ایمپلنت دندان کره ای یا سوئیسی، کدام بهتر است؟

ایمپلنت سوییسی یا کره ای

ایمپلنت دندان کره ای بهتر است یا سوئیسی؟

ایمپلنت کره ای یا سوئیسی، کدام بهتر است؟ کشور سوئیس از باتجربه‌ترین کشورهای سازنده ایمپلنت در دنیا است. کره جنوبی نیز از کشورهایی است که در چند دهه اخیر، پیشرفت‌های زیادی در فناوری ساخت ایمپلنت‌های دندان داشته است. در دنیای پزشکی، کیفیت ساخت ایمپلنت‌های برخی از برندهای سوئیسی زبانزد هستند. البته برخی از برندهای کره‌ای نیز ایمپلنت‌های بسیار خوبی به دنیای پزشکی ارائه کرده‌اند. همه این مسائل باعث شده تا پرسشی برای بسیاری افراد ایجاد شود که ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟

برای پاسخ به این پرسش، با ما در کلینیک دکتر مرتضی قادری همراه باشید.

ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟ مروری بر برخی تفاوت‌ها:

بهتر است به بررسی چند تفاوت مهم بین ایمپلنت‌های کره‌ای با ایمپلنت‌های سوئیسی بپردازیم:

* دوام و طول عمر ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟

دوام و ماندگاری برندهای برتر ایمپلنت‌های سوئیسی تائیدشده سازمان‌های بهداشتی دنیا هستند. دندان‌های برخی از برندهای کره‌ای هم ماندگاری بالایی دارند. توجه داشته باشید که در انتخاب بین ایمپلنت کره ای یا سوئیسی، باید به دنبال سازندگان باتجربه باشید. همه سازندگان ایمپلنت سوئیسی بهترین و بادوام‌ترین دندان‌های مصنوعی را تولید نمی‌کنند. همه شرکت‌های کره‌ای نیز دندان‌های بی‌کیفیتی به بازار عرضه نمی‌کنند. بهترین تصمیم برای شما که نمی‌دانید ایمپلنت کره‌ای بهتر است یا سوئیسی، واگذاری انتخاب به پزشک متخصص خودتان است.

* در دسترس بودن قطعه‌های ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟

در صورت خراب شدن ایمپلنت و نیاز به تعویض قطعه، ایمپلنت کره‌ای در دسترس‌تر و کم‌هزینه‌تر است. البته با وجود نمایندگی‌های برخی شرکت‌های سوئیسی در ایران، شما نباید برای تامین قطعه دندان‌های سوئیسی خود نگران باشید. بدیهی است چنانچه تامین قطعه دندان مشکل باشد، پزشک متخصص شما آن برند را پیشنهاد نخواهد کرد. در واقع، باید گفت ایمپلنت‌های سوئیسی در بازار پزشکی ایران کمیاب‌تر از ایمپلنت‌های کره‌ای هستند.

* اتصال بین قطعه‌های ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟

دو قطعه اباتمنت و فیکسچر باید در یک ایمپلنت به یکدیگر متصل شوند. از این نظر، تفاوتی بین ایمپلنت کره ای یا سوئیسی وجود دارد و آن اتصال قوی‌تر بین قطعه‌های ایمپلنت سوئیسی است. احتمال شل شدن روکش دندان‌های سوئیسی کمتر از دندان‌های کره‌ای است.

* موفقیت کاشت ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟

در مقایسه برندهای برتر دندان کره‌ای با سوئیسی، باید بیشترین موفقیت کاشت را از آنِ دندان‌های سوئیسی بدانیم.

* قیمت ایمپلنت کره ای یا سوئیسی، کدام مناسب‌تر است؟

در مقایسه قیمت بین ایمپلنت کره ای یا سوئیسی، نکته‌ای واضح است و آن اینکه قیمت دندان‌های سوئیسی بالاتر از قیمت دندان‌های کره‌ای است. اما فارغ از اینکه ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی، دلیل گران‌تر بودن قیمت دندان‌های سوئیسی را بدانید.

ایمپلنت

دلیل‌های گران‌تر بودن ایمپلنت سوئیسی:

* نخستین دلیل گران‌تر بودن ایمپلنت‌های سوئیسی، کیفیت بالاتر آنها است. استانداردهای اروپایی نسبت به استانداردهای کشورهای شرقی بالاتر و سخت‌گیرانه‌تر است. همین نکته هزینه بالاتر تولید را هم در این کشورها به دنبال دارد.

* یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در گرانی دندان‌های سوئیسی، نام برند آنها است. برخی از برندهای سوئیسی بالاترین فناوری‌ها را در کنار بهترین مواد به کار گرفته‌اند. این برندها بهترین ایمپلنت‌های دندانی را به دنیا ارائه کرده‌اند. همین نکته قیمت دندان‌های این برندها را به‌صورت آشکاری بالاتر برده است.

* دورتر بودن فاصله کشورهای اروپایی از ایران هم هزینه واردات کالا از این کشورها را افزایش می‌دهد.

* تفاوت ارزش یورو با پول رایج کره هم یکی دیگر از دلایل بالاتر رفتن قیمت ایمپلنت‌های اروپایی است.

آشنایی با ایمپلنت کره ای:

در چند سال اخیر، استفاده از ایمپلنت دندان کره‌ای در ایران و برخی از کشورهای دنیا رواج داشته است. برخی از برندهای کره‌ای توانسته‌اند جایگاه خوبی در دنیای پزشکی پیدا کنند. کیفیت خوب و قابلیت هماهنگی با استخوان فک و لثه برترین ویژگی برخی از دندان‌های کره‌ای است. در دسترس بودن نیز یکی دیگر از برتری‌های این ایمپلنت‌ها است.

طول عمر ایمپلنت کره‌ای به‌طور متوسط در برندهای تاییدشده، بین 5 تا 10 سال است. در واقع، اگر بخواهیم بگوییم دوام ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی، بدیهی است باید برندهای مطرح سوئیسی را انتخاب کنیم. البته برتری آشکار دندان‌های کره‌ای نسبت به برندهای برتر اروپایی را باید در قیمت مناسب آنها دانست. فراوانی دندان‌های کره‌ای در ایران، در کنار قیمت مناسب آنها، این دندان‌ها را برای بسیاری از ایرانی‌ها قابل‌استفاده ساخته است.

معرفی برخی از بهترین برندهای ایمپلنت کره ای:

چند نمونه از بهترین برندهای دندان کره‌ای را بشناسید:

  • برند Osstem کره‌ای یکی از برندهای تایید شده در سازمان‌های FDA و CE است.
  • مگاژن نیز از برندهای پرطرفدار کره‌ای است. کیفیت بالا، ماندگاری خوب و قیمت مناسب از ویژگی‌های این برند است. همه تجهیزات تولیدی شرکت مگاژن مورد تایید سازمان FDA امریکا قرار گرفته است. احتمال شکستن ایمپلنت‌های مگاژن پایین است.
  • نام برند CIS را هم در بین برندهای برتر کره‌ای می بینید. استفاده از ایمپلنت‌های این برند رضایت بیشتر بیماران را به همراه داشته است.

اطلاعات کامل‌تر درباره ایمپلنت کره‌ای را در اینجا بخوانید.

آشنایی با ایمپلنت سوئیسی:

برای اینکه بدانیم ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی، باید ویژگی هر دو نوع این ایمپلنت‌ها را بشناسیم. شرکت‌های سازنده ایمپلنت سوئیسی از باسابقه‌ترین شرکت‌های دنیا در این فناوری به شمار می‌روند. مواد سازنده این ایمپلنت‌ها بالاترین کیفیت را دارند و فناوری ساخت دندان‌ها نیز منحصربه‌فرد است.

در واقع، باید بگوییم تولید برندهای برتر دندان سوئیسی نتیجه پژوهش‌های بسیار در دنیای دندان‌پزشکی، به همراه آزمایش و بازآزمایی این دندان‌ها است. فناوری پیشرفته در ساخت این ایمپلنت‌ها را هم نباید از یاد ببریم. کشور سوئیس از مدرن‌ترین تجهیزات در ساخت این دندان‌ها بهره می‌برد. طول عمر بسیار خوب و استحکام بالا را هم به برتری‌های ایمپلنت سوئیسی اضافه کنید.

درباره ایمپلنت‌های سوئیسی بیشتر بدانید.

ایمپلنت سوئیسی

برخی از بهترین برندهای ایمپلنت سوئیسی:

برخی از برترین برندهای دندان سوئیسی را بشناسید:

  • برند اشترومن را همه دست‌اندرکاران دنیای دندان‌پزشکی می‌شناسند. از این برند در ده‌ها کشور جهان استفاده می‌شود. اشترومن جزو نخستین شرکت‌های سازنده ایمپلنتی است که روند جوش خوردن و بهبودی در فضای خیس دهان را سرعت بخشیده است. آزمایش‌های بسیاری که بر روی تولیدات این شرکت انجام شده، محصولی باکیفیت به دنیا تقدیم کرده است. محصولی که درصد موفقیت کاشت آنها بسیار بالا، و نزدیک به 97 درصد است.
  • برند SPI نیز از برندهای مطرح در دنیای پزشکی است بر اساس پژوهش‌های انجام شده، درصد موفقیت کاشت این ایمپلنت‌ها به بیش از 97 درصد رسیده است.
  • برند SIC نیز دندان‌هایی از جنس تیتانیوم، به همراه ذرات زیرکونیا ساخته که باعث جوش خوردن سریع‌تر ایمپلنت با استخوان فک می‌شود.

بنا به پیشنهاد دکتر مرتضی قادری، ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟

شاید این پرسش را باید به شکل دیگری مطرح کنیم. به این شکل که فلان برند از ایمپلنت کره ای بهتر است یا فلان برند از ایمپلنت سوئیسی؟ ایمپلنت کره ای یا سوئیسی، هریک دارای ویژگی‌های گوناگونی هستند که به آنها اشاره شد. اما برای انتخاب نهایی هریک از آنها و اینکه برای فک شما ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی، یک نکته مهم را در نظر داشته باشید.

هیچ تردیدی نیست که برخی از بهترین برندهای سازنده‌های ایمپلنت از کشور سوئیس هستند. اما همه شرکت‌های سوئیسی سازنده بهترین ایمپلنت‌ها نیستند. از طرف دیگر، برخی از شرکت‌های کره‌ای نیز ایمپلنت‌های بسیار باکیفیتی ساخته و روانه بازار پزشکی دنیا کرده‌اند. در واقع، در انتخاب نهایی بین دو ایمپلنت کره ای یا سوئیسی، بهتر است کیفیت ایمپلنت را مهم‌تر از کشور سازنده آن بدانیم.

گاهی اوقات فک و استخوان‌های بیمار دارای شرایطی است که شاید بهترین ایمپلنت شناخته‌شده مناسب آن نباشد. در چنین شرایطی، پزشک با در نظر گرفتن وضعیت استخوان‌ها و فک شما، تصمیم می‌گیرد که ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی؟ پیشنهاد ما در کلینیک دکتر مرتضی قادری به شما این است که تصمیم نهایی درباره انتخاب برند و کشور سازنده ایمپلنت را به پزشک خود بسپارید.

بهترین متخصص کاشت ایمپلنت کره ای یا سوئیسی، چه کسی است؟

کیفیت و دوام ایمپلنت از مهم‌ترین برتری‌های ایمپلنت‌ها است. اما عاملی که می‌تواند موفقیت کاشت دندان، حتی از یک برند معمولی، را به دنبال داشته باشد، مهارت و تجربه پزشک متخصص شما است. در صورت نداشتن تجربه کافی، کاشت بهترین برندهای ایمپلنت دنیا هم نتیجه رضایت‌بخشی برای شما نخواهد داشت. در واقع، مهم‌تر از این پرسش که ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی، شما باید پاسخ بهترین متخصص ایمپلنت دندان کیست را بدانید.

متخصص ایمپلنت

پرسش‌های متداول:

1- خطرهای کاشت دندان‌های کره‌ای بیشتر است یا دندان‌های سوئیسی؟

بیشترین تفاوت برندهای کره‌ای و سوئیسی در کیفیت و ماندگاری آنها است. البته برندهای برتر سوئیسی در لثه‌های مشکل‌دار بهتر عمل کرده‌اند.

2- بهترین برند ایمپلنت سوئیسی کدام است؟

برند اشترومن معروف‌ترین برند سوئیسی و یکی از برترین برندها در اروپا و همه دنیا است. این شرکت در ساخت ایمپلنت‌ها، از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها، در کنار بهترین مواد سازنده بهره می‌برد.

3- آیا همه ایمپلنت‌های سوئیسی دارای کیفیت بالایی هستند؟

خیر، همه برندهای سوئیسی دارای بالاترین کیفیت نیستند. برخی شرکت‌های سوئیسی هم ایمپلنت‌هایی با کیفیت پایین‌تر تولید می‌کنند. ما در کلینیک دکتر قادری تنها برندهایی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که آزمون خود را گذرانده باشند.

سخن پایانی:

درست است که کیفیت ایمپلنت کره ای یا سوئیسی حرف اول را در دوام و بهره بردن از ایمپلنت‌های دندانی می‌زند. اما پاسخ دقیقی به پرسش ایمپلنت کره ای بهتر است یا سوئیسی نمی‌دهد. تردیدی نیست که ایمپلنت بی‌کیفیت نباید در کاشت دندان مورد استفاده قرار بگیرد. اما مهم‌تر از نام برند سازنده ایمپلنت، مهارت و تجربه پزشک شما می‌تواند کاشتن دندان را با موفقیت رقم بزند. در کلینیک دکتر مرتضی قادری، برندهای مختلفی از ایمپلنت‌های هر دو کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما نتیجه نهایی تنها با مهارت و تجربه ما در این کلینیک رقم می‌خورد.