نام برند آنها بررسی کردیم. هزینه ایمپلنت ساخت کشورهای مختلف نیز با یکدیگر متفاوت است. بد نیست در ادامه مطلب، به ویژگی‌ها و هزینه ایمپلنت ساخت کشورهای مختلف بپردازیم:

1- ویژگی‌ها و قیمت ایمپلنت ساخت آمریکا در سال 1403:

برخی از ایمپلنت‌های آمریکایی از بهترین و ماندگارترین پروتزهای دندان هستند که تاکنون وارد دنیای پزشکی شده‌اند. ایمپلنت زیمر یکی از این نمونه‌ها است که در دنیا شناخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. ایمپلنت‌های زیمر از نمونه پروتزهای دندانی گران‌قیمت هستند و در ردیف پنج ایمپلنت برتر دنیا قرار می‌گیرند. درجه یک بودن ایمپلنت‌های زیمر در موارد مختلفی خود را نشان می‌دهد:

 • دوام ایمپلنت‌های زیمر بالا است و تا پایان عمر در دهان شما باقی می‌ماند.
 • ایمپلنت‌های زیمر زیبا و طبیعی هستند.
 • کیفیت بالای ایمپلنت‌های زیمر زبانزد دنیای پزشکی است.
 • هماهنگی بالایی بین ایمپلنت زیمر با لثه‌ها و فک شما ایجاد می‌شود.
 • استخوان فک شما با ایمپلنت زیمر زودتر جوش می‌خورد و روند درمان شما زودتر به پایان می‌رسد.
 • وجود کیت‌های جراحی ویژه ایمپلنت‌های زیمر از دیگر برتری‌های این نوع ایمپلنت است.
 • گوناگونی انواع فیکسچرهای ایمپلنت زیمر باعث شده تا با هر نوع فک و لثه‌ای هماهنگ شوند.
 • قیمت ایمپلنت زیمر بالاتر از نمونه‌های هم‌رده خود است.
 • امکان درمان شما با ایمپلنت زیمر در کشور ما وجود دارد.

2- ویژگی‌ها و هزینه ایمپلنت ساخت سوئیس در سال 1403:

انواع مختلفی از ایمپلنت‌های سوئیسی از پیشتازترین پروتزهای دندان دنیا به شمار می‌روند. برخی از این ایمپلنت‌ها ماندگاری همیشگی دارند و شما با وجود آنها، دیگر نیازی به کاشت دندان در سال‌های آینده ندارید. البته قیمت ایمپلنت برندهای برتر سوئیسی نیز بالاتر از نمونه‌های ساخت کشورهای دیگر است. یکی از برترین ایمپلنت‌های ساخت کشور سوئیس ایمپلنت اشترومن است.

از ویژگی‌های ایمپلنت‌های این برند سوئیسی باید به موارد مختلفی اشاره کنیم:

 • فناوری ساخت ایمپلنت‌های سوئیسی اشترومن سرآمد تکنیک‌های ساخت پروتزهای دندان قابل کاشت در دنیا است.
 • مواد سازنده ایمپلنت‌های اشترومن روند جوش خوردن ایمپلنت در فک شما را سریع‌تر می‌کنند. این نکته به‌ویژه در انواع اکتیو و روکسالید اشترومن قابل‌توجه است.
 • رضایت بالای استفاده‌کنندگان از این ایمپلنت، تاییدی بر کیفیت ایمپلنت‌های شرکت اشترومن است.
 • جنس مواد به‌کاررفته و فناوری ساخت دندان‌های اشترومن جزو برترین‌های دنیای پزشکی به شمار می‌روند.
 • زیبایی ایمپلنت‌های اشترومن از دیگر برتری‌های این ایمپلنت‌های سوئدی است. روکش‌های ایمپلنت اشترومن طبیعی هستند و تفاوت زیادی با دندان‌های طبیعی شما ندارند.
 • فیکسچرهای اشترومن در انواع گوناگونی ساخته می‌شوند تا قابلیت هماهنگی با فک و لثه‌های مختلف را داشته باشند.
 • پروتزهای دندان اشترومن کیت جراحی ویژه خود را دارند.
 • قیمت ایمپلنت اشترومن بالاتر از قیمت بسیاری از برندهای موجود در کشور ما است.

3- ویژگی‌ها و قیمت ایمپلنت ساخت آلمان در سال 1403:

هزینه ایمپلنت های آلمانی پایین‌تر از ایمپلنت‌های زیمر آمریکا و اشترومن سوئیس است. شرکت‌های مختلفی در آلمان پروتزهای دندان را تولید می‌کنند که ICX یکی از آنها است. خوشبختانه ایمپلنت‌های آلمانی هم در بازار پزشکی ایران وجود دارند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. از برتری‌های ایمپلنت ICX باید به طراحی مدرن و پیشرفته آن اشاره کنیم.

از دیگر برتری‌های این ایمپلنت باید موارد گوناگونی را برشماریم:

 • طراحی برتر کمپانی ICX ایمپلنت‌های کاربردی و موثری به دنیا تقدیم کرده است.
 • کیفیت خوب ایمپلنت‌های ICX تاییدشده سازمان‌های جهانی است.
 • جنس مواد تشکیل‌دهنده این ایمپلنت‌ها از نظر بیولوژیکی با بدن انسان‌ها سازگار است.
 • ماندگاری بالا از دیگر ویژگی‌های ایمپلنت آلمانی ICX است.
 • گوناگونی در اندازه و شکل فیکسچر ایمپلنت‌های ICX باعث شده تا آنها با فک و لثه‌های مختلف هماهنگی داشته باشند.
 • قیمت ایمپلنت ICX بالاتر از نمونه‌های مشابه کره‌ای و پایین‌تر از نمونه‌های برتر سوئیسی و آمریکایی است.
قیمت ایمپلنت

4- ویژگی‌ها و هزینه ایمپلنت ساخت فرانسه در سال 1403:

فرانسه هم از کشورهای پیشتاز دنیا در ساخت ایمپلنت‌های دندان است. البته فناوری ساخت پروتزهای دندانی در فرانسه هنوز نتوانسته به پای هم‌ردیفان خود در آمریکا و سوئیس برسد. برند IDI یکی از پرمصرف‌ترین برندهای ایمپلنت فرانسوی در ایران است. البته ایمپلنت‌ برندهای دیگر فرانسوی را هم در بازار پزشکی ایران پیدا می‌کنید.

از ویژگی‌های پروتزهای دندان IDI باید به موارد مختلفی اشاره کنیم:

 • درصد موفقیت کاشت دندان با ایمپلنت‌های IDI بسیار بالا است.
 • قیمت ایمپلنت IDI پائین‌تر از ایمپلنت‌های برتر سوئیسی و آمریکایی، و بالاتر از بسیاری از ایمپلنت‌های کره‌ای است.
 • ماندگاری ایمپلنت‌های IDI بالا است.
 • انواع کیت‌های جراحی IDI روند جراحی و کاشت دندان را آسان‌تر و دقیق‌تر ساخته است.
 • کیفیت این ایمپلنت‌ها مورد تایید سازمان‌های جهانی بهداشت قرار گرفته است.
 • انواع مختلف فیکسچرهای IDI با قطرهای گوناگون ساخته می‌شود که قابلیت تطابق با فک‌هایی با ضخامت‌های مختلف را دارد.

5- ویژگی‌ها و هزینه ایمپلنت ساخت کره در سال 1403:

ایمپلنت‌های کره‌ای از فراوان‌ترین ایمپلنت‌ها در بازار پزشکی ایران به شمار می‌روند. شرکت‌های زیادی در کشور کره به ساخت ایمپلنت‌های دندان مشغول هستند. برخی از این شرکت‌ها با تجربه خوبی که در زمینه ساخت ایمپلنت به دست آورده‌اند، توانسته‌اند ایمپلنت‌های خوبی تهیه و تولید کنند.

فناوری و کیفیت ساخت و مواد پروتزهای دندان کره‌ای هنوز نتوانسته با ایمپلنت‌های برتر آمریکایی و سوئیسی برابری کند. اما قیمت ایمپلنت کره‌ای باعث شده تا این پروتزها برای بسیاری از داوطلبان کاشت دندان قابل‌استفاده تر از برندهای برتر آمریکایی و سوئیسی باشد.

بایوتم یکی از ایمپلنت‌های کره‌ای است که از کیفیت خوبی برخوردار است. مهم‌ترین ویژگی‌های ایمپلنت کره‌ای بایوتم را بدانید:

 • فیکسچرهای ایمپلنت بایوتم در چند نوع مختلف ساخته می‌شود تا بتواند با فک و لثه‌هایی با ضخامت‌های متفاوت سازگاری پیدا کند.
 • مواد سازنده ایمپلنت بایوتم از کیفیت خوبی برخوردار است. قابلیت تطبیق این مواد با بدن انسان بالا است.
 • ایمپلنت بایوتم مورد تایید سازمان‌های بهداشت جهانی است.
 • قیمت ایمپلنت کره‌ای بایوتم مناسب‌تر از نمونه‌های برتر آمریکایی و سوئیسی است.

6- ویژگی‌ها و هزینه ایمپلنت ساخت ایران در سال 1403:

چند سالی است ایران هم به جرگه سازندگان ایمپلنت دندان در دنیا پیوسته است. اما فناوری ساخت پروتزهای کاشت دندان ایران در آغاز راه خود است و هنوز نتوانسته به کیفیت کمپانی‌های پیشرو ساخت ایمپلنت دنیا دست یابد. قیمت ایمپلنت ایرانی بیشترین عامل استقبال از این ایمپلنت‌ها در کشور ما است.

از ویژگی‌های ایمپلنت‌های ایرانی باید موارد مختلفی را برشماریم:

 • کیفیت پایین‌تری نسبت به پروتزهای دندان وارداتی دارند.
 • ظاهر آنها غیرطبیعی است و تفاوت زیادی با دندان‌های طبیعی دارند.
 • دوام کمتری دارند و امکان شکستن آنها بیشتر از نمونه‌های وارداتی است.
 • پروتز‌های ایرانی مناسب ایمپلنت فوری دندان نیستند.
 • هزینه ایمپلنت ایرانی پایین‌تر از نمونه‌های خارجی است.
 • بیشتر ایمپلنت‌های ایرانی گارانتی ندارند.

جدول قیمت ایمپلنت ساخت کشورهای مختلف در سال 1403:

قیمت ایمپلنت ساخت کشورهای مختلف در سال 1403
نام کشورقیمت به تومان
آمریکااز 20 تا 25 میلیون
سوئیساز 15 تا 20 میلیون
آلماناز 10 تا 20 میلیون
فرانسهاز 10 تا 20 میلیون
کرهاز 10 تا 15 میلیون
ایراناز 5 تا 7 میلیون
قیمت ایمپلنت

قیمت ایمپلنت ایرانی:

زمان زیادی نیست که ایمپلنت‌های ایرانی وارد دنیای پزشکی شده‌اند. بدیهی است هزینه ایمپلنت ایرانی ارزان‌تر از ایمپلنت‌های مطرح و حتی نیمه‌مطرح جهانی است. اما درباره بهره بردن از پروتزهای دندان ایرانی یک نکته را باید در نظر داشته باشید.

ماندگاری ایمپلنت‌ها تنها در گذر زمان مشخص می‌شوند. زمان طولانی از تولید پروتزهای دندان ایرانی نگذشته تا ماندگاری و کیفیت آنها مشخص شده باشد. به‌این‌ترتیب نه می‌توانیم درباره ماندگاری این دندان‌ها سال خاصی را مشخص کنیم و نه می‌توانیم سازگاری آنها را با فک و دهان افراد مختلف محک بزنیم.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 را باید به سه گروه تقسیم کنیم. تقسیم‌بندی اقتصادی، متوسط و بالا می‌تواند هزینه ایمپلنت همه برندهای موجود در ایران را پوشش دهد:

1- هزینه ایمپلنت اقتصادی:

برخی ایمپلنت‌های ایرانی و کره‌ای دارای کمترین قیمت در بازار پزشکی ایران هستند. برخی از ایمپلنت‌های کره‌ای آزمون خود را پس داده‌اند و کیفیت آنها آزموده شده است. اما برخی نیز تازه وارد دنیای پزشکی شده و هنوز زمان زیادی از استفاده آنها نگذشته است.

البته یک نکته را هم باید در نظر داشته باشید و آن اینکه برخی از ایمپلنت‌های ارزان کیفیت بالایی ندارند. برای مثال شل شدن پیچ فیکسچر برخی برندها شما را به دردسر خواهد انداخت. قیمت ایمپلنت های ایرانی و برخی ایمپلنت‌های کره‌ای در گروه پروتزهای دندان اقتصادی قرار می‌گیرند.

قیمت ایمپلنت‌های اقتصادی در سال 1403، در ایران بین 5 تا 10 میلیون تومان است. پروتزهای دندان برندهای ایران A3 و MIB ساخت ایران، و Sewon Medix، CIS و Avest Gold ساخت کره در شمار ایمپلنت‌های اقتصادی قرار می‌گیرند.

2- هزینه ایمپلنت با کیفیت متوسط:

هزینه ایمپلنت های دارای کیفیت متوسط گران‌تر از ایمپلنت‌های اقتصادی است. کیفیت این دسته ایمپلنت‌ها بالاتر از نوع پیشین است. بسیاری از این دسته پروتزهای دندان بارها در کشور ما استفاده شده و ماندگاری آنها ثابت شده است. هزینه ایمپلنت های این گروه بین 10 تا 15 میلیون تومان است.

ایمپلنت‌های بایوتم، اوستم و مگاژن کره، نئودنت برزیل و ICX آلمان را می‌توانیم جزو این گروه پروتزهای دندان قرار دهیم.

3- هزینه ایمپلنت با کیفیت بالا:

قیمت ایمپلنت های باکیفیتی که نام برند آنها در دنیا شناخته شده است هم بالاتر از دو گروه قبلی است. بسیاری از ایمپلنت‌های باکیفیت ساخت کشور سوئیس هستند. آمریکا نیز برخی از باکیفیت‌ترین ایمپلنت‌ها را روانه دنیای پزشکی کرده است. طبیعی است هزینه ایمپلنت های باکیفیت نیز بالاتر از هزینه دو نوع پیشین است. قیمت ایمپلنت‌های باکیفیت در سال 1403، در کشور ما، بین 15 تا 25 میلیون تومان است.

برندهای اشترومن سوئیس و زیمر آمریکا از نمونه برندهای بسیار باکیفیت و گران‌قیمت دنیا هستند. تجربه طولانی در ساخت ایمپلنت و بهره‌گیری از بهترین مواد سازنده چنین پروتزهایی را به دنیای پزشکی تقدیم کرده است.

قیمت ایمپلنت دندان جلوی فک:

هزینه ایمپلنت دندان‌های جلوی فک تفاوتی با بقیه دندان‌ها ندارد. اما در این مورد باید به یک نکته توجه داشته باشید. دندان‌های جلویی فک بهتر است از بهترین و زیباترین نوع ایمپلنت باشند. روکش ایمپلنت‌های جلویی باید باکیفیت‌تر و درخشنده‌تر از دندان‌های عقبی باشند تا زیبایی چهره شما را دچار اشکال نکنند. همین نکته می‌تواند هزینه ایمپلنت دندان‌های جلویی را بالاتر ببرد.

در بسیاری موارد نیز، داوطلبان ایمپلنت دندان‌های جلویی دوست دارند ایمپلنت دندان آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود. در این صورت، شما باید به ایمپلنت فوری دندان روی بیاورید. هزینه شما با قیمت ایمپلنت فوری دندان گران‌تر از ایمپلنت به‌روش معمول خواهد بود.

هزینه ایمپلنت فوری دندان:

گاهی اوقات یک یا چند دندان‌های جلوی فک شما آسیب دیده یا پوسیده است. بی‌دندان بودن در جلوی فک حس خوبی برای هیچ‌کس به دنبال ندارد. کسانی که دچار این مشکل می‌شوند، دوست دارند هرچه زودتر دندان خود را ایمپلنت کنند. روند ایمپلنت معمول چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد.

اما ایمپلنت فوری یا یک‌روزه درمانی فوری است که در آن تاج موقت و پایه ایمپلنت در یکی دو روز در فک شما کار گذاشته می‌شود. قیمت ایمپلنت فوری کمی با ایمپلنت‌های معمول متفاوت، و از آنها گران‌تر است.

قیمت و هزینه ایمپلنت و دستمزد جراح و متخصص کاشت ایمپلنت *

قیمت کاشت ایمپلنت متغیر است و بستگی به عوامل مختلفی از جمله تعداد دندان‌های مورد نیاز، کیفیت ایمپلنت استفاده شده، محل محلول شدن کلینیک و هزینه‌های جانبی دیگر دارد. در برخی موارد، هزینه کاشت ایمپلنت شامل هزینه‌های قبل و بعد از عمل نیز می‌شود. به طور کلی، هزینه کاشت یک دندان ایمپلنت در بازار ایران حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است. البته لازم به ذکر است که این قیمت ممکن است در مناطق مختلف کشور متغیر باشد.

دستمزد جراح و متخصص کاشت ایمپلنت:
دستمزد جراح و متخصص کاشت ایمپلنت نیز بستگی به تجربه و تخصص آن‌ها، محل فعالیت و همچنین پیچیدگی عمل جراحی دارد. در ایران، دستمزد جراحان و متخصصان کاشت ایمپلنت بین ۳ تا ۱۰ میلیون تومان برای هر دندان است. البته این مقادیر نسبت به سایر کشورها نسبتاً پایین‌تر است.

به طور کلی، هزینه کاشت ایمپلنت شامل هزینه‌های مربوط به خود ایمپلنت، هزینه‌های پس از عمل، دستمزد جراح و متخصص و هزینه‌های جانبی دیگر است. در نهایت، توصیه می‌شود قبل از تصمیم‌گیری برای کاشت ایمپلنت، با چند تخصص دندانپزشک مشورت کرده و هزینه‌ها و گزینه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد.

جدول قیمت ایمپلنت فوری دندان در سال 1403:

قیمت ایمپنت فوری دندان در سال 1403
برند ایمپلنتقیمت به تومانگارانتی
بایوتم KR13 میلیون15 سال
اشترومن ITI (Slactive)28 میلیونهمیشگی
آیرس Ires16 میلیون20 سال

 

قیمت ایمپلنت

هزینه ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چقدر است؟

دلایل گوناگونی باعث می‌شود تا افراد زیادی در میان‌سالی یا سال‌خوردگی همه دندان‌های خود را از دست بدهند. بیماری‌های لثه یکی از این موارد است که می‌تواند به از دست دادن دندان‌های سالم افراد هم منجر شود. جنس بد دندان‌های برخی افراد هم باعث پوسیدگی یا شکستگی زودرس دندان‌های آنها می‌شود. البته بعضی افراد هم با رسیدگی نکردن به دندان‌های خود و رعایت نکردن بهداشت آنها باعث پوسیدگی و از بین رفتن دندان‌هایشان می‌شوند.

در چنین مواردی، همه دندان‌های فک بالا و پایین فرد باید ایمپلنت شوند. تعداد ایمپلنت‌های مورد نظر در ایمپلنت کامل بین 11 تا 16 پایه ایمپلنت محاسبه می‌شود. قیمت ایمپلنت دندان‌های هر دو فک با قیمت تکی آنها متفاوت است. برخی نیز پیش از ایمپلنت کامل دندان‌ها، باید دندان‌های معدود باقی‌مانده در فک خود را بکشند. هزینه کشیدن دندان‌ها نیز در این دسته افراد، به هزینه ایمپلنت کامل دندان‌های آنها افزوده می‌شود.

جدول قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در سال 1403 در برندهای گوناگون:

جدول قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در سال 1403
نام برندقیمت به تومان
کره‌ای درجه 3از 100 تا 150 میلیون
کره‌ای درجه یکاز 150 تا 200 میلیون
اشترومن ITI Slactive سوئیساز 200 تا 400 میلیون
اشترومن اکتیو سوئیساز 200 تا 400 میلیون
آیرس سوئیساز 200 تا 400 میلیون
اشترومن نئودنت سوئیساز 200 تا 400 میلیون

آشنایی با درمان‌های جانبی کاشت دندان و تاثیر آنها بر هزینه ایمپلنت:

هزینه ایمپلنت تنها کاشت دندان نیست. شما ممکن است دندان شکسته یا پوسیده‌ای در دهان خود داشته باشید که نیاز به کشیدن داشته باشد. در این صورت، باید ابتدا این دندان را بکشید تا وارد فاز کاشت دندان شوید. کشیدن دندان و درمان‌های جانبی دیگر هم هزینه خود را دارد.

برخی افراد نیازی به درمان‌های جانبی ندارند و فک و لثه‌های آنها آماده ایمپلنت است. قیمت ایمپلنت برای این گروه از افراد ارزان‌تر تمام می‌شود. اما برخی افراد نیاز به درمان‌های جانبی دارند تا روند درمان آنها کامل شود و فک آنها آماده کاشت دندان شود.

هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان:

از مهم‌ترین عواملی که باعث هزینه‌های جانبی کاشت دندان می‌شود، باید به موارد مهمی اشاره کنیم:

1- هزینه ایمپلنت با کشیدن دندان یا دندان‌های نهفته:

همان‌طور که اشاره کردیم، یکی از هزینه‌هایی که ممکن است هر داوطلب ایمپلنت داشته باشد، هزینه کشیدن دندان یا دندان‌های خراب و شکسته است. بدیهی است تا پیش از کشیدن دندان نمی‌توانید وارد مرحله ایمپلنت شوید. بسته به تعداد دندانی که باید بکشید، قیمت ایمپلنت شما هم بیشتر خواهد شد. البته تفاوت قیمتی هم در کشیدن دندان‌های جلویی با دندان‌های کرسی و عقل وجود دارد. این تفاوت در هزینه کشیدن دندان‌ها هم تاثیرگذار است.

گاهی هم ممکن است شما دارای دندان نهفته‌ای باشید که به‌دلایل مختلف در لثه و فک شما مانده و رشد نکرده باشد. در این صورت نیز دندان مورد نظر باید با جراحی از بافت لثه شما خارج شود. بیرون آوردن دندان‌های نهفته هم با توجه به محل و شرایط آن هزینه دارد. به‌طور معمول، جراحی و بیرون آوردن دندان‌های نهفته عقل هزینه بالاتری از جراحی و بیرون آوردن دندان‌های جلویی دارد.

2- قیمت ایمپلنت دندان با لیفت سینوس:

لیفت سینوس نوعی جراحی برای افزودن بافت استخوانی به استخوان فک برای نگه داشتن ایمپلنت است. در برخی افراد، استخوان فک تحلیل رفته و نمی‌تواند پایه دندان کاشته‌شده را در خود نگه دارد. هزینه جراحی لیفت سینوس نیز، در صورت نیاز فک شما، به قیمت ایمپلنت افزوده خواهد شد.

همان‌طور که گفته شد، لیفت سینوس نوعی پیوند استخوان است و در دو نوع مختلف انجام می‌شود. تعیین روش مناسب لیفت سینوس برای افراد مختلف نیاز به معاینه دقیق پزشک دارد. هرکدام از این دو روش جراحی لیفت سینوس برتری‌ها و اشکال‌های خود را دارد:

* لیفت سینوس باز یا Open:

جراحی لیفت سینوس باز مناسب کسانی است که بافت استخوانی فک آنها به‌شدت تحلیل رفته است. فک این گروه از افراد نمی‌تواند دندان کاشته‌شده را نگه دارد. لیفت سینوس باز تا پنج میلی‌متر استخوان به فک شما اضافه می‌کند تا بتواند دندان کاشته‌شده را نگه دارد. جراحی لیفت سینوس باز، همان‌طور که از نامش مشخص است، با برش لثه و سینوس انجام می‌شود.

در این روش جراحی، پزشک ابتدا غشای سینوس را به بالا می‌کشد. پس از آن، مقدار مناسب پودر استخوان را به محل مناسب اضافه می‌کند. پوشاندن روی محل با غشای مناسب مرحله بعدی جراحی است. با لیفت سینوس باز، پزشک محدودیتی در افزودن مقدار پودر استخوان ندارد. اما در لیفت سینوس بسته، این محدودیت وجود دارد. لیفت سینوس باز نیاز به جراحی باز و پیچیده‌تری دارد. قیمت ایمپلنت با لیفت سینوس باز هم بیشتر از نوع بسته آن است.

* لیفت سینوس بسته یا Closed:

قیمت ایمپلنت با لیفت سینوس بسته هم متفاوت است. اگر بیمار سه تا چهار میلی‌متر بافت استخوانی داشته باشد، نیاز به جراحی لیفت سینوس بسته دارد. در روش لیفت سینوس بسته، پزشک شما با ابزارهای دندان‌پزشکی سوراخ‌هایی در فک شما پدید می‌آورد. پس از آن، با دریل دندان‌پزشکی در کف سینوس فضای مناسبی برای پیوند استخوان فراهم می‌کند. در پایان، از راه سوراخ‌های پدید آمده، پودر استخوان را وارد محل استخوان فک می‌کند.

این جراحی همان‌طور که از نام آن مشخص است، به‌صورت بسته انجام می‌شود. سرعت انجام جراحی در لیفت سینوس بسته بالاتر از لیفت سینوس باز است. درد، تورم، خون‌ریزی و عوارض این روش هم کمتر از لیفت سینوس باز است. این روش نیازی به بخیه زدن ندارد. هزینه ایمپلنت با لیفت سینوس بسته هم پایین‌تر از هزینه لیفت سینوس باز است.

3- قیمت ایمپلنت دندان با جراحی لثه:

ممکن است پیش از شروع ایمپلنت، لثه‌های شما نیاز به جراحی داشته باشند. کاشت موفق دندان در برخی افراد تنها با جراحی لثه امکان‌پذیر است. انواع مختلفی از جراحی لثه پیش از ایمپلنت وجود دارد:

* جراحی فلپ یا پاکت لثه و تاثیر آن بر قیمت ایمپلنت:

گاهی باکتری‌ها و رسوبات به زیر بافت لثه نفوذ می‌کنند. در چنن مواردی، بافت لثه با جراحی بلند می‌شود و رسوبات از زیر آن برداشته می‌شوند. پس از تمیز شدن بافت زیرین لثه از آلودگی‌ها و رسوب‌ها، لثه بخیه می‌شود تا آماده کاشت دندان شود. اگر استخوان فک هم نیاز به تغییر شکل داشته باشد، در همین جراحی به آن پرداخته می‌شود. هزینه ایمپلنت با جراحی فلپ لثه افزایش می‌یابد.

* تاثیر بازسازی لثه بر قیمت ایمپلنت:

گاهی بافت لثه آسیب دیده یا مقداری از بافت لثه از بین رفته است. در چنین مواردی، باید لثه به گونه‌ای ترمیم گردد که آماده کاشت دندان شود. در برخی موارد، پیوند غشا به کار گرفته می‌شود تا لثه آماده ایمپلنت شود.

* تاثیر بلندتر کردن طول دندان بر هزینه ایمپلنت:

در برخی افراد، مقدار کمی از دندان در بیرون لثه قرار گرفته است. گاهی نیاز است مقداری از بافت لثه برداشته شود تا بلندی دندان‌ها بیشتر نمایان شوند. این جراحی کمکی ممکن است تنها جنبه زیبایی داشته باشد. گاهی هم لثه نیاز به جراحی درمانی دارد که باید پیش از شروع مراحل کاشت دندان انجام شود. در صورت نیاز به جراحی لثه، هزینه این جراحی نیز به قیمت نهایی ایمپلنت دندان شما افزوده خواهد شد.

* تاثیر پیوند بافت نرم لثه بر قیمت ایمپلنت:

در برخی موارد، بلندی دندان‌ها در بخشی از لثه شما بیشتر نمایان است. عقب‌رفتگی لثه باعث نامتوازن شدن خط لثه می‌شود و از زیبایی دندان‌ها و چهره شما کم می‌کند. در چنین مواردی، لثه شما نیاز به پیوند بافت نرم دارد تا خط لثه منظم شود.

قیمت ایمپلنت 7

4- هزینه ایمپلنت دندان با پیوند استخوان:

اگر شما بیشتر از یک سال است دندان خود را از دست داده‌اید، ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشید. نبودن دندان در فک باعث تحلیل رفتن استخوان فک می‌شود. تنها استخوان‌هایی با حجم مناسب می‌توانند نگهدارنده دندان‌های ایمپلنتی شما باشند. به همین دلیل، اگر استخوان فک بالا و پایین شما دچار تحلیل شده باشد، باید پیش از ایمپلنت، پیوند استخوان در آنها انجام شود. قیمت ایمپلنت دندان با پیوند استخوان هم بیشتر خواهد بود.

5- قیمت ایمپلنت با روکش PFM ایمپلنت:

روکش PFM پوششی برای روی ایمپلنت است. این روکش از تحلیل رفتن ایمپلنت شما جلوگیری می‌کند. زیبایی بیشتر دندان‌های شما هم در نتیجه بهره بردن از روکش‌های PFM است. روکش‌های درجه یک PFM هزینه ایمپلنت شما را بیشتر خواهد کرد. البته روکش‌های درجه دو PFM هزینه کمتری نسبت به نوع درجه یک آن روی دست شما می‌گذارد.

6- هزینه ایمپلنت با روکش زیرکونیا:

سازگاری روکش‌های زیرکونیا با فک و لثه شما بیشتر از روکش‌های تیتانیومی است. قیمت ایمپلنت با روکش زیرکونیا نیز گران‌تر از روکش‌های تیتانیومی است. البته روکش‌های زیرکونیا هم درجه‌بندی دارند و در صورت بهره بردن از روکش درجه یک آن هزینه شما باز هم افزایش خواهد داشت.

جدول هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان در سال 1403:

هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان در سال 1403
نام درمانحدود هزینه به تومان
ویزیت دندان‌پزشک عمومی50,000
ویزیت دندان‌پزشک متخصص80,000
لیفت سینوس باز Open15 میلیون
لیفت سینوس بسته Close14 میلیون
کشیدن دندان جلویییک میلیون
کشیدن دندان عقبی فکیک میلیون
کشیدن دندان عقل1 تا 1.5 میلیون
کشیدن دندان نیش نهفته1 تا 2 میلیون
کشیدن دندان عقل نهفته1 تا 2 میلیون
جراحی دندان عقل با بافت نرم1 تا 3 میلیون
جراحی دندان عقل با بافت سخت1 تا 3 میلیون
خارج کردن ریشه دندان باقی‌مانده1 تا 3 میلیون
روکش PFM درجه یک مازاد بر ایمپلنت4 میلیون
روکش PFM درجه دو مازاد بر ایمپلنت2 میلیون
روکش زیرکونیا (سرامیکی) درجه یک مازاد بر ایمپلنت5 میلیون
روکش زیرکونیا (سرامیکی) درجه دو مازاد بر ایمپلنت2.5 میلیون
پیوند و بازسازی استخوانبسته به شرایط بیمار

هزینه ایمپلنت دندان با بیهوشی:

یکی از موارد اثرگذار روی قیمت ایمپلنت دندان، مسئله بیهوشی است. برخی افراد دچار ترس از مراحل دندان‌پزشکی هستند و مراحل ایمپلنت استرس زیادی به آنها وارد می‌کند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، روند ایمپلنت شما باید با بیهوشی کامل انجام شود. روند بیهوشی هم باید در حضور متخصص بیهوشی صورت گیرد. متخصصان بیهوشی با آگاهی از مدت‌زمان عملی که قرار است روی بیمار انجام شود، دوز داروی بیهوشی را تعیین می‌کنند.

البته اقدام به بیهوشی فقط در مواردی انجام می‌شود که شما دچار برخی بیماری‌ها نباشید. اقدام به بیهوشی در برخی بیماری‌ها مانند دیابت با احتیاط بسیار انجام می‌شود. درصورتی‌که ایمپلنت دندان‌های شما با بیهوشی کامل صورت گیرد، هزینه اضافه‌ای در حدود جلسه‌ای دو تا سه میلیون تومان به کل قیمت درمانتان اضافه می‌شود.

قیمت ایمپلنت دیجیتال:

در روند ساخت ایمپلنت‌های دیجیتال، از مدل‌های سه‌بعدی کامپیوتری استفاده می‌شود. در این روش ساخت ایمپلنت، مدلی سه‌بعدی از فک و دندان‌های شما تهیه می‌شود و وضعیت آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد. برتری تهیه مدل سه‌بعدی برای کاشت دندان در این است که کمترین آسیب به فک و لثه شما وارد می‌شود. همین نکته بهبودی زودتر دهان و دندان‌های شما را به دنبال خواهد داشت. به همین دلیل، هزینه ایمپلنت سه‌بعدی گران‌تر از ایمپلنت معمولی است.

دلایل گران بودن هزینه ایمپلنت:

قیمت ایمپلنت در همه کشورهای دنیا گران است. اما دلیل این گرانی در کشور ما به عوامل دیگری هم بستگی دارد. از مهم‌ترین دلایل گرانی ایمپلنت در کشورهای دنیا و کشور ما باید به موارد مختلفی اشاره کنیم:

* تاثیر هزینه ساخت دندان بر قیمت ایمپلنت:

یک دندان ایمپلنتی از بخش‌های گوناگونی مانند فیکسچر (قطعه پیچ‌مانند)، اباتمنت (بخش متصل‌کننده پایه و تاج) و تاج دندان تشکیل شده است. فناوری ساخت هرکدام از این بخش‌ها خاص و منحصربه‌فرد است. کشورهایی در ساخت قطعه‌های مختلف ایمپلنت موفق عمل کرده‌اند که تجربه‌ها و آزمون‌های بسیاری در طول سال‌ها داشته‌اند.

اما نتیجه این آزمودن‌ها و بازآزمودن‌ها دستیابی به ایمپلنت‌هایی است که می‌توانند در فک شما کاشته شوند. دندان‌هایی که ظاهری شبیه به دندان‌های طبیعی دارند و برخی از آنها تا پایان زندگی، شما را همراهی می‌کنند. همه این تجربه‌ها نیاز به فناوری‌های پیشرفته و وسایل مدرن دارند. مواردی که باعث شده تا هزینه ایمپلنت در همه کشورهای دنیا بالا رود.

* تاثیر تخصصی بودن کاشت دندان بر هزینه ایمپلنت:

هر دندان‌پزشک عمومی که دوره دانشگاهی را با موفقیت به پایان رسانده باشد، نمی‌تواند اقدام به کاشت دندان کند. ایمپلنت دندان تخصص مخصوص به خود را نیاز دارد که دندان‌پزشکان عمومی باید با گذراندن دوره‌های آن به این تخصص دست پیدا کنند. البته باز هم داشتن تخصص کاشت دندان کافی به نظر نمی‌رسد. تاثیر تجربه پزشکان نیز کمتر از گرفتن تخصص در این رشته نیست. تخصص بالاتر پزشکان ایمپلنت نیز یکی دیگر از گزینه‌های موثر در قیمت ایمپلنت دندان است.

روند ایمپلنت ممکن است نیاز به جراحی‌های مختلفی روی فک و لثه‌های شما داشته باشد. این مسئله نیاز به متخصص جراحی فک را ضروری می‌سازد. نیاز به یک یا دو پزشک متخصص برای انجام جراحی‌های مختلف و کاشت دندان روی هزینه ایمپلنت تاثیرگذار است. البته اگر شما نیاز به جراحی لثه هم داشته باشید، در کلینیک دکتر مرتضی قادری نیاز به مراجعه به پزشک دیگری ندارید. روند جراحی لثه شما هم در همین کلینیک، و به دست دکتر قادری انجام می‌شود.

برای مشاوره رایگان تخصصی ایمپلنت (کاشت دندان) اطلاعات خود را وارد نمایید.

در زمان ویزیت عکس OPG از دندان هایتان حتما به همراه داشته باشید.

Rectangle 16
قیمت ایمپلنت 8

* تاثیر مشکلات اقتصادی ایران بر قیمت ایمپلنت:

مردم ایران در کنار موارد یادشده، با مشکلات دیگری هم روبه‌رو هستند که هزینه ایمپلنت را برای آنها بیشتر از مردم دیگر دنیا ساخته است. بی‌ارزش بودن پول ملی مشکل اضافه‌ای است که مردم ایران با آن روبه‌رو هستند. همه برندهای معمولی، خوب و بسیار خوب ایمپلنت‌ها وارداتی هستند. یعنی با قیمت ارزهای خارجی و تبدیل آن به پول ایران محاسبه می‌شوند.

همین نکته دلیل اضافه‌ای است که قیمت ایمپلنت‌ها را در ایران بسیار افزایش داده است. این افزایش قیمت درباره ایمپلنت‌هایی که با ارز یورو یا دلار وارد کشور می‌شوند، بیشتر خود را نشان می‌دهد. ارزش پول کشور ما در برابر دلار و یورو بسیار ناچیز است. به‌این‌ترتیب، هزینه ایمپلنت های آمریکایی و سوئیسی که برترین ایمپلنت‌های دنیا به شمار می‌روند هم برای بیشتر مردم کشور ما بسیار بالا و گران است.

قیمت ایمپلنت نقدی دندان در سال 1403، در کلینیک دکتر مرتضی قادری:

کاشت دندان کاری زمان‌بَر است و طول درمان آن به سه تا شش ماه می‌رسد. در پرداخت نقدی هزینه ایمپلنت، شما مقداری از کل هزینه را در ابتدا، به‌صورت پیش‌پرداخت می‌پردازید. باقی‌مانده هزینه ایمپلنت شما نیز در طول مدت درمان از شما گرفته می‌شود. اما اگر نتوانید همه مبلغ کاشت دندان را در دوره درمان بپردازید، راه دیگری هم برای شما وجود دارد. پرداخت قسطی هزینه ایمپلنت هم شما را دارای دندان‌های طبیعی می‌کند و هم فشار کمتری از نظر اقتصادی به شما وارد می‌کند.

قیمت ایمپلنت اقساطی در سال 1403، در کلینیک دکتر مرتضی قادری:

شرایط ایمپلنت هرکسی با دیگری متفاوت است. شما ممکن است فقط برای یک دندان خود نیاز به ایمپلنت داشته باشید. فرد دیگری هم ممکن است هیچ دندانی در دهان خود نداشته باشد و نیاز به کاشت کامل دندان در هر دو فک خود داشته باشد. بدیهی است هزینه ایمپلنت یک دندان با هزینه ایمپلنت همه دندان‌ها متفاوت است.

ازطرف دیگر، قیمت اقساطی ایمپلنت به مقدار توانایی شما در پرداخت قسط هم بستگی دارد. برای مثال، شما ممکن است از وضعیت مالی خوبی برخوردار باشید و نیاز به ایمپلنت کامل فک بالا و پایین داشته باشید. در این صورت، می‌توانید هزینه ایمپلنت همه دندان‌های خود را پس از کم شدن مبلغ پیش‌پرداخت، در چند قسط بپردازید. همچنین، ممکن است شخصی برای پرداخت هزینه ایمپلنت یک دندان خود هم نیاز به قسط‌بندی چندماهه داشته باشد.

برای پرداخت قیمت ایمپلنت به‌صورت اقساطی، شما در آغاز روند درمان، مبلغی به‌عنوان پیش‌پرداخت می‌پردازید. در روند درمان نیز بخش دیگری از هزینه را می‌پردازید. باقی‌مانده مبلغ را نیز می‌توانید در 6 تا 12 چک صیادی پرداخت کنید.

توجه داشته باشید که در مرکز ایمپلنت دکتر قادری ، در صورت پرداخت اقساطی هزینه‌ها، هزینه بیشتری از شما گرفته نمی‌شود. هرچند که در صورت پرداخت نقدی کل هزینه، شما مشمول تخفیف خواهید شد.

شرایط ایمپلنت اقساطی در کلینیک دکتر مرتضی قادری چگونه است؟

تفاوتی نمی‌کند شما نیاز به یک دندان ایمپلنت داشته باشید، یا کل دندان‌های خود را از دست داده باشید. شما در کلینیک دکتر مرتضی قادری، می‌توانید هزینه ایمپلنت خود را به‌صورت قسطی بپردازید. برای آگاهی از شرایط قسط‌بندی و پرداخت هزینه اقساطی ایمپلنت نگاهی به جدول بیندازید.

جدول شرایط ایمپلنت اقساطی در سال 1402:

شرایط ایمپلنت اقساطی در سال 1403
تعداد ایمپلنتشرایط پرداخت با چک صیادیشرایط پرداخت نقدی
یک تا 3 ایمپلنت50 درصد نقد و باقی‌مانده در 6 تا 12 چک صیادی70 درصد پیش‌پرداخت و باقی‌مانده در روند درمان
4 تا 7 ایمپلنت40 درصد نقد و باقی‌مانده در 6 تا 12 چک صیادی70 درصد پیش‌پرداخت و باقی‌مانده در روند درمان
بیشتر از 7 ایمپلنت30 درصد نقد و باقی‌مانده در 6 تا 12 چک صیادی70 درصد پیش‌پرداخت و باقی‌مانده در روند درمان
قیمت ایمپلنت 9

قیمت ایمپلنت دندان با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟

تا چند سال پیش، بیمه شامل ایمپلنت دندان نمی‌شد. اما در حال حاضر، خوشبختانه بیمه‌های مختلفی بخشی از هزینه ایمپلنت را می‌پردازند. بیمه تامین اجتماعی نیز تا چند سال پیش هزینه ایمپلنت را پوشش نمی‌داد. اما گفته شده، اکنون در سال 1402، این بیمه هزینه ایمپلنت را، در شرایط خاصی، پوشش می‌دهد. حدود پرداخت هزینه ایمپلنت با بیمه تامین اجتماعی بین 2 تا 15 میلیون تومان است. البته اینکه شما تا چه اندازه موفق به گرفتن هزینه دندان‌های ایمپلنت‌شده خود شوید را باید از کسانی بپرسید که این راه را رفته‌اند.

بیمه گروهی شرکت‌های خصوصی بیمه برای پرداخت قیمت ایمپلنت دندان:

بیمه ایمپلنت دندان از طرف بیشتر شرکت‌های خصوصی بیمه به‌صورت گروهی صورت می‌گیرد. در بیمه گروهی ایمپلنت دندان، باید حداقل 50 نفر به‌صورت هم‌زمان با شرکت بیمه قرارداد ببندند. با توجه به توافقی که بین بیمه‌گزار و افراد زیر پوشش بیمه صورت می‌گیرد، بخشی از هزینه ایمپلنت دندان به شما پرداخت خواهد شد. در بیمه‌های گروهی، شرایط سنی افراد، سقف تعهدات شرکت بیمه و موارد دیگر به گونه‌ای تعیین می‌شوند که کمترین هزینه بر گردن شرکت‌های بیمه بیفتد.

سقف پرداخت قیمت ایمپلنت دندان با بیمه‌های آزاد:

بیمه‌های خصوصی مختلفی ایمپلنت دندان را، به‌صورت گروهی، پوشش می‌دهند. البته بیمه‌های ایمپلنت تکمیلی هستند و هزینه ایمپلنت را با بیمه تکمیلی پرداخت می‌کنند. برای آگاهی از مبلغ تعهد شرکت بیمه، شما باید بندهای قرارداد خود را به‌طور دقیق مطالعه کنید.

لیست سقف پوشش هزینه ایمپلنت دندان در شرکت‌های مختلف بیمه:

لیست پوشش هزینه ایمپلنت دندان در شرکت‌های مختلف بیمه
نام بیمه مبلغ پوشش بیمه به تومان
آسیا از 3 تا 15 میلیون
آتیه سازان حافظ (ویژه شاغلان) از 2 تا 7 میلیون
بیمه ما (بانک ملت) از 2 تا 7 میلیون
پارسیان از 3 تا 15 میلیون
سینا از 3 تا 7 میلیون
دانا (با معرفی‌نامه) از 1 تا 20 میلیون
دی (بدون پوشش روکش ایمپلنت) از 3 تا 7 میلیون
رازی از 2 تا 20 میلیون
کوثر بر اساس معرفی‌نامه
نوین از 2 تا 10 میلیون

دلایل تفاوت قیمت ایمپلنت در کلینیک‌های دندان‌پزشکی چیست؟

دلایل مختلفی می‌تواند باعث تفاوت قیمت کاشت دندان در کلینیک‌های مختلف دندان‌پزشکی شود. برخی از این موارد را بدانید:

1- تاثیر برند ایمپلنت بر هزینه ایمپلنت:

تفاوت قیمت زیادی بین ایمپلنت‌ها وجود دارد و بخشی از این تفاوت قیمت در کلینیک‌های مختلف، به انتخاب نوع برند بازمی‌گردد. چنانچه انتخاب شما یک برند مطرح سوئیسی یا آمریکایی باشد، طبیعی است باید هزینه بیشتری برای آن از یک ایمپلنت معمول کره‌ای بپردازید.

2- تاثیر تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز بر قیمت ایمپلنت:

گاهی تفاوت قیمت به تعداد دندان‌های ایمپلنت‌شده شما یا افراد دیگر بازمی‌گردد. قیمت کاشت دندان را باید با توجه به هر واحد ایمپلنت در نظر بگیرید.

3- تاثیر نیاز به درمان‌های اضافه بر هزینه ایمپلنت:

در بسیاری موارد، شما نیاز به درمان اضافه ندارید. اما اگر نیاز به درمان‌های اضافه داشته باشید، هزینه آنها به قیمت نهایی ایمپلنت شما افزوده خواهد شد. شما نمی‌توانید یک ایمپلنت بدون درمان‌های اضافه را با کاشت دندانی که نیاز به جراحی‌های اضافی دارد، مقایسه کنید. چنین مقایسه‌ای برابر و منطقی نیست.

4- تاثیر جایگاه دندان ازدست‌رفته بر قیمت ایمپلنت:

گاهی محل ایمپلنت کاملا طبیعی است و دچار مشکل خاصی نیست. اما گاهی فک و لثه‌ای که باید روی آن ایمپلنت انجام شود، باریک است و فضای مناسبی برای کار گذاشتن پایه ایمپلنت ندارد. در چنین مواردی، روند کاشت دندان پیچیده‌تر می‌شود. در چنین مواردی، نیاز به ایمپلنت‌هایی است که فیکسچر باریک‌تری دارند. این ایمپلنت‌ها قابلیت جایگزینی در فضاهای باریک لثه و فک را دارند. برندهای مختلف ایمپلنت فیکسچرهای خود را با ویژگی‌های مختلف تولید می‌کنند. برخی از این فیکسچر‌ها ظریف‌ترند و امکان کاشته شدن در فک‌های باریک را دارند. برخی نیز از ویژگی‌هایی برخوردارند که جوش خوردن استخوان را سرعت می‌بخشند. به‌طور معمول، قیمت این ایمپلنت‌ها بالاتر از قیمت انواع معمولی‌تر پروتزهای دندان در همان برند است. یکی دیگر از عوامل متفاوت بودن قیمت ایمپلنت در کلینیک‌های گوناگون، حتی با وجود برند یکسان، به این نکته بازمی‌گردد.

5- قیمت ایمپلنت فوری:

شاید شما دندان جلوی فک خود را از دست داده‌اید و نیاز فوری به ایمپلنت دارید. در چنین مواردی، باید از ایمپلنت فوری استفاده کنید. البته ایمپلنت‌های فوری بیشتر مناسب فک پایین هستند. اما در مواردی هم از این ایمپلنت‌ها برای فک بالا استفاده می‌شود. هزینه ایمپلنت فوری بالاتر از ایمپلنت‌های معمولی است. دلیل بالاتر بودن قیمت ایمپلنت فوری، استفاده از برندهای خاص یا نوع خاصی از پروتزهای دندان یک برند است. این نوع از ایمپلنت‌ها با فناوری پیشرفته‌تری نسبت به ایمپلنت‌های معمولی ساخته می‌شوند تا زودتر در استخوان فک شما جوش بخورند. یک دلیل متفاوت بودن قیمت کاشت دندان در کلینیک‌ها، ممکن است به این موضوع برگردد.

6- تاثیر بیهوشی بر هزینه ایمپلنت:

یکی دیگر از مواردی که ممکن است قیمت دو ایمپلنت از برند یکسان و با شرایط یکسان را برای دو فرد مختلف متفاوت کند، استفاده از بیهوشی است. بیهوشی در هر نوبت ایمپلنت، نیاز به پزشک بیهوشی، داروهای مخصوص و امکانات ویژه اتاق عمل دارد. همه این موارد می‌تواند هزینه ایمپلنت را در هر بار بیهوشی، تا چند میلیون اضافه کند.

7- اثرگذاری منطقه جغرافیایی کلینیک بر قیمت ایمپلنت:

شهر و مکان قرارگیری کلینیک یکی دیگر از گزینه‌های موثر در هزینه ایمپلنت است. بهای ساختمان، اجاره ساختمان و حتی مالیات ساختمان در بخش‌های مختلف شهرهای بزرگ با یکدیگر متفاوت است. همچنین اجاره‌بها و قیمت ساختمان در شهرهای بزرگ و کوچک تفاوت زیادی با یکدیگر دارد. همین نکته یکی از دلایل مهم تفاوت قیمت کاشت دندان بین مناطق مختلف شهری یا بین شهرهای کوچک و بزرگ است.

قیمت ایمپلنت

روش‌های کاهش هزینه ایمپلنت:

روش‌های مختلفی برای کاستن از هزینه ایمپلنت وجود دارد:

 • انتخاب ایمپلنت ارزان‌تر یکی از روش‌های کاهش هزینه کاشت دندان است. البته این نکته به‌معنای بهره بردن از ایمپلنت‌های نامرغوب نیست. بلکه برخی از ایمپلنت‌های وارداتی نیز در عین حال که کیفیت خوبی دارند، دارای قیمت مناسبی هستند.
 • اگر امکان استفاده از بیمه ایمپلنت را دارید، خودتان را بیمه کنید تا در زمان نیاز بتوانید از امکانات آن برای کاشت دندان استفاده کنید. بیشتر بیمه‌های خصوصی با انجام بیمه گروهی اجازه استفاده از بیمه دندان‌پزشکی را به شما می‌دهند.
 • برخی از متخصصان کاشت دندان نیز شرایط پرداخت اقساطی را برای شما مهیا کرده‌اند. با استفاده از این شرایطT می‌توانید بار سنگین پرداخت یک‌باره قیمت ایمپلنت را از دوش خود بردارید. مرکز ایمپلنت دکتر قادری از نمونه کلینیک‌های تخصصی کاشت دندان است که امکان پرداخت هزینه ایمپلنت را به‌صورت قسطی برای شما فراهم کرده است.
 • پیش از هر تصمیمی، برای معاینه نزد متخصص ایمپلنت بروید. شاید شما نیازی به درمان‌های اضافه مانند لیفت سینوس نداشته باشید. در این صورت، هزینه کاشت دندان با انتخاب برند مناسب ایمپلنت برای شما ارزان‌تر تمام خواهد شد.
 • راه دیگری که برای پرداخت نکردن هزینه ایمپلنت باید در نظر بگیرید، گذاشتن دندان به‌روش‌های دیگری مانند بریج یا پل دندان است.
 • اگر همه دندان‌های خود را از دست داده‌اید و امکان پرداخت اقساطی قیمت ایمپلنت را ندارید هم می‌توانید مانند بسیاری از افراد جامعه، از دندان‌های مصنوعی استفاده کنید. مهم‌ترین چیزی که باید در نظر داشته باشید، آرامش فکری و روانی خودتان است. همان‌طور که کهن‌سالان قدیمی از دندان‌های مصنوعی استفاده می‌کردند و دچار استرس و نگرانی هم نمی‌شدند.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان کیست؟

پزشکان زیادی کار کاشت دندان را انجام می‌دهند. اما اگر شما در جست‌وجوی یکی از بهترین متخصصان ایمپلنت هستید، بهتر است به چند ویژگی مهم در پزشک مورد نظر خود دقت کنید. تخصص پزشک در ایمپلنت دندان نخستین ویژگی است که باید در نظر داشته باشید.

پس از آن، نوبت به تجربه پزشک مورد نظر شما می‌رسد. بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که کاشت دندان کار تخصصی او باشد. در واقع، تجربه پزشک در کاشت دندان یکی از مهم‌ترین گزینه‌های موثر در موفقیت ایمپلنت است. آگاهی از درصد نمونه‌های موفق کاشت دندان پزشک مورد نظر شما هم خیالتان را بابت تجربه پزشک آسوده‌ می‌سازد.

پیشنهاد ما در کلینیک دکتر قادری به شما این است که با چند پزشک کاشت دندان مشاوره کنید. پس از گفت‌وگو با چند پزشک متخصص و شنیدن نظرات آنها، بهتر می‌توانید پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای گرفتن وقت مشاوره با دکتر مرتضی قادری کافی است روی لینک بزنید.

پرسش‌های متداول:

1- روند درمان ایمپلنت چقدر طول می‌کشد؟

تعداد جلسه‌هایی که شما برای ایمپلنت دندان به کلینیک دکتر مرتضی قادری یا هر کلینیک دیگری مراجعه می‌کنید، محدود است. در واقع، شما باید بین هر دو مرحله کاشت دندان، مدتی صبر کنید تا زخم‌هایتان بهبود پیدا کند و فک شما آماده مرحله بعدی شود. همه این مراحل بین سه تا شش ماه زمان نیاز دارد.

2- هزینه ایمپلنت کامل دو فک بالا و پایین چقدر است؟

هزینه یک دست کامل ایمپلنت با توجه به برند آن با یکدیگر متفاوت است. در صورتی که همه دندان‌های خود را از دست داده باشید و تامین قیمت ایمپلنت برای همه دندان‌هایتان مشکل باشد، شاید بهتر است از دندان مصنوعی استفاده کنید.

3- بهترین برند ایمپلنت دندان کدام است؟

ایمپلنت‌های آمریکایی و سوئیسی بهترین برندهای ایمپلنت را تولید می‌کنند. اما توجه داشته باشید که هر برند آمریکایی یا سوئیسی بهترین برند نیست. برند زیمر آمریکایی و برند اشترومن سوئیسی در گروه برترین برندهای ایمپلنت دنیا قرار دارند. البته کشور کره هم ایمپلنت‌های خوبی تولید می‌کند که برخی از آنها آزمون خود را پس داده و موفق بوده‌اند.

4- قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402، از بهترین نوع آن چقدر است؟

26 میلیون تومان قیمت یک واحد از بهترین برند ایمپلنت و کار گذاشتن آن در دهان شما است. البته اگر شما نیاز به درمان‌های اضافه داشته باشید، هزینه کاشت دندان برای شما بالاتر خواهد رفت.

5- چرا هزینه ایمپلنت این‌قدر گران است؟

جراحی فک و قرار دادن پایه دندان در آن، به شکلی که همانند دندان طبیعی در دهان شما باقی بماند و دچار مشکل نشود، روند پیچیده‌ای است. پزشکان برای پایداری دندان ایمپلنتی باید تخصص کافی داشته باشند و جراحی‌های مختلفی را روی فک و لثه شما انجام دهند. همه این عوامل باعث بالا رفتن قیمت ایمپلنت دندان می‌شود.

6- آیا من می‌توانم از ایمپلنت ایرانی استفاده کنم؟

یک مثل فرنگی می‌گوید من این‌قدر پول ندارم تا جنس ارزان خریداری کنم. دوام ایمپلنت‌های ایرانی آن‌قدر زیاد نیست تا خیال شما را دستِ‌کم تا سه چهار سال آینده آسوده کند. ایمپلنت‌های ایرانی هنوز باید آزمون و خطاهای خود را انجام دهند تا بتوانند جایگاه خود را در بازار پزشکی ایران یا دنیا ثبت کنند.

7- آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟

مراحل دردناک ایمپلنت با بی‌حسی موضعی فک و لثه شما انجام می‌شود، بنابراین شما دردی احساس نمی‌کنید. البته پس از جراحی‌های مختلف و کار گذاشتن پایه ایمپلنت، ممکن است با دردهای خفیفی روبه‌رو شوید که کنترل آنها آسان است.

8- درد ایمپلنت تا چند روز ادامه دارد؟

در نظر داشته باشید که کاشت دندان نوعی جراحی است که با شکافتن لثه همراه است. طبیعی است این جراحی دردهای خفیفی هم داشته باشد که پس از سه روز تا یک هفته به‌طور کامل برطرف می‌شود.

9- آیا ممکن است ایمپلنت دندان لق شود؟

درصورتی‌که پایه ایمپلنت به‌خوبی با استخوان فک جوش نخورده باشد، امکان لق شدن ایمپلنت وجود دارد. البته گاهی لق‌شدگی در تاج ایمپلنت اتفاق می‌افتد که مشکلی جدی نیست. اما اگر لق‌شدگی از ریشه ایمپلنت باشد، احتمال خارج کردن کل ایمپلنت از دهان شما وجود دارد. مراجعه به پزشکان کارآزموده و باتجربه امکان برخورد شما با هرگونه مشکل را در روند درمانی شما و پس از آن کاهش می‌دهد.

10 – یک واحد یعنی چند دندان ؟

یک واحد دندان به معنای یک دندان است. در زبان پزشکی دندان‌شناسی، واحد دندان به معنای یک عدد دندان است که در موقعیت خاص خود در دهان قرار دارد. برای انجام اندازه‌گیری‌ها، تشخیص بیماری‌ها و بررسی‌های دندان‌شناسی، استفاده از واحد دندان بسیار مفید است. به عنوان مثال، در ارزیابی وضعیت دندان‌ها، شمارش تعداد دندان‌ها و موقعیت آن‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. همچنین، در زمینه‌های مختلف پزشکی دندان‌شناسی مانند ارتودنسی، ایمپلنتولوژی و جراحی دهان و فک‌ها، شمارش و مشخصات دقیق دندان‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.

12 – قیمت یک واحد ایمپلنت 

قیمت یک واحد ایمپلنت ممکن است بسته به منطقه، پزشک و نوع ایمپلنت متفاوت باشد. ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی برای دندان های گم شده استفاده می‌شود و عموماً یکی از گزینه‌های پرطرفدار برای جایگزینی دندان های گم شده است. قیمت ایمپلنت ها معمولاً شامل هزینه های مربوط به جراحی، متخصص، مواد و تجهیزات پزشکی مورد نیاز برای اجرای جراحی و هزینه های مربوط به مراحل درمان پس از جراحی می‌شود. بنابراین، قیمت یک واحد ایمپلنت ممکن است متفاوت باشد و برای اطلاعات دقیق‌تر، توصیه می‌شود که با یک پزشک متخصص دندانپزشکی مشورت کنید.

سخن پایانی:

ایمپلنت دندان جزو خدمات دندان‌پزشکی گران‌قیمت به شمار می‌رود. شاید اکنون که فناوری کاشت دندان همه‌گیر نشده، بتوانیم بگوییم کاشت دندان نوعی جراحی زیبایی است. همین نکته قیمت این نوع درمان را افزایش داده است. از‌طرف دیگر، پزشکان متخصص ایمپلنت نیز زمان زیادی برای دستیابی به این دانش صرف کرده‌اند. همه این نکته‌ها هزینه ایمپلنت را در دنیا بالا برده است. البته شاید زمانی برسد که فناوری کاشت دندان هم مانند بسیاری از جراحی‌های دیگر عمومی‌تر و ارزان‌تر شود.

گالری تصاویر نمونه درمان

کیفیت خدمات ما را مشاهده کنید

1 2
Photo 1 Photo 2
4 3
5 6