آشنایی با هزینه‌ها و قیمت ایمپلنت ایرانی

قیمت ایمپلنت ایرانی

آشنایی با هزینه‌ها و قیمت ایمپلنت ایرانی

قیمت ایمپلنت ایرانی مناسب‌تر از قیمت بسیاری از پروتزهای دندان اروپایی، آمریکایی و حتی کره‌ای است. البته کشور ایران و شرکت‌های تولید ایمپلنت ایرانی سابقه خیلی طولانی در ساخت انواع ایمپلنت‌های دندانی ندارند. همین نکته یعنی تجربه پایین‌تر این شرکت‌ها کیفیت پایین‌تر و قیمت ارزان‌تر دندان‌ها را در پی داشته است. با جست‌وجوی کمی در اینترنت می‌توانید هزینه ایمپلنت ایرانی را در برندهای گوناگون با قیمت ایمپلنت‌های باسابقه‌تر جهانی مقایسه کنید.

با ما در مرکز ایمپلنت دکتر مرتضی قادری همراه باشید تا نگاهی به انواع و هزینه ایمپلنت ایرانی داشته باشیم.

آشنایی با کیفیت و قیمت ایمپلنت ایرانی:

چند سالی است ایمپلنت ایرانی وارد بازار لوازم پزشکی دنیا شده است. شرکت‌های ایرانی، باتوجه‌به پیشینه فعالیتشان، ایمپلنت‌هایی را روانه بازار کرده‌اند که کیفیت خوبی دارند. اما آنگاه که نوبت به مقایسه کیفیت پروتزهای ایرانی و ایمپلنت‌های معروف جهانی می‌رسد، طبیعی است دندان‌های ایرانی حرفی برای گفتن نداشته باشند.

البته پروتزهای دندان ایرانی مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایران هستند، اما هنوز هیچ برندی تأییدیه جهانی را برای پروتزهای دندان خود ارائه نداده است. همۀ این نکته‌ها پایین‌تر بودن هزینه ایمپلنت ایرانی را از قیمت ایمپلنت‌های معتبر دنیا به دنبال داشته است.

آشنایی با انواع و قیمت ایمپلنت ایرانی:

چند شرکت مطرح ایرانی به تولید پروتزهای دندانی مشغول هستند که بهتر است آنها را بشناسید:

1- شرکت کیمیا کاشت اطبا یا Kme:

شرکت ایرانی کیمیا کاشت اطبا نخستین شرکت ایرانی بود که قدم در راه ساخت پروتزهای دندانی قابل کاشت گذاشت. فروردین سال 1396 زمان آغاز به کار این شرکت بود و اکنون بیش از شش سال از شروع تولید این شرکت گذشته است. البته شش سال تجربه در زمینه ساخت پروتزهای دندانی زمان کوتاهی است. زمان بیشتری نیاز است تا دندان‌های این برند همپای پروتزهای دندان جهانی گام بردارد.

دستگاه‌های سی انی سی که شرکت کیمیا کاشت اطبا از آنها بهره می‌برد، ساخت سوئیس هستند. جالب است بدانید این شرکت 198 محصول مختلف در زمینه پروتزهای دندانی با استفاده از تیتانیوم گرید 4 و 5 تولید کرده است. قیمت ایمپلنت ایرانی کیمیا کاشت اطبا در سال 1402 حدود سه تا چهار میلیون تومان است.

هرجا صحبتی از ایمپلنت کردستان ایران شنیدید، بدانید سخن از برند ایرانی کیمیا است. کارخانه شرکت کیمیا کاشت اطبا در کردستان و در نزدیکی شهر سنندج قرار دارد. البته دفتر مرکزی آن در تهران امکان ارتباط شما با این شرکت را آسان ساخته است.

* ویژگی‌ها و قیمت ایمپلنت ایرانی کیمیا کاشت اطبا:

برخی از ویژگی‌های انواع ایمپلنت کیمیا کاشت اطبا را بدانید:

 • فیکسچرهای شرکت کیمیا کاشت اطبا به نام A – Fixture K – Three معروف است.
 • جنس ایمپلنت‌های شرکت کیمیا کاشت اطبا از تیتانیوم گرید چهار و پنج است.
 • ایمپلنت‌های شرکت کیمیا کاشت اطبا دندان‌های خود را با سه درجه کیفیت کیمیا یک، کیمیا دو و کیمیا سه روانه بازار می‌کند.
 • 20 اندازه مختلف در ساخت فیکسچر یکی دیگر از ویژگی‌های پروتزهای دندان شرکت کیمیا است.
 • ایمپلنت‌های شرکت کیمیا کاشت اطبا طراحی مناسبی برای قرارگیری در استخوان فک شما دارند.
 • سطح روی ایمپلنت‌های کیمیا با نانوذرات پوشش داده شده تا بهبود عملکرد آنها را به دنبال داشته باشد.
 • گوناگونی شکل و اندازه در ایمپلنت‌های کیمیا آنها را با فک و دهان افراد مختلف هماهنگ ساخته است.
 • گفته می‌شود این پروتزها دارای گواهینامه ISO 13485 و CE هستند.
 • قیمت ایمپلنت ایرانی کیمیا برای هم‌وطنان ایرانی مناسب‌تر از هزینه ایمپلنت‌های وارداتی است.

2- شرکت کوشا فن پارس یا Kfp:

شاید نام ایمپلنت‌های اویتا را شنیده باشید. این ایمپلنت‌ها ساخت شرکت کوشا فن پارس هستند. شرکت کوشا فن پارس در سال 1373 شروع به کار کرد و تولید ایمپلنت را در کشور ما آغاز کرد. یکی از هدف‌های این شرکت تولید پروتزهای دندان با قیمت رقابتی بود تا بتواند جایگاه خود را در بین شرکت‌های دیگر وطنی پیدا کند. ایمپلنت‌های این شرکت با قطر‌هایی در اندازه‌های مختلف ساخته می‌شوند تا مناسب افراد با ساختار فک و دندان متفاوت باشند.

* ویژگی‌ها و قیمت ایمپلنت ایرانی کوشا فن پارس:

از مهم‌ترین ویژگی‌های ایمپلنت‌های کوشا فن پارس باید به چند نکته مهم اشاره کنیم:

 • ایمپلنت‌های شرکت کوشا فن پارس با نام اویتا به بازار ارائه می‌شوند.
 • جنس ایمپلنت‌های این شرکت از تیتانیوم گرید چهار تشکیل شده است.
 • طراحی مناسب پایه‌های این ایمپلنت‌ها با ویژگی‌های ساختاری فک شما هم‌خوانی دارد.
 • سطح پایه ایمپلنت‌های این برند به شکلی ساخته شده تا پیوند خوبی با استخوان فک شما برقرار کند.
 • اندازه‌های گوناگون این ایمپلنت‌ها دندان موردنیاز افراد مختلف را تأمین می‌کند.
 • ایمپلنت‌های اویتا مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایران است.

قیمت ایمپلنت ایرانی کوشا فن پارس با شرایط مالی ایرانیان هماهنگی بیشتری دارد.

قیمت ایمپلنت ایرانی

3-شرکت نیک کاشت آسیا:

شرکت نیک کاشت آسیا فعالیت خود را در سال 1389 آغاز کرد، اما پس از آن به دلایل مختلف از ادامه راه بازماند. ایمپلنت‌های سینا بایوتک پروتزهای تولیدی این شرکت است که در سال 1393 متولد شدند. همکاری شرکت نیک کاشت آسیا با دانشگاه تهران یکی از عوامل موثر در رشد کیفیت ایمپلنت‌های این برند بود.

ایمپلنت‌های سینا بایوتک همراه با 200 محصول دیگر از ساخته‌های شرکت نیک کاشت آسیا است. قیمت ایمپلنت ایرانی سینا بایوتک هم مانند دیگر پروتزهای دندان ایرانی نقطه قوت آنها به شمار می‌رود.

* ویژگی‌ها و قیمت ایمپلنت ایرانی نیک کاشت آسیا:

برخی از ویژگی‌های ایمپلنت سینا بایوتک را بدانید:

 • ایمپلنت‌های شرکت نیک کاشت آسیا با نام سینا بایوتک به بازار عرضه می‌شوند.
 • ایمپلنت‌های سینا بایوتک از تیتانیوم و هماهنگ با ساختار بدن انسان ساخته شده‌اند.
 • طراحی مناسب و هماهنگ با ساختار فک شما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ایمپلنت سینا بایوتک است.
 • گوناگونی در شکل و اندازه از دیگر ویژگی‌های برتر پروتزهای سینا بایوتک است.
 • قیمت ایمپلنت ایرانی سینا بایوتک هم مانند دیگر ایمپلنت‌های ایرانی ارزان‌تر از نمونه‌های وارداتی است.

4- شرکت درین کاشت مانا:

سال 1397 شرکت دیگری در زمینه تولید ایمپلنت در ایران شروع به کار کرد که شرکت درین کاشت مانا نام گرفت. هدف این شرکت افزایش کیفیت ایمپلنت‌های داخلی بود و فاز نخست ایمپلنت‌ها را در سال 1399 ارائه داد. یکی از معروف‌ترین ایمپلنت‌های تولیدی این شرکت که به ایمپلنت 3a معروف است، جزو بهترین ایمپلنت‌های ایرانی به شمار می‌رود. البته قیمت ایمپلنت ایرانی 3a  نیز همانند دیگر پروتزهای دندان ایرانی ارزان‌تر از نمونه‌های وارداتی است.

ایمپلنت 3a از سطح SLActive بهره می‌برد. این سطح از نوعی فناوری برخوردار است که تماس بین پایه ایمپلنت با استخوان فک شما را افزایش می‌دهد. نتیجه این کار جوش خوردن زودتر پایه دندان به استخوان فک شما و استحکام بیشتر آن است. ناهمواری‌های بسیار ریز روی پایه ایمپلنت این ویژگی برتر را به دندان‌های این برند داده است. کاستن از احتمال شکستگی دندان یکی دیگر از برتری‌های استفاده از سطح SLActive در ساخت ایمپلنت است.

* ویژگی‌ها و قیمت ایمپلنت ایرانی درین کاشت مانا:

چند مورد از ویژگی‌های ایمپلنت‌های شرکت درین کاشت مانا را بدانید:

 • ایمپلنت‌های شرکت درین کاشت مانا با نام ایمپلنت‌های 3a وارد بازار می‌شوند.
 • تیتانیوم گرید پنج ماده اصلی ساخت این پروتزهای دندانی را تشکیل داده است. این ماده سازگاری خوبی با بدن شما دارد و جوش خوردن پایه دندان به استخوان فک را آسان می‌کند.
 • سطح SLActive به‌کاررفته در ساخت این ایمپلنت‌ها نیز بهبود عملکرد این دندان‌ها را به دنبال داشته است.
 • گوناگونی در اندازه یکی دیگر از ویژگی‌های این نوع ایمپلنت است. این ویژگی هماهنگی پایه‌های دندان با استخوان فک افراد مختلف را به دنبال دارد.
 • ایمپلنت‌های 3a مورد تأیید سازمان استاندارد کالاهای پزشکی ایران است.
 • کیفیت ایمپلنت‌های 3a قابل قبول برخی پزشکان است.
 • پروتزهای 3a در چهار قطر 3.7، 4، 4.5 و 5 میلی‌متر، و بلندی 8، 10، 12 و 14 میلی‌متر ساخته شده‌اند.
 • قیمت ایمپلنت ایرانی 3a نسبت به هزینه ایمپلنت‌های وارداتی بسیار مناسب‌تر است.

برتری‌های ایمپلنت ایرانی:

ایمپلنت ایرانی دارای برتری‌هایی است که بد نیست آنها را بدانید:

* کیفیت مناسب:

در کنار مناسب بودن قیمت ایمپلنت ایرانی نباید از یاد ببریم تجربه شرکت‌های سازنده آنها بسیار کمتر از تجربه شرکت‌های بزرگ جهانی است. کیفیت برخی از انواع ایمپلنت‌های ایرانی با برخی ایمپلنت‌های کره‌ای برابری می‌کند. البته این ایمپلنت‌ها در مقایسه با ایمپلنت‌های خوب کره‌ای و پروتزهای برتر اروپایی و آمریکایی در رتبه بسیار پایین‌تری جای می‌گیرند.

* گارانتی همیشگی:

گفته می‌شود برخی از شرکت‌های ایرانی مانند شرکت کیمیا کاشت اطبا محصولات خود را با گارانتی همیشگی ارائه می‌کنند. این نکته می‌تواند اطمینان داوطلبان ایمپلنت را به آن جلب کند.

* گوناگونی در نوع و اندازه:

گوناگونی اندازه پایه ایمپلنت‌های ایرانی اگرچه خیلی زیاد نیست، اما می‌تواند با فک و لثه‌های افراد مختلف هماهنگی پیدا کند.

* قیمت ایمپلنت ایرانی:

هزینه ایمپلنت ایرانی برترین ویژگی آن است. قیمت پروتزهای ایرانی ارزان‌تر از همه ایمپلنت‌های معتبر وارداتی است. این ایمپلنت‌ها مناسب کسانی است که قیمت بالای ایمپلنت‌های وارداتی مانعی بر سر راه کاشت دندان آنها به شمار می‌رود. همچنین کسانی که دوست دارند از کالاهای وطنی استفاده کنند، با انتخاب این برندها مانع خارج شدن ارز از کشور می‌شوند.

جهت دریافت قیمت ایمپلنت سایر برند ها کلیک کنید.

* دسترسی آسان به قطعه‌ها:

یکی دیگر از برتری‌های استفاده از ایمپلنت‌های ایرانی آسان بودن دسترسی به قطعه‌های آنها است. در صورت نیاز به ترمیم یا تعویض قطعه، این ایمپلنت‌ها در دسترس شما قرار دارند و به‌سادگی می‌توانید آنها را تهیه کنید.

* حمایت از تولید داخلی:

برتری دیگر استفاده از ایمپلنت‌های ایرانی حمایت از تولیدات شرکت‌های داخلی است. البته این حمایت به شرطی درست است که آسیبی به سلامتی شما نزند و دوباره‌کاری برایتان به همراه نداشته باشد. بهترین راه تأیید ایمپلنت‌های ایرانی توصیه دندان‌پزشک شما است.

ایرانی2

معایب ایمپلنت ایرانی:

در کنار برتری‌هایی که ایمپلنت‌های ایرانی دارند، نباید معایب آنها را هم ندیده بگیریم:

* کیفیت پایین‌تر نسبت به ایمپلنت‌های وارداتی:

قیمت ایمپلنت ایرانی ارزان است، اما کیفیت آن به‌پای ایمپلنت‌های خارجی نمی‌رسد. کیفیت پایین‌تر در مقایسه با ایمپلنت‌های معتبر وارداتی مهم‌ترین ایراد پروتزهای دندان ایرانی است.

* تولید در اندازه‌های محدود:

بسیاری از برندهای باسابقه پروتزهای دندانی خود را در اندازه‌های بسیار و حتی با تفاوت‌های بسیار کم تولید می‌کنند. اندازه‌های گوناگون امکان کاشت دندان را در هر فک و دهانی ممکن می‌سازد. این مسئله در بین ایمپلنت‌های ایرانی بسیار محدودتر است.

* ظاهر غیرطبیعی:

ظاهر ایمپلنت‌های ایرانی نسبت به پروتزهای دندان وارداتی غیرطبیعی‌تر است. مصنوعی بودن ایمپلنت‌های ایرانی از ظاهر آن هویدا است.

* خدمات پس از فروش محدود:

خدمات پس از فروش محدودتر نیز یکی دیگر از معایب ایمپلنت‌های ایرانی است.

* عمر ایمپلنت ایرانی:

برخی از بهترین ایمپلنت‌های آمریکایی و اروپایی ضمانتی بالای 20 یا 25 سال دارند. برخی نیز در صورت استفاده درست تا پایان عمر برای شما کار می‌کنند. از این نظر، ایمپلنت‌های ایرانی دارای ضعف بزرگی هستند. بیشترین ضمانت ایمپلنت‌های ایرانی دو سال است. البته شاید هزینه ایمپلنت ایرانی این نقص را بپوشاند.

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت ایرانی:

گزینه‌های گوناگونی در تعیین هزینه ایمپلنت ایرانی دخالت دارند که بهتر است آنها را بشناسید:

* برند ایمپلنت ایرانی:

در بین برندهای ایرانی برخی پیشتازتر و باتجربه‌تر، و برخی تازه‌کارتر هستند. همین تجربه کیفیت بالاتر در ساخت ایمپلنت‌ها را برای برخی شرکت‌ها رقم زده است. به همین دلیل، نام برند نیز در تعیین هزینه ایمپلنت ایرانی مؤثر است.

* کیفیت ایمپلنت:

بدیهی است کیفیت ایمپلنت اثرگذارترین گزینه در هزینه ایمپلنت ایرانی است. پروتزهای دندانی باکیفیت‌تر قیمت بالاتری دارند و ایمپلنت‌های با کیفیت پایین‌تر نیز ارزان‌تر هستند.

* تعداد دندان‌های ایمپلنتی موردنیاز شما:

تعداد دندان‌های ایمپلنتی موردنیاز شما هم نکته مهم دیگری در تعیین قیمت ایمپلنت ایرانی است. طبیعی است تعداد بیشتر دندان‌های موردنیاز هزینه ایمپلنت شما را هم بالاتر می‌برد.

* نیاز به درمان‌های اضافی:

تفاوتی نمی‌کند شما از برندهای ایرانی برای ایمپلنت استفاده می‌کنید یا پروتزهای خارجی مورد نظر شما است. درهرصورت، اگر نیاز به درمان‌های اضافی داشته باشید، هزینه ایمپلنت شما افزایش پیدا می‌کند. از نمونه درمان‌های اضافه باید به لیفت یا بالا بردن سینوس اشاره کنیم که ممکن است نیاز باشد پیش از ایمپلنت دندان‌های فک بالا انجام دهید. از درمان‌های اضافی دیگر می‌توانیم به جراحی ریشه دندان نهفته، جراحی لثه، پیوند استخوان و پودر استخوان اشاره کنیم.

* دستمزد متخصص ایمپلنت شما:

تخصص دندان‌پزشک شما نکته‌ای مهم در تعیین دستمزد او است. البته شهر و منطقه کلینیک مورد نظر شما هم در دستمزد پزشک متخصص ایمپلنت تأثیرگذار است. همه این‌ها در کم یا زیاد شدن هزینه ایمپلنت ایرانی اثرگذار است.

* بهره‌مندی از بیمه دندان‌پزشکی:

ممکن است شما دارای بیمه گروهی دندان‌پزشکی باشید. شرط برخی از شرکت‌های بیمه که ایمپلنت را پوشش می‌دهند، ایرانی بودن برند ایمپلنت است. به‌این‌ترتیب، اگر دارای بیمه درمانی گروهی دندان‌پزشکی باشید، قیمت ایمپلنت ایرانی برایتان ارزان‌تر خواهد شد.

بهترین داوطلبان ایمپلنت ایرانی:

اگر دارای برخی از شرایط زیر هستید، شما هم داوطلب خوبی برای کاشت ایمپلنت ایرانی به نظر می‌رسید:

 • اگر بودجه محدودی برای ایمپلنت در اختیار دارید.
 • اگر دوست دارید از کالاهای ایرانی حمایت کنید.
 • اگر شرایط ویژه و پیچیده‌ای برای ایمپلنت ندارید.
 • اگر از سلامت لازم و کافی برای کاشت دندان برخوردارید.
 • اگر پزشک و کلینیک مورد نظر شما کاشت دندان با ایمپلنت ایرانی را انجام می‌دهند.
 • اگر داوطلب ایمپلنت فوری نیستید.

هزینه ایمپلنت ایرانی:

میانگین هزینه ایمپلنت ایرانی در برابر هر واحد دندان بین سه تا پنج و نیم میلیون تومان است. این هزینه از همه برندهای قابل‌اعتماد خارجی در بازار پزشکی ایران کمتر است.

* جدول قیمت ایمپلنت ایرانی:

نام برند

قیمت به تومان

ایمپلنت اویتا

3 میلیون

ایمپلنت کوشا فن پارس

4 میلیون

ایمپلنت نیک کاشت آسیا

4 میلیون

ایمپلنت 3a درین کاشت مانا

3 میلیون

هر واحد روکش پی اف ام مازاد درجه یک

3.5 میلیون

هر واحد روکش زیرکونیا مازاد درجه یک

4.5 میلیون

پرسش‌های متداول:

1- آیا ایمپلنت ایرانی از کیفیت خوبی برخوردار است؟

پروتزهای دندان ایرانی هنوز در ابتدای راه تجربه هستند و تا حرفه‌ای شدن راه طولانی در پیش دارند. کیفیت این ایمپلنت‌ها در مقایسه با برندهای ممتاز آمریکایی و اروپایی در رده بسیار پایین‌تر، و در مقایسه با ایمپلنت‌های خوب آسیایی نیز در رده پایین‌تر قرار گرفته‌اند.

2- مهم‌ترین دلیل برتری ایمپلنت ایرانی نسبت به ایمپلنت‌های وارداتی در چیست؟

قیمت ایمپلنت ایرانی برترین ویژگی این پروتزهای دندانی است. هزینه ایمپلنت ایرانی از قیمت همۀ ایمپلنت‌های برتر و خوب وارداتی پایین‌تر است.

3- بدترین ویژگی ایمپلنت‌های ایرانی کدام است؟

کیفیت پایین عیب مهم ایمپلنت‌های ایرانی است. ظاهر مصنوعی و غیرطبیعی دندان‌های ایرانی را هم نباید از یاد ببریم که طبیعی نبودن دندان‌ها را به دیگران اعلام می‌کند.

4- بهترین ایمپلنت ایرانی کدام است؟

تفاوت زیادی بین پروتزهای دندان ایرانی وجود ندارد، اما برخی از شرکت‌های سازنده ایمپلنت اطلاعات بیشتری درباره ایمپلنت‌ها تولیدی خود ارائه داده‌اند. از بین این شرکت‌ها دو شرکت ایرانی کیمیا کاشت اطبا و درین کاشت مانا اطلاعات بهتری درباره ایمپلنت‌های تولیدی خود منتشر کرده‌اند.

گفتار پایانی:

مهم‌ترین دلیل که برخی هم‌وطنان را به سمت انتخاب ایمپلنت ایرانی سوق می‌دهد، قیمت ایمپلنت ایرانی است. شاید چند سال دیگر پروتزهای دندان ایرانی جایگاه ویژه‌ای در دنیای پزشکی به دست آورند. اما هنوز به این جایگاه نرسیده‌اند و بیشتر به دلیل قیمت مناسب مورد توجه و استفاده قرار می‌گیرند.

بهترین ایمپلنت‌های دنیا پروتزهایی هستند که مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا یا دیگر سازمان‌های استاندارد پزشکی دنیا قرار گرفته‌اند. در این میان، ایمپلنت‌های آمریکایی گوی سبقت را از همگان ربوده‌اند. جایگاه برترین کیفیت پس از پروتزهای آمریکایی به دندان‌های اروپایی و به‌ویژه سوئیسی تعلق گرفته است. اما پروتزهای ایرانی هنوز فاصله زیادی تا جایگاه برترین‌ها دارند.

در صورت نیاز به مشورت درباره کاشت دندان با برندهای ایرانی با ما در کلینیک دکتر مرتضی قادری تماس بگیرید.