8 ویژگی بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

ارتودنسی

8 ویژگی بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران می‌تواند در کنار مرتب کردن دندان‌های شما، به اصلاح ساختاری فک و لثه شما هم بپردازد. البته این کار تنها در صورتی امکان‌پذیر است که دکتر مورد نظر شما متخصص جراحی لثه هم باشد. در بسیاری موارد، دندان‌های مادرزادی جای کافی برای رشد کردن ندارند. متاسفانه کمبود جا در فک و دهان بسیاری از افراد به رشد کج و فشرده دندان‌ها منتهی می‌شود. این ناهنجاری در رشد دندان‌ها به گونه‌ای است که گاهی اوقات فرد دوست ندارد در زمان خندیدن، دندان‌هایش دیده شوند.

خوشبختانه ارتودنسی می‌تواند این مشکل را برطرف کند و خندۀ زیبا را به چهره شما بازگرداند. بهترین متخصص ارتودنسی تهران نامرتب بودن دندان‌های شما را برطرف می‌کند. همچنین در صورت وجود مشکلات ساختاری در فک و لثه شما، به اصلاح آنها نیز می‌پردازد. با دکتر مرتضی قادری، ارتودنتیست و متخصص جراحی لثه همراه باشید تا نگاهی به ویژگی‌های بهترین دکتر ارتودنسی در تهران داشته باشیم.

ویژگی‌های بهترین متخصص ارتودنسی در تهران:

برای پیدا کردن بهترین دکتر ارتودنسی در تهران، چند ویژگی را در نظر داشته باشید:

1- بهترین متخصص ارتودنسی تهران در این رشته تخصص و مهارت دارد:

نخستین و مهم‌ترین ویژگی یک متخصص ارتودنتیست، تحصیل و تخصص پزشک در رشته ارتودنسی است. البته دنیای پزشکی هر روز در حال پیشرفت است و دانش یک متخصص ارتودنتیست هم باید به‌روز باشد. گذراندن دوره‌های تکمیلی و پیشرفته ارتودنسی دانش و مهارت پزشک را به‌روز نگه می‌دارد.

2- بهترین دکتر ارتودنسی در تهران تجربه کافی دارد:

در کنار تحصیلات مرتبط، تنها تجربه است که می‌تواند درمان ناهنجاری‌های دندان و فک شما را با موفقیت روبه‌رو سازد. تجربه یک ارتودنتیست را می‌توانید از نمونه‌ کارهای موفق او بشناسید.

3- کلینیک بهترین متخصص ارتودنسی در تهران از پیشرفته‌ترین تجهیزات پزشکی بهره‌مند است:

ابزارها و تجهیزات پزشکی همواره در حال به‌روزرسانی و پیشرفت هستند. درمان‌های ارتودنسی هم با مدد از پیشرفته‌ترین ابزارها نتیجه بهتری به دنبال دارد. طبیعی است کلینیک بهترین متخصص ارتودنسی تهران نیز مجهز به پیشرفته‌ترین ابزار و تجهیزات، و البته دانش بهره بردن از آنها است.

4- بهترین متخصص ارتودنسی تهران ریزبین و دقیق است و قدرت تشحیص خوبی دارد:

دیدن ریزه‌کاری‌های موجود در فک و دندان‌های مشکل‌دار می‌تواند روند بهبودی بهتر و موفق‌تری برای آنها رقم بزند. یک پزشک ماهر بهترین روش درمانی مناسب را تشخیص می‌دهد و شما را درگیر درمان‌های غیرموثر و بیهوده نمی‌کند. از‌طرف دیگر، رشته ارتودنسی نیاز به مهارت، دقت و ریزبینی زیادی در به‌کارگیری و نصب بریس‌ها دارد. تنها یک پزشک ریزبین و باحوصله می‌تواند در این مسیر موفق باشد.

ارتودنسی

5- بهترین متخصص ارتودنسی در تهران انتظارات بیماران را در نظر می‌گیرد:

گاهی انتظارات یک بیمار واقع‌بینانه است و روش‌های درمانی موثری برای آنها وجود دارد. اما گاهی نیز این انتظارات غیرواقع‌بینانه است. در چنین مواردی، بهترین پزشک با بیمار روراست است و نتیجه واقعی درمان را برای او تشریح می‌کند.

6- بهترین متخصص ارتودنسی تهران در دسترس شما است:

پزشک متخصص ارتودنسی، علاوه بر داشتن ویژگی‌های مختلف، باید در دسترس هم باشد. درمان ارتودنسی نیازمند ویزیت‌های بسیار در طول چند سال است. همین نکته قابلیت دسترسی به پزشک مورد نظر را برای شما ضروری نشان می‌دهد.

7- بهترین متخصص ارتودنسی در تهران ارتباط خوبی با بیماران برقرار می‌کند:

برقراری ارتباط موثر و حرفه‌ای مهم‌ترین عامل برای جلب اعتماد بیمار است. یک بیمار به‌راحتی می‌تواند به چنین پزشکی اعتماد کند و از انتظارات و خواسته‌های خود برای او بگوید. بهترین پزشک متخصص ارتودنسی چنین ارتباطی با بیماران خود برقرار می‌کند.

8- بهترین متخصص ارتودنسی تهران در جراحی لثه هم تخصص دارد:

بسیاری از ناهنجاری‌های فک و دندان‌ها تنها با ارتودنسی درمان نمی‌شود و نیاز به جراحی فک و لثه هم دارد. در صورت نیاز به جراحی لثه، متخصص ارتودنتیست شما را نزد متخصص جراحی لثه می‌فرستد و سپس روال درمان را ادامه می‌دهد. در صورتی که ارتودنتیست شما متخصص جراح لثه هم باشد، شما می‌توانید رونددرمانی خود را با هزینه کمتر و نزد یک پزشک به انجام برسانید.

خوشبختانه دکتر مرتضی قادری، علاوه بر تخصص در ارتودنسی، متخصص جراحی لثه نیز هست. به این ترتیب، در صورت نیاز لثه شما به جراحی، روند درمان شما آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌شود.

تحصیلات بهترین متخصص ارتودنسی در تهران در چه رشته‌ای است؟

دندان‌پزشکی عمومی رشته‌ای بسیار پیشرفته و کاربردی در درمان مشکلات مختلف دندان‌ها است. ارتودنسی یکی از زیرمجموعه‌های رشته دندان‌پزشکی عمومی است. پزشکان متخصص برای گذراندن این دوره، باید علاوه بر دوره دندان‌پزشکی، یک دوره تخصصی دیگر را نیز بگذرانند. همچنین برخی پزشکان ارتودنتیست با گذراندن دوره فلوشیپ، مهارت خود را در رشته ارتودنسی بالاتر می‌برند.

درمان‌هایی که بهترین متخصص ارتودنسی در تهران روی دندان‌های شما انجام می‌دهد:

یک پزشک ارتودنتیست توانایی انجام درمان‌های مختلفی بر روی دندان‌های شما دارد:

 • اصلاح طرح لبخند نوعی درمان زیبایی به‌وسیله بهترین دکتر ارتودنسی در تهران است.
 • بستن فاصله بین دندان‌ها و ردیف کردن دندان‌های فاصله‌دار از دیگر اقدامات پزشکان متخصص ارتودنسی است.
 • هم‌ردیف کردن لبه دندان‌ها نیز از دیگر درمان‌های ارتودنسی است.
 • صاف کردن دندان‌های کج از دیگر درمان‌های معمول ارتودنسی است.
 • جلوگیری از سایش دندان‌ها هم از نتیجه‌های درمان ارتودنسی است.
 • بهبود سلامت لثه و دندان‌ها از مهم‌ترین کارکردهای ارتودنسی برای فک و دندان‌های شما است.
 • اصلاح ناهنجاری‌های مختلف دندانی مانند دیپ بایت، اوربایت، آندربایت، کراس بایت و اورجت هم تنها با مدد از ارتودنسی انجام‌شدنی است.

روش‌های مختلف ارتودنسی به‌وسیله بهترین متخصص ارتودنسی در تهران :

چند درمان مختلف ارتودنسی وجود دارد که ممکن است یکی از آنها بهترین روش برای درمان دندان‌های شما باشد. ارتودنسی ثابت را همگان می‌شناسند و نمونه‌های آن را دیده‌اند. ارتودنسی بدون سیم یا متحرک روشی مناسب برای کسانی است که مشکلات زیادی در دندان‌های خود ندارند. ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی دیمون، ارتودنسی فانکشنال و ارتودنسی لینگوال هم از دیگر روش‌های ارتودنسی به شمار می‌روند.

اطلاعات لازم درباره ارتودنسی بدون سیم را در مقاله‌های مرتبط بخوانید.

3

مراحل ارتودنسی به‌وسیله بهترین متخصص ارتودنسی در تهران:

ارتودنسی دندان‌های شما مراحل مختلفی دارد:

* نوبت‌گیری آنلاین یا تلفنی:

گرفتن نوبت نخستین گام در روند درمانی شما است. وارد سایت کلینیک دکتر مرتضی قادری شوید و نوبت رایگان خود را رزرو کنید. البته در صورت ثبت شماره تلفن خود در این سایت، کارشناسان کلینیک ما با شما تماس می‌گیرند. توجه داشته باشید در زمان مراجعه، تصویر OPG از فک و دندان‌های خود را همراه بیاورید.

* بررسی دندان‌های شما و قالب‌گیری از آنها:

در مرحله بعد، بهترین متخصص ارتودنسی در تهران با قالب‌گیری از دندان‌های شما وضعیت فعلی دندان‌های شما را ثبت می‌کند.

* تعیین درمان‌های تخصصی دهان و دندان‌های شما:

در این مرحله، همه دندان‌هایی که نیاز به درمان ریشه یا ترمیم دارند، مشخص می‌شوند. دندان‌هایی که باید کشیده شوند هم انتخاب می‌شوند. انتخاب نوع روش ارتودنسی نیز در همین مرحله صورت می‌گیرد.

* آغاز روند ارتودنسی:

پس از کشیدن دندان‌های اضافه، ارتودنسی دندان‌های شما آغاز می‌شود. در صورت نیاز به ارتودنسی ثابت، براکت‌ها نصب می‌شوند و برنامه مراجعه‌های بعدی شما مشخص می‌شود. اگر نیاز به روش‌های دیگر ارتودنسی یا جراحی فک و لثه باشد نیز روند درمانی آن آغاز می‌شود.

چه زمانی به بهترین متخصص ارتودنسی در تهران مراجعه کنیم؟

اگر با یکی از مشکلات زیر روبه‌رو بودید، می‌توانید به بهترین متخصص ارتودنسی تهران مراجعه کنید:

 • اگر دندان‌های شما نامرتب است.
 • چنانچه دندان‌های شما روی هم قرار گرفته‌اند.
 • اگر بین دندان‌های شما فاصله است.
 • چنانچه فک شما دچار انحراف است.
 • اگر دارای شکاف در کام هستید یا سقف دهان شما دچار مشکلات مختلفی است.
 • چانچه یکی از فک‌های شما از دیگری جلوتر، عقب‌تر یا کوچک‌تر است.
 • اگر دچار مشکلات دیپ بایت، اوربایت، آندربایت، کراس بایت، اپن بایت، اورجت و دیگر مشکلات فک و دندان‌ها هستید.
ارتودنسی

چگونه بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را پیدا کنیم؟

راه‌های مختلفی برای پیدا کردن بهترین دکتر ارتودنسی در تهران وجود دارد:

 • پرسش از کسانی که دندان‌های خود را ارتودنسی کرده، یا در حال درمان هستند، یکی از این راه‌ها است.
 • جست‌وجو در فضای اینترنت نیز می‌تواند به شما کمک کند تا پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید. در این مسیر، خواندن نظرهای کسانی که پیش‌تر درمان ارتودنسی انجام داده‌اند، راه‌گشا است.
 • مراجعه به صفحه‌های اجتماعی پزشکان و دیدن نمونه‌های درمانی آنها نیز می‌تواند شما را در این راه یاری کند.

پرسش‌های متداول:

1- آیا هر دندان‌پزشکی متخصص ارتودنتیست هم هست؟

پاسخ این پرسش منفی است. دندان‌پزشکان بسیار حرفه‌ای و ماهری وجود دارند که در زمینه ارتودنسی مهارت ندارند. ارتودنسی شاخه‌ای از دندان‌پزشکی است که به اصلاح انواع ناهنجاری‌ها در چیدمان دندان‌ها و رشد نامرتب آنها می‌پردازد. بهترین دکتر ارتودنسی در تهران با داشتن تخصص در این رشته، درمان‌های مختلفی روی دندان‌های شما انجام می‌دهد و آنها را مرتب می‌کند.

2- بهترین سن برای ارتودنسی چه سنی است؟

درمان‌های ارتودنسی هرچه زودتر آغاز شوند، روند موفق‌تری خواهند داشت. شما می‌توانید کودکان خود را از سن هفت‌سالگی به بعد برای ارتودنسی نزد پزشک ببرید.

3- چرا باید بهترین متخصص ارتودنسی در تهران را برای درمان دندان‌های نامرتب خود پیدا کنیم؟

توجه داشته باشید که هرگونه اشتباه در قرارگیری بریس‌های دندان می‌تواند سلامت فک و دندان‌های شما را به خطر بیندازد. همچنین انتخاب نادرست روش ارتودنسی نیز خطرهای مختلفی برای شما به همراه دارد.

4- ارتودنسی چقدر زمان می‌برد؟

فرایند ارتودنسی با توجه به روش انتخابی و فک و دندان‌های شما، بین 6 تا 36 ماه طول می‌کشد.

سخن پایانی:

در این نکته تردیدی نیست که روند درمانی بهترین متخصص ارتودنسی در تهران چهره شما را زیباتر و لبخند شما را دل‌نشین‌تر می‌سازد. اما زیبایی چهره و لبخند شما تنها نتیجه این درمان تخصصی نیست. ارتودنسی ناهنجاری‌های فک و دندان‌های شما را برطرف می‌کند و خطر پوسیدگی دندان‌های روی هم قرار گرفته را به کمترین اندازه ممکن می‌رساند. این روش درمانی از خطر التهاب لثه و پدید آمدن جرم بر روی دندان‌های شما نیز پیشگیری می‌کند.

در صورت نیاز به ارتودنسی، با کلینیک دکتر قادری ارتودنتیست و متخصص جراحی لثه تماس بگیرید.