8 عامل مؤثر در طول عمر ایمپلنت اشترومن را بدانید

طول عمر ایمپلنت اشترومن

8 عامل مؤثر در افزایش طول عمر ایمپلنت اشترومن را بدانید

ایمپلنت‌های اشترومن مورد قبول دنیای پزشکی است. ایمپلنت‌های پرآوازه‌ای که جایگاه اول یا دوم را در رده‌بندی بهترین ایمپلنت‌های دنیا از آن خود کرده‌اند. این ایمپلنت‌ها ویژگی‌های ممتاز بسیاری دارند. طول عمر ایمپلنت اشترومن یکی از بهترین ویژگی‌های آنها است. ماندگاری برخی از انواع ایمپلنت‌های این برند به 15 تا 20 سال می‌رسد و برخی نیز تا پایان عمر مهمان شما هستند.

با ما در مرکز ایمپلنت دکتر مرتضی قادری همراه باشید تا به بررسی ویژگی‌های ایمپلنت اشترومن و ماندگاری آنها بپردازیم.

آشنایی با ایمپلنت اشترومن:

ایمپلنت اشترومن ساخت کشور سوئیس و یکی از بهترین ایمپلنت‌ها در سراسر دنیا است. دندان‌هایی که بسیاری از آنها تاریخ مصرف ندارند. فناوری ساخت دندان‌های اشترومن خاص و منحصربه‌فرد است. نوعی فناوری نوین که این شرکت در چند دهه فعالیت خود به آن دست یافته است. این تکنولوژی بی‌نظیر در روش ساخت و مواد اولیه دندان‌هایی به دنیای پزشکی ارائه کرده که درصد بالای موفقیت را در کاشت دندان به دنبال داشته است. هماهنگی دندان‌ها با فک و لثه‌های افراد مختلف و سرعت بخشیدن به بهبودی افراد دو نمونه از برتری‌های بی‌شمار ایمپلنت‌های این شرکت به شمار می‌روند.

عوامل مؤثر در طول عمر ایمپلنت اشترومن:

از طرف شرکت سازنده هر برند طول عمری برای انواع پروتزهای دندانی آن شرکت مشخص شده است. اما این ماندگاری در فک و دهان افراد مختلف زمان ثابتی نیست و به موارد گوناگونی بستگی دارد. برخی از گزینه‌هایی که در ماندگاری ایمپلنت اشترومن و هر برند دیگری تأثیرگذار است را بشناسید:

1- طول عمر ایمپلنت اشترومن باتوجه‌به محل قرارگیری آن:

فک بالا و پایین شرایط متفاوتی با یکدیگر دارند. برای مثال، ایمپلنت فوری در فک پایین موفق‌تر از ایمپلنت فوری در فک بالا است. نوع قرارگیری فک بالا و دندان‌های آن یکی از مهم‌ترین دلایل استحکام و دوام کمتر دندان‌های ایمپلنتی آن است. فک بالا تفاوت‌های گوناگونی با فک پایین دارد و همین تفاوت‌ها عوامل مؤثری در دوام ایمپلنت اشترومن یا هر نوع ایمپلنت دیگر به شمار می‌روند.

آمارها نشان داده پس از گذشت چند سال، سلامت ایمپلنت‌های فک پایین، در شرایط یکسان، بالاتر از ایمپلنت‌های فک بالا است. از تفاوت‌های مهم فک بالا و پایین و تأثیر آنها در ماندگاری ایمپلنت‌ها بد نیست به چند مورد اشاره کنیم:

 • بلندی فک بالا کمتر از فک پایین است و همین نکته می‌تواند عاملی مؤثر در طول عمر ایمپلنت اشترومن یا هر نوع ایمپلنت دیگر باشد. فک پایین فضای کافی و مناسب برای قرارگیری پایه ایمپلنت را دارد. اما برخلاف آن، فک بالا جای کمتری برای قرارگیری پایه ایمپلنت دارد.
 • وجود سینوس‌ها در فک بالا یکی از چالش‌هایی است که سر راه کاشت دندان است. حفره‌های سینوسی فک بالا حجم استخوان‌های فک را کم می‌کنند و کاشت دندان را در فک بالا مشکل‌تر می‌سازند. به همین دلیل است که گاهی پزشکان مجبور می‌شوند پیش از کاشت دندان به بالا بردن یا لیفت سینوس اقدام کنند.
 • فک بالا روبه‌‌پایین قرار گرفته و یکی از مشکلاتی که پایه دندان را درگیر می‌کند، جاذبه‌ای است که دندان‌ها را به سمت پایین می‌کشد.
 • نفس کشیدن باعث تغییراتی در سینوس‌های فک بالا می‌شود که بر دوام دندان ایمپلنتی فک بالا تأثیرگذار است. همین نکته در طول عمر ایمپلنت اشترومن نیز مؤثر است.
طول عمر ایمپلنت اشترومن

2- طول عمر ایمپلنت اشترومن باتوجه‌به نوع آن:

ایمپلنت اشترومن انواع گوناگونی دارد و طول عمر متفاوتی برای هریک از انواع این ایمپلنت‌ها تعیین شده است. البته این زمان می‌تواند باتوجه‌به مراقبت‌های شما و فاکتورهای دیگر افزایش یابد. همچنین می‌تواند کمتر از زمانی شود که کمپانی تعیین کرده است.

* جدول نوع ایمپلنت اشترومن و قیمت و طول عمر آنها:

انواع ایمپلنت اشترومن، قیمت و طول عمر آنها

نوع ایمپلنت

حدود قیمت به تومان

طول عمر

ایمپلنت اشترومن نئودنت

10,000,000

15 سال

ایمپلنت اشترومن نئودنت اکو

15,000,000

20 سال

ایمپلنت اشترومن iti تیتانیومی

15 تا 20,000,000

همیشگی

ایمپلنت اشترومن iti تیتانیومی اکتیو

15 تا 20,000,000

همیشگی

ایمپلنت اشترومن iti روکسالید

16 تا 22,000,000

همیشگی

ایمپلنت اشترومن iti روکسالید اکتیو

16 تا 24,000,000

همیشگی

 

3- طول عمر ایمپلنت اشترومن باتوجه‌به مراقبت‌های شما:

یک نکته را به‌خاطر داشته باشید! حتی یک ایمپلنت با برند متوسط نیز با مراقبت خوب شما می‌تواند دوامی بیشتر از آنچه شرکت تولیدی آن تضمین کرده، داشته باشد. یکی از عوامل مؤثر در طول عمر ایمپلنت اشترومن هم مراقبت‌های شما از آن است. چند نمونه از مهم‌ترین نکته‌های مراقبتی از دندان ایمپلنتی را بدانید:

 • به بهداشت دهان و دندان‌های خود اهمیت دهید.
 • از خوردن خوراکی‌های سفت‌وسخت خودداری کنید.
 • از خمیردندان‌های مخصوص دندان‌های حساس استفاده کنید.
 • از مسواک‌های نرم استفاده کنید.
 • دستورهای مراقبتی پزشک خود را جدی بگیرید.
 • مصرف خوراکی‌های شیرین را محدود کنید.
 • در زمان‌های مشخص‌شده، برای معاینه به نزد پزشک خود بروید.

4- طول عمر ایمپلنت اشترومن باتوجه‌به تخصص و تجربه دندان‌پزشک شما:

تخصص بالا و تجربه زیاد در جراحی نیز یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در دوام انواع ایمپلنت است. جراح کم‌تجربه ممکن است با انجام اشتباهاتی باعث کاستن از طول عمر دندان ایمپلنتی شما شود. هرگونه اشتباه در قرار دادن پایه ایمپلنت از طول عمر دندان کاشته‌شده کم می‌کند. ضربه به بافت لثه یا عصب هم از نمونه مواردی است که عمر ایمپلنت را کاهش می‌دهد. قرار دادن روکش دائمی پیش از پیوند کامل پایه دندان به استخوان فک نیز عامل دیگری در کاستن از عمر ایمپلنت، حتی ایمپلنت اشترومن است.

5- طول عمر ایمپلنت اشترومن باتوجه‌به برخوردار نبودن از سلامت کامل بدنی:

یکی دیگر از گزینه‌هایی که دوام هر نوع ایمپلنتی را افزایش یا کاهش می‌دهد، برخوردار بودن یا نبودن شما از سلامت کامل بدنی است. وجود برخی بیماری‌ها که ممکن است بعدها برای هرکسی پیش بیاید، نقش مهمی در کاستن از عمر ایمپلنت دارد. دچار شدن به بیماری دیابت یکی از این موارد است. بیماری سرطان نیز همراه با مصرف داروهایی است که از عمر ایمپلنت کم می‌کند.

شیمی‌درمانی و پرتودرمانی از عوامل کاهش‌دهنده دوام ایمپلنت‌ها هستند. پوکی استخوان هم یکی از بیماری‌هایی است که نقش چشمگیری در کم کردن از طول عمر ایمپلنت اشترومن دارد. فشارخون بالا نیز از عوامل کاهش‌دهنده دوام هر نوع ایمپلنتی به شمار می‌رود. در این میان، وجود سیستم ایمنی ضعیف را هم نمی‌توانیم نادیده بگیریم که عامل مهمی در کم کردن از مدت‌زمان ماندگاری ایمپلنت است.

6- طول عمر ایمپلنت اشترومن باتوجه‌به سن بیمار:

سن بیمار در زمان کاشت دندان هم می‌تواند در افزایش یا کاهش ماندگاری ایمپلنت مؤثر باشد. اگرچه برخی از افراد سالمند از سلامتی بسیار خوبی برخوردارند، اما بسیاری از سالمندان دچار مشکلات مختلف سلامتی هستند. سن بالای فرد می‌تواند جوش خوردن دندان را به تأخیر بیندازد و همچنین باعث کاستن از دوام دندان ایمپلنتی شود.

7- طول عمر ایمپلنت اشترومن باتوجه‌به عادت‌های فردی بیمار:

برخی عادت‌های فردی نیز از عوامل مهم کاهش‌دهندۀ طول عمر ایمپلنت‌های سوئیسی یا هر نوع ایمپلنت دیگری هستند. برخی از عادت‌های فردی مخرب در ماندگاری ایمپلنت را بشناسید:

 • کشیدن سیگار یکی از عوامل مؤثر در کاستن از طول عمر ایمپلنت است. سیگار کشیدن حتی در آغاز روند کاشت دندان می‌تواند آن را به شکست منتهی کند. کشیدن سیگار روی جریان خون بدن اثرگذار است و بهبودی پس از کاشت دندان را به تأخیر می‌اندازد. افزایش احتمال دچار شدن به بیماری‌های لثه نیز عامل دیگری در کاستن از عمر هر نوع ایمپلنتی در افراد سیگاری است.
 • گفته می‌شود مصرف الکل هم از عوامل مؤثر بر طول عمر ایمپلنت اشترومن و انواع دیگر ایمپلنت‌ها است. آب دهان در ضدعفونی کردن فضای دهان مؤثر است و مصرف الکل باعث کاهش ترشح آب دهان می‌شود. مصرف الکل چه در زمان کاشت دندان و چه پس از آن از نمونه مواردی است که موفقیت کاشت دندان را به خطر می‌اندازد یا از ماندگاری آن کم می‌کند.
 • دندان‌قروچه نیز نوعی مشکل فردی است که کاشت دندان را با خطر روبه‌رو می‌کند، یا از دوام آن کم می‌کند. افرادی که دچار این مشکل هستند، در حالت خواب، دندان‌های خود را روی یکدیگر می‌کشند. این کار باعث تکان خوردن تدریجی پایه ایمپلنت و لق شدن آن می‌شوند. این روند در نهایت، به شکست کاشت دندان می‌انجامد.

8- طول عمر ایمپلنت اشترومن باتوجه‌به تراکم استخوان فک:

استخوان فکِ محکم و پرتراکم تضمینی برای موفقیت و دوام کاشت دندان است. در صورت کمبود تراکم استخوان فک، پزشک به پیوند استخوان روی می آورد یا از پودر استخوان استفاده می‌کند. اما باز هم تراکم پایین استخوان شما می‌تواند عاملی برای کوتاه شدن عمر ایمپلنت باشد. به‌ویژه که پس از جراحی ایمپلنت، بدن شما با از دست دادن تراکم استخوان روبه‌رو شود، یا دچار پوکی استخوان شود.

ایمپلنت اشترومن2

برتری‌های ایمپلنت اشترومن:

همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم، ایمپلنت اشترومن یکی از برترین ایمپلنت‌های ساخته‌شده در دنیا است. از نمونه برتری‌های ایمپلنت‌های این برند باید به موارد گوناگونی اشاره کنیم:

* طول عمر ایمپلنت اشترومن:

یکی از برترین ویژگی‌های پروتزهای شرکت اشترومن طول عمر ایمپلنت اشترومن است. برخی از این ایمپلنت‌ها تا 25 سال ماندگاری دارند و برخی نیز تا پایان عمر در خدمت شما هستند. البته دوام ایمپلنت‌ها به خود شما هم بستگی دارد. همان‌طور که گفته شد، یکی از عوامل مؤثر در ماندگاری هر نوع ایمپلنتی مراقبت‌های شما از آنها است.

* مواد سازنده ایمپلنت اشترومن:

یکی از عوامل مؤثر در طول عمر ایمپلنت اشترومن مواد اولیه سازنده آنها است. دو ماده اولیه تیتانیوم و زیرکونیا در ساخت ایمپلنت‌های اشترومن به کار گرفته می‌شود. هر دوی این مواد سازگاری بالایی با بدن انسان دارند. البته شرکت اشترومن با ترکیب این مواد با مواد دیگر توانسته دندان‌هایی به دنیای پزشکی عرضه کند که در نوع خود بی‌همتا هستند.

* طراحی و مهندسی برتر در ساخت ایمپلنت اشترومن:

طراحی و ساخت، و مهندسی دندان‌های اشترومن نیز خاص و کم‌نظیر است. طراحی‌های بی‌نظیر و فناوری پیشرفتۀ دندان‌های این برند بالا بودن طول عمر ایمپلنت اشترومن را در پی داشته‌اند. فناوری‌هایی که در دنیای پزشکی کمیاب و منحصربه‌فرد هستند. این ایمپلنت‌ها آب‌دوست هستند و در شرایط مرطوبِ لثه‌های شما قابلیت جوش خوردن سریع را دارند. برخی از انواع این دندان‌ها نیز مناسب کاشت فوری و یک‌روزه دندان هستند.

* زیبایی و طبیعی بودن:

برتری دیگر ایمپلنت‌های شرکت اشترومن زیبایی و طبیعی بودن آنها است. با وجود یکی از این دندان‌ها در دهان شما، کسی نمی‌تواند تشخیص دهد شما از دندان ایمپلنتی استفاده می‌کنید. رنگ‌های متفاوت دندان‌های اشترومن قابلیت هماهنگی با دندان‌های همۀ افراد را دارند.

* موفقیت در درمان:

طول عمر ایمپلنت اشترومن تنها برتری بزرگ آن نیست! امکان موفقیت درمان شما نیز با این دندان‌ها بیشتر می‌شود. سرعت بخشیدن به روند بهبودی شما از مهم‌ترین برتری‌های ایمپلنت اشترومن به شمارمی‌رود.

* تولید در انواع گوناگون:

کمپانی اشترومن انواع گوناگونی از ایمپلنت‌ها را تولید می‌کند. هریک از این دندان‌ها در اندازه‌های مختلف و با کیفیت‌های گوناگون ساخته می‌شوند. همین موضوع باعث می‌شود تا بتوانیم از دندان‌های این برند برای فک‌های نرمال، باریک، مشکل‌دار و هرگونه فکی استفاده کنیم.

* هماهنگی بیولوژیکی با بدن انسان:

یکی دیگر از برتری‌های استفاده از ایمپلنت اشترومن هماهنگی این دندان‌ها با بدن شما است. این ایمپلنت‌ها از استخوان فک شما محافظت می‌کنند و باعث ثبات بافت نرم لثه‌تان می‌شوند. همچنین با سطح زبر خود باعث جوش خوردن سریع‌تر به استخوان فک شما می‌شوند.

راهکارهای مؤثر در افزایش طول عمر ایمپلنت اشترومن:

با رعایت کردن نکته‌های مختلفی می‌توانید طول عمر ایمپلنت خود را افزایش دهید:

 • مهم‌ترین نکته‌ای که می‌تواند دوام ایمپلنت را تضمین کند، تغییر در سبک زندگی شما است. تغییر سبک زندگی در خوردن و نوشیدن، مراقبت از دندان‌ها و موارد دیگر در دوام ایمپلنت تأثیرگذار است.
 • در انتخاب رژیم غذایی خود دقت کنید. خوراکی‌های سفت‌وسخت و چسبناک را از رژیم غذایی خود خارج کنید. شکستن آجیل را با دندان‌های خود فراموش کنید. خرده‌های برخی خوراکی‌ها مانند پاپ‌کورن نیز ممکن است به دندان ایمپلنتی شما صدمه بزند؛ از خوردن آنها هم خودداری کنید.
 • پس از خوردن غذا نخ دندان بکشید و مسواک بزنید.
 • راه دیگر افزایش طول عمر ایمپلنت اشترومن این است که دهان خود را با دهان‌شویه‌ای که پزشکتان تجویز کرده بشویید. آب‌نمک نیز محلول پرقدرت و در دسترسی است. از آن هم برای شستن دندان‌های خود بهره ببرید.
 • عادت‌هایی مانند سیگار کشیدن و نوشیدن نوشیدنی‌های الکلی را ترک کنید.
 • اگر دچار دندان‌قروچه هستید، از محافظ دندان استفاده کنید.
 • بهترین پزشک متخصص را برای کاشت دندان انتخاب کنید.
 • هر شش ماه یک‌بار یا در زمانی که پزشک شما مشخص کرده، برای معاینه به کلینیک بروید.

قیمت ایمپلنت اشترومن:

ایمپلنت‌های شرکت اشترومن از بهترین ایمپلنت‌های دندان در دنیا به شمار می‌روند. دوام بالا و کیفیت بی‌نظیر از ویژگی‌های این نوع ایمپلنت است. پروتزهای دندان شرکت اشترومن مورد تأیید سازمان‌های استاندارد جهانی هستند. البته همه این برتری‌ها آسان به دست نیامده است. ده‌ها سال تلاش متخصصان در رشته دندان‌پزشکی منجر به ساخت چنین ایمپلنت‌هایی شده است. بدیهی است سال‌ها تجربه و تحقیق، و بهره‌مندی از بالاترین فناوری و برترین مواد قیمت بالای این ایمپلنت‌ها را هم به دنبال داشته است.

قیمت ایمپلنت‌های برند اشترومن بالا است. اما اگر شما علاقه‌مند به استفاده از دندان‌های این برند هستید، راهی آسان‌تر برای پرداخت هزینه آن وجود دارد. پرداخت اقساطی قیمت ایمپلنت اشترومن امکانی است که با درمان در کلینیک دکتر مرتضی قادری در اختیار شما قرار گرفته است. برای آگاهی از شرایط پرداخت قسطی هزینه کاشت دندان با ما تماس بگیرید.

پرسش‌های متداول:

1- آیا همیشگی بودن ماندگاری برخی از انواع ایمپلنت اشترومن واقعیت دارد؟

بله، درصورتی‌که به پزشک متخصص و باتجربه‌ای مراجعه کنید و بهترین نوع این برند را انتخاب کنید، احتمال همیشگی بودن آن زیاد است. البته موارد دیگری مانند سلامتی عمومی و مراقبت شما از ایمپلنت نیز از نکته‌های مهم در ماندگاری ایمپلنت است.

2- آیا طول عمر ایمپلنت اشترومن برای همۀ افراد یکسان است؟

خیر، ماندگاری ایمپلنت به عوامل گوناگونی بستگی دارد. عوامل که حتی در دوام بهترین برند دندان هم تأثیرگذار هستند. عواملی مانند تجربه پزشک، سلامت بدن شما، مراقبت شما از دندان‌هایتان و موارد دیگری که در این زمینه مؤثرند.

3- آیا قیمت همه انواع ایمپلنت‌های اشترومن بالا است؟

پروتزهای تولیدی شرکت اشترومن در انواع گوناگونی ساخته می‌شوند که برخی کیفیت بالاتری دارند. قیمت محصولات باکیفیت‌تر این شرکت بالاتر از محصولات حد متوسط آن است.

4- چه عواملی باعث کم شدن عمر و دوام ایمپلنت‌ها می‌شوند؟

مراقبت نکردن از دندان یکی از عوامل کاهش‌دهنده عمر ایمپلنت است. عفونت دندان و بیماری‌هایی مانند دیابت و فشارخون هم از عوامل کاهنده ماندگاری ایمپلنت‌ها به شمار می‌روند. سپردن درمان به دست دندان‌پزشک کم‌تجربه هم از مهم‌ترین عوامل در کوتاه کردن ماندگاری ایمپلنت شما است.

گفتار پایانی:

ایمپلنت‌های اشترومن از بهترین پروتزها در دنیای پزشکی به شمار می‌روند. اما با وجود کیفیت بالای این دندان‌ها، طول عمر ایمپلنت اشترومن را عوامل مختلفی تعیین می‌کنند. عواملی که هریک در جایگاه خود دارای اهمیت زیادی هستند. مهم‌ترین نکته در افزایش ماندگاری هر نوع ایمپلنتی سلامتی عمومی فرد و دچار نبودن به بیماری‌های مختلف است.

کنترل برخی از این عوامل، مانند دچار شدن به بیماری‌ها، از دست شما خارج است. اما یکی از مهم‌ترین عوامل ماندگاری ایمپلنت به تخصص و تجربه پزشک جراح شما بستگی دارد. کنترل این بخش در دست شما است. پزشکی را انتخاب کنید که تخصص بالا و تجربه فراوان در کاشت دندان داشته باشد.

دکتر مرتضی قادری ایمپلنتولوژیست و متخصص در جراحی لثه یکی از بهترین انتخاب‌های شما است تا روند درمان خوبی داشته باشید و دوام ایمپلنت خود را افزایش دهید.