قیمت ایمپلنت کره ای

با قیمت و هزینه های ایمپلنت کره ای در سال 1402 آشنا شوید. همچنین عوامل تاثیرگذار بر هزینه ایمپلنت و قیمت ایمپلنت‌های ساخت کشور کره را هم بدانید.

قیمت ایمپلنت کره ای

همه‌چیز درباره ویژگی‌ها و قیمت ایمپلنت کره ای

ایمپلنت کره ای یکی از پرکاربردترین انواع ایمپلنت در کشور ما است و بسیاری از برندهای آن جزو بهترین ایمپلنت‌ها به شمار می‌روند. البته ایمپلنت‌هایی از کشورهای آمریکا، سوئیس و سایر کشورهای اروپایی هم در بازار پزشکی ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند. از نکته‌های مهمی که ذهن بسیاری از داوطلبان درمان با ایمپلنت را به خود مشغول داشته، تفاوت قیمت ایمپلنت کره ای با دیگر ایمپلنت‌ها است. این نکته پرسشی برای بیماران به وجود آورده است. آنها می‌پرسند با توجه به تفاوت بالای قیمت‌ها، آیا ایمپلنت دندان کره ای خوب است، یا باید فکر دیگری برای آن بکنیم؟

با دکتر مرتضی قادری متخصص جراحی لثه و ایمپلنولوژی در نگاهی به ویژگی‌ها و قیمت ایمپلنت کره ای همراه باشید.

آشنایی با ایمپلنت کره ای:

در چند دهه اخیر، کشور کره جنوبی پیشرفت‌های زیادی در ساخت تجهیزات پزشکی داشته است. از نمونه این پیشرفت‌ها، ساخت انواع ایمپلنت‌های دندانی است. اکنون ایمپلنت‌های دندان کره‌ای در بسیاری از کشورهای دنیا شناخته شده‌اند. شرکت‌های مختلفی در این کشور به ساخت ایمپلنت پرداخته‌اند که شما آنها را با نام برندشان می‌شناسید.

ایمپلنت بسیاری از این برندها چند سالی است در کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرند و پزشکان ما آنها را به‌خوبی شناخته‌اند. برخی از این برندها ایمپلنت‌هایی ساخته‌اند که طول عمر متوسطی دارند. اما برخی نیز ایمپلنت‌هایی ارائه کرده‌اند که ممکن است شما را تا سال‌ها از تعویض آن بی‌نیاز سازند. البته یک نکته را باید در نظر داشته باشید. هنوز هم باکیفیت‌ترین ایمپلنت‌های کره‌ای به پای ایمپلنت‌های معروف سوئیسی نمی‌رسند.

ویژگی‌های ایمپلنت کره ای:

بسیاری از ایمپلنت‌های کره‌ای قابلیت سازگاری بالایی با بدن انسان دارند. همین نکته باعث شده این ایمپلنت‌ها در کلینیک‌های دندان‌پزشکی کشور ما مورد استفاده قرار گیرند. همانند همه ایمپلنت‌های دنیا، تیتانیوم ماده اصلی تشکیل‌دهنده بسیاری از ایمپلنت‌های کره‌ای است. سازگاری این ماده با بدن انسان زیاد است. اما بدن برخی افراد به تیتانیوم حساس است. برای این دسته افراد، می‌توانیم از ایمپلنت‌هایی استفاده کنیم که از جنس سرامیک یا زیرکونیوم ساخته شده باشند. البته ایمپلنت‌های سرامیکی زیباتر و شفاف‌تر از دندان‌های تیتانیومی هم هستند.

برتری‌های ایمپلنت کره ای:

برتری‌های ایمپلنت کره‌ای بسیار است:

  • ایمپلنت‌های کره‌ای دوام خوبی دارند. دوام برخی از این ایمپلنت‌ها به 10 سال هم می‌رسد.
  • کیفیت ایمپلنت‌های کره‌ای بالا است.
  • قیمت مناسب ایمپلنت‌های کره‌ای از بهترین ویژگی‌های آنها به شمار می‌رود.
  • ایمپلنت‌های کره‌ای با ساختار لثه و فک انسان سازگاری بالایی دارد.
  • در کشور ما، دسترسی به قطعه‌های ایمپلنت کره‌ای آسان‌تر از ایمپلنت‌های ساخت کشور آمریکا و سوئیس است.
ایمپلنت دندان کره ای

معایب ایمپلنت کره ای:

از معایب انواع ایمپلنت کره‌ای هم باید بگوییم. البته توجه داشته باشید این معایب و کاستی‌ها در مقایسه با ایمپلنت‌های ساخت کمپانی‌های باتجربه‌تر، در کشورهای سوئیس و آمریکا است. از این دسته معایب باید به دو مورد مهم اشاره کنیم:

  • با اینکه کیفیت ایمپلنت‌های کره‌ای خوب است، اما نسبت به ایمپلنت‌های سوئیسی و برندهای آمریکایی پایین‌تر است.
  • برخی از برندهای مطرح در دنیا ایمپلنت‌هایی ساخته‌اند که برای همه عمر دوام می‌آورند. اما شرکت‌های ایمپلنت دندان کره ای هنوز به این کیفیت دست نیافته است.

اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت سوئیسی و اینکه ایمپلنت دندان کره ای بهتر است یا سوئیسی را در مقاله‌های مرتبط با آنها بخوانید.

آشنایی با برندهای ایمپلنت کره ای:

انواع مختلفی از ایمپلنت‌های کره‌ای در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرند که برخی از معروف‌ترین آنها را معرفی می‌کنیم:

* ایمپلنت کره ای دنتیوم (Dentium):

ایمپلنت‌های شرکت دنتیوم در چند نوع ساخته می‌شوند که برخی معمولی‌تر و ارزان‌تر، و بعضی هم باکیفیت‌تر و گران‌تر هستند. دوام این ایمپلنت‌ها بالا است و بسیاری از دندان‌پزشکان از آنها استفاده می‌کنند. از مهم‌ترین ویژگی‌های ایمپلنت دنتیوم، سازگاری بالای آن با فک و دهان بیماران است. این ویژگی باعث شده تا از این نوع ایمپلنت در کاشت فوری دندان هم استفاده شود.

* ایمپلنت دندان کره ای دیو (Dio):

ایمپلنت دیو قیمت بالاتری نسبت به برخی دیگر از ایمپلنت‌های کره‌ای دارد. این اختلاف قیمت ریشه در کیفیت بالاتر ایمپلنت‌های این برند نسبت به دیگر برندها دارد. سازگاری ایمپلنت‌های دیو با فک و لثه بیماران بسیار خوب بوده است.

* ایمپلنت کره ای Neo Biotech:

ایمپلنت Neo Biotech دارای گوناگونی زیادی است. همین نکته ایمپلنت‌های این برند را با انواع فک و دندان‌ها مطابقت داده است. کیفیت این ایمپلنت‌ها بسیار خوب است و پیوند آنها با استخوان فک شما هم به‌خوبی انجام می‌شود. همین نکته این ایمپلنت‌ها را برای انواع جراحی‌های سخت و آسان فک مناسب ساخته است.

ایمپلنت کره ای

* ایمپلنت biotem:

چهار نوع ایمپلنت به‌وسیله این برند ساخته و به بازار ارائه شده است. این ایمپلنت‌ها در کشورهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و کیفیت خوبی داشته‌اند. قیمت ایمپلنت‌های این برند اقتصادی و مناسب است.

* برند Snucone:

قیمت مناسب برند کره‌ای Snucone استفاده از آن را در ایران بسیار معمول ساخته است. از برتری‌های ایمپلنت‌های Snucone باید به انواع فیکسچرهای آن اشاره کنیم که قابلیت انطباق با انواع فک و دهان را دارند.

* برند Chaorum:

فیکسچرهای این برند نیز همانند بسیاری از برندهای کره‌ای در شکل‌های مختلف ساخته شده‌اند تا قابلیت انطباق با فک و دهان بیماران مختلف را داشته باشد.

* برند مگاژن (MegaGen)

مگاژن یکی از برندهای پرطرفدار کره‌ای است که تائیدیه ایمپلنت‌های خود را از سازمان غذا و داروی آمریکا دریافت کرده است. کیفیت بالا در کنار قیمت مناسب باعث شده تا این برند هم در بین دندان‌پزشکان محبوبیت زیادی به دست آورد. از برتری‌های ایمپلنت‌های مگاژن، باید به سیستم پردازش آن اشاره کنیم که باعث می‌شود تا پیوند ایمپلنت به فک و لثه شما زودتر صورت بگیرد.

* برند CORE1:

این برند دارای نشان CE است و به همین دلیل، می‌توانیم بگوییم از کیفیت خوبی برخوردار است. قیمت این محصول کره نیز برای ایرانی‌ها اقتصادی و مناسب است. ایمپلنت‌های این برند پایداری خوبی در لثه و فک افراد مختلف نشان داده‌اند. از دیگر مزایای ایمپلنت‌های CORE1 باید به استحکام فیکسچر و پایه آن اشاره کنیم.

قیمت ایمپلنت کره ای:

قیمت ایمپلنت دندان کره ای با توجه به نوع برند و ویژگی‌ها آنها متفاوت است. البته هزینه تمام‌شده برای شما بستگی به روند درمانی و نیاز شما به جراحی‌های مختلف دارد. از گزینه‌های موثر در قیمت این ایمپلنت‌ها، باید به موارد مختلفی اشاره کنیم:

* برند ایمپلنت کره ای:

برند ایمپلنت از مهم‌ترین گزینه‌ها در تعیین قیمت هر ایمپلنت و ساخت هر کشوری است. در واقع، نام برند گویای کیفیت محصولات آن برند است. ایمپلنت دندان کره ای هم شامل همین قانون است.

* جنس ایمپلنت کره ای:

تیتانیوم یکی از مواد معمول در ساخت ایمپلنت دندان کره ای و هر نوع ایمپلنتی است. تیتانیوم فلزی سبک و دارای مقاومت بالا در برابر فشار است. این عنصر ماده‌ای سازگار با بدن انسان است و پروتزهای تیتانیومی در بخش‌های دیگر بدن هم کاربرد دارند. ایمپلنت‌های تیتانیومی آزمون خود را در طول سال‌ها پس داده و موفق بوده‌اند.

نوع دیگری از ایمپلنت کره ای از جنس زیرکونیوم یا زیرکونیا ساخته می‌شود. ایمپلنت‌های زیرکونیوم به ایمپلنت‌های سرامیکی هم معروف هستند. این مواد فلزی نیستند و سازگاری بسیار بالایی با بدن انسان دارند. لثه برخی از مردم که پذیرای دندان‌های تیتانیومی نیست، با دندان‌های سرامیکی سازگار است.

این دو نوع ایمپلنت تفاوت‌هایی با هم دارند که یکی از آنها تفاوت در قیمت ایمپلنت‌ها است. دندان‌های سرامیکی گران‌تر از دندان‌های تیتانیومی هستند. البته همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، زیبایی ایمپلنت‌های سرامیکی نیز بیشتر از ایمپلنت‌های تیتانیومی است.

کره ای2

هزینه نهایی ایمپلنت دندان کره‌ای چقدر است؟

هزینه نهایی ایمپلنت کره ای، علاوه بر گزینه‌های بالا، به موارد دیگری هم بستگی دارد:

* تعداد ایمپلنت مورد نیاز شما:

طبیعی است تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز شما هم در قیمت نهایی درمانتان موثر است.

* درمان‌های جانبی مورد نیاز فک و دندان‌های شما:

گاهی اوقات فک و لثه شما نیاز به هیچ درمان جانبی ندارد و پزشک فقط به کاشت دندان می‌پردازد. اما در بسیاری موارد، فک شما نیاز به درمان‌هایی مانند لیفت سینوس، پیوند استخوان و درمان‌های دیگر دارد. این موارد هم در تعیین قیمت ایمپلنت کره ای تاثیرگذار خواهد بود.

قیمت کنونی انواع ایمپلنت کره ای:

در جدول زیر، قیمت کنونی ایمپلنت‌هایی که در کلینیک دکتر مرتضی قادری مورد استفاده قرار می‌گیرد، مشخص شده است. توجه داشته باشید که در هر زمان می‌توانید با مراجعه به سایت دکتر مرتضی قادری از قیمت‌های روز ایمپلنت‌های کره‌ای باخبر شوید.

لیست قیمت ایمپلنت کره ای با روکش زیرکونیا

برند ایمپلنت

قیمت

گارانتی

AVEST Gold

12/000/000 تومان

10 سال

SNUCONE

12/000/000 تومان

10 سال

CHAORUM

12/000/000 تومان

10 سال

CORE1

14/000/000 تومان

10 سال

قیمت ایمپلنت کره ای با روکش زیرکونیا *

برای تعیین قیمت نهای یک واحد ایمپلنت دندان با هر برندی باید هزینه روکش ان را نیز در نظر گرفت.

قیمت تمام شده روکش های سرامیکی و زیرکونیا بستگی به شرایط لابراتوارهای سازنده روکشها دارد.

عموما روکش های دندان در لابراتوارهای دندانسازی ساخته می شوند که با توجه به نوع متریال استفاده شده و دستگاههای مورد استفاده و با توجه به پیشرفته بودن دستگاهها و تجهیزات هزینه های روکش ها متفاوت خواهد بود.

علاوه بر این ها نظر پزشک جراح نیز بسیار مهم است و نوع روکش با توجه به کیفیت ایمپلنت استفاده شده به عنوان پایه روکش تعیین کننده قیمت نهایی خواهد بود.

شرایط پرداخت هزینه های ایمپلنت کره ای *

مرکز ایمپلنت دکتر قادری با ارائه شرایط پرداخت اقساطی عالی، به شما امکان راحتی در پرداخت هزینه‌های ایمپلنت را می‌دهد. این مرکز با ارائه مزایایی همچون پذیرش پرداخت بلند مدت و بدون سود، از سایر مراکز دندانپزشکی متمایز می‌شود.

شما می‌توانید به3 روش های متنوع پرداخت اقساطی اقدام کنید. که برای اطلاع دقیق  ازاین روش‌ها با مشاوران این مرکز تماس بگیرید و جزییات آن را جویا شوید.

بخشی از هزینه های به صورت پیش پرداخت و مابقی با تعیین اقساط  با چک صیادی تسویه خواهد شد. در صورت عدم دسترسی به چک صیادی و یا داشتن شرایط دیگر در نظر دارید، توصیه ما این است که با مشاورین ما تماس بگیرید تا در انتخاب بهترین روش پرداخت برای شما راهنمایی شوید.

 

بهترین پزشک برای ایمپلنت دندان کیست؟

بهترین پزشک برای کاشت ایمپلنت باید دارای تخصص کافی در جراحی لثه باشد. تخصص نداشتن در جراحی لثه می‌تواند نتیجه کاشت دندان را به خطر بیندازد. خوشبختانه دکتر مرتضی قادری از پزشکان متخصص در جراحی لثه است و همین نکته موفقیت ایشان را در ده‌ها مورد کاشت موفق دندان به دنبال داشته است. کلینیک تخصصی دندان‌پزشکی دکتر قادری در تهران، پذیرای شهروندان تهرانی و شهرستانی است.

پرسش‌های متداول:

1- بهترین برند ایمپلنت کره ای کدام است؟

بسیاری از برندهای کره‌ای کیفیتی مطلوب دارند. از میان این برندها می‌توانیم به Dio، Biotem و Dentium اشاره کنیم. اما بهتر است انتخاب بهترین برند ایمپلنت را به پزشک خود بسپارید. تجربه پزشک شما در کاشت دندان می‌تواند برند مناسب ساختار فک و لثه شما را معرفی کند.

2- گارانتی ایمپلنت دندان کره ای چقدر است و چه تفاوتی با ایمپلنت‌های سوئیسی دارد؟

گارانتی ایمپلنت‌های کره‌ای بین 5 تا 10 سال است. تفاوت ایمپلنت‌های کره‌ای با سوئیسی، در کیفیت بالاتر و دوام بیشتر برندهای سوئیسی است. گارانتی برخی ایمپلنت‌های سوئیسی همیشگی است.

3- قیمت ایمپلنت کره ای در سال 1402 چقدر است؟

قیمت ایمپلنت‌های کره‌ای با توجه به برند آنها متفاوت است. در حال حاضر، قیمت برندهای مختلف ایمپلنت کره‌ای در کلینیک دکتر مرتضی قادری حدود 8 تا 10 میلیون تومان است.

سخن پایانی:

ایمپلنت کره ای دندانی با کیفیت خوب و عمر متوسط برای شما فراهم می‌کند. یک ویژگی ایمپلنت‌های کره‌ای که آنها را در کشور ما بسیار پرطرفدار ساخته است، قیمت مناسب آنها است. قیمت ایمپلنت کره‌ای نسبت به هزینه بالای ایمپلنت‌های سوئیسی و آمریکایی، بسیار مناسب‌تر است. البته تفاوتی نمی‌کند شما مایل به استفاده از ایمپلنت کره‌ای هستید، یا اینکه ایمپلنت سوئیسی مورد نظر شما است. در هر صورت، با کلینیک دکتر مرتضی قادری تماس بگیرید و وقت معاینه خود را رزرو کنید تا در روند درمان، بهترین ایمپلنت برای شما استفاده شود.