مزایای ایمپلنت دندان | مشکلات دندان مصنوعی

مزایای ایمپلنت دندان | مشکلات دندان مصنوعی

مزایای ایمپلنت دندان | مشکلات دندانمصنوعی

یکی از مزایای ایمپلنت دندان جایگزین کردن یک دندان مصنوعی ولی با ظاهر طبیعی و زیبا است که دیگران تفاوتی بین دندان واقعی و دندان مصنوعی شما حس نخواهند کرد.

کاشت دندان چیست؟

ازجمله مزایای ایمپلنت دندان جایگزین ردن بی دندانی با استفاده از تکنولوژی روز علم دندانپزشکی است . ایمپلنت یک ریشه از جنس تیتانیوم است که در استخوان فک قرار میگیرد و با مرور زمان با جنس استخوان جوش خورده و مستحکم می شود و آماده می شود برای نصب تاج یا همان روکش یا پروتز برای کل فک به همین منظور به شدت شبیه یک دندان طبیعی به نظر می رسد و عملکرد ان نیز به مانند دندان طبیعی است.
همچنین در صورت مراقبت استاندارد از این ایمپلنت می تواند مادام العمر جای خالی دنان شما را پر کند .

 

مزایای ایمپلنت دندان یک دندان جایگزین با تکنولوژی بالا است که کل ساختار دندان را تقلید می کند. یک “ریشه” تیتانیوم به خوبی در استخوان قرار می گیرد و برای حمایت از تاج، پل یا پروتز استفاده می شود. به نظر می رسد، احساس می شود و مانند یک دندان واقعی عمل می کند و اگر به درستی از آن مراقبت شود، می تواند یک عمر باقی بماند.

 

دکتر مرتضی قادری صدها ایمپلنت گذاشته است و با روی خوش وقت خود را صرف توضیح جزئیات این روش و پاسخ به سوالات شما خواهد کرد. ما به طور معمول از ایمپلنت های دندانی برای جایگزینی دندان های از دست رفته تک دندان  و چندگانه استفاده می کنیم.

 

فناوری ایمپلنت دندان به دلیل مزایایی که نسبت به درمان های قبلی دارد، به بهترین راه حل جایگزینی دندان تبدیل شده است. و با نوآوری های مدرن در دندانپزشکی، اکثر بیماران می توانند از آنها بهره ببرند – حتی کسانی که قبلاً به آنها گفته شده بود نمی توانند.

 

ما یک مشاوره رایگان ایمپلنت دندان را برای بررسی اینکه آیا درمان ایمپلنت برای شما مناسب است یا خیر! هماهنگ میکنیم.

مزایای ایمپلنت دندان | مشکلات دندان مصنوعی

چه کسانی می توانند کاشت ایمپلنت دندان انجام دهند؟

اگر یک یا چند دندان از دست رفته دارید، یا دندان‌های شکسته یا پوسیده‌ای دارید که ممکن است قابل ترمیم نباشد، ایمپلنت معمولاً راه‌حل است. اگر با دندان مصنوعی، دندان مصنوعی جزئی یا بریج خود احساس ناراحتی دارید، می توانید از فناوری ایمپلنت بهره مند شوید.

 

در گذشته، بیمارانی که استخوان ناکافی داشتند یا شرایط یا عادات سلامت خاصی داشتند، کاندیدای ایمپلنت در نظر گرفته نمی شدند. پیشرفت در تشخیص و بازسازی استخوان باعث شده است تا اکثر بیماران بتوانند ایمپلنت دریافت کنند.

 

فواید و مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی مانند دندان های طبیعی عمل می کنند

یکی از بزرگترین مزایای ایمپلنت این است که قدرت جویدن را به طور کامل باز می گرداند. اکثر بیماران نمی توانند تفاوت بین دندان طبیعی خود و دندان ایمپلنت را تشخیص دهند. آنها می توانند به طور کاملاً عادی با آن غذا بخورند و همچنین می توانند به طور معمول مسواک بزنند و نخ دندان بکشند.

 

ایمپلنت های دندانی می توانند تا آخر عمر دوام بیاورند

در حالی که یک پل دندانی ممکن است تنها حدود 10 سال یا بیشتر دوام بیاورد، ایمپلنت های دندانی می توانند یک عمر دوام بیاورند. این ایمپلنت از تیتانیوم ساخته شده و با استخوان فک ادغام می شود. این یک زیست سازگار است، به این معنی که غیر سمی است و توسط بدن دفع نمی شود. در مجموع یک دندان جایگزین قدرتمند می سازد.

 

ایمپلنت های دندانی از تحلیل استخوان جلوگیری می کنند

از دست دادن استخوان در فک زمانی رخ می دهد که هیچ ریشه دندان (یا ایمپلنت) وجود نداشته باشد که استخوان فک را تحریک کند.

در جایی که دندان وجود ندارد، استخوان فک در فضای خالی به دلیل عدم تحریک خراب می شود. اگر در سال اول از دست دادن دندان هیچ ایمپلنتی قرار نگیرد، آن ناحیه استخوان 25 درصد حجم خود را از دست می دهد و از دست دادن استخوان در طول سال ها ادامه می یابد.

 

پروتزهای مصنوعی حتی می توانند از دست دادن استخوان را تسریع کنند زیرا اغلب شل می شوند و سپس به برجستگی استخوانی می مالند و به تدریج آن را از بین می برند. از آنجایی که ایمپلنت جایگزین ریشه و همچنین دندان می شود و جویدن به حالت عادی باز می گردد، تحریک لازم برای رشد طبیعی استخوان را فراهم می کند.

 

ایمپلنت های دندانی دندان های مجاور را ثابت نگه می دارند

شکاف دندان از دست رفته می تواند باعث شود که دندان های مجاور به صورت کج به سمت شکاف جابجا شوند. این کار دندان‌های شما را از موقعیت خارج می‌کند و می‌تواند روی گاز گرفتن، توانایی جویدن و ظاهر شما تأثیر بگذارد. این می تواند باعث ایجاد تداخل شود که تعویض دندان را بعدا دشوار می کند. یک نیش ضعیف همچنین می تواند منجر به مشکلاتی در TMJ (مفصل گیجگاهی فکی) شود و ممکن است منجر به درد و سردرد شود.

 

ایمپلنت های دندانی می توانند به شما کمک کنند تا از بیماری لثه خلاص شوید

شکاف دندان از دست رفته می تواند به عنوان یک تله برای غذا و باکتری عمل کند و منجر به بیماری لثه شود.

مزایای ایمپلنت دندان | مشکلات دندان مصنوعی

ایمپلنت های دندانی می توانند از افتادگی صورت و پیری زودرس جلوگیری کنند

افتادگی صورت می تواند یک اثر ناخواسته متاثر از دست دادن استخوان ناشی از بین رفتن دندان باشد. اینجاست که یک سوم پایینی صورت شروع به جمع شدن می کند و به تدریج فاصله بین نوک بینی و چانه بسته می شود. تغییرات می تواند شامل چین و چروک های بیش از حد اطراف دهان، نازک شدن لب ها و چانه نوک تیزتر باشد که باعث می شود فرد بسیار مسن تر از سن واقعی خود به نظر برسد.

هنگامی که ریشه های دندان جایگزین نشوند، مانند پروتزهای معمولی، صورت ممکن است شروع به افتادگی کند، زیرا توده استخوانی از بین می رود. ایمپلنت های دندانی می توانند از این اتفاق جلوگیری کنند.

مزایای ایمپلنت دندان | مشکلات دندان مصنوعی

ایمپلنت دندان در مقابل دندان مصنوعی

دندان های ثابت با قدرت جویدن خوب!

پروتزهای متکی به ایمپلنت پایداری و قدرت جویدن بسیار بیشتری نسبت به پروتزهای معمولی دارند.

ایمپلنت های دندانی در مقایسه با پروتزهای مصنوعی تجربه بسیار بهتری را ارائه می دهند. حتی پروتزهایی که در اصل مناسب بیمار هستند، به دلیل افزایش تحلیل استخوان، پس از مدتی شروع به لیز خوردن و ناراحتی می کنند.

به دلیل ساییدگی برجستگی های استخوانی که پروتز روی آن می چسبد، ثابت نگه داشتن پروتز به طور مداوم دشوار است. ناامید کننده ترین جنبه پروتزها و ناسالم ترین آنها، توانایی جویدن ضعیف آنهاست. بسیاری مجبورند رژیم غذایی خود را محدود کنند زیرا نمی توانند غذاهای خاصی را با دندان مصنوعی خود بجوند.

اگر بین انتخاب دندان مصنوعی سنتی یا ترمیم با ایمپلنت تصمیم مردد هستید، مواردی را که در این مقاله بیان شده است را مطالعه کنید تا تصمیم بهتری بگیرید.

تفاوت پروتز ایمپلنت با پروتز مصنوعی

پروتزهای مصنوعی برای تمیز کردن باید برداشته شوند. اما پروتزی که با ایمپلنت ثابت شده باشد با مسواک زدن می تواند تمیز شود و حتی باید با نخ کشیدن از ان مراقبت کرد .

دندان مصنوعی سقف دهان را می پوشاند. با ایمپلنت، هیچ چیزی سقف دهان شما را نمی‌پوشاند تا در حس چشایی یا سایر فعالیت‌های عادی اختلال ایجاد کند. پروتزهای متکی به ایمپلنت را می توان بدون کام نیز ساخت.

دندان مصنوعی ممکن است هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن بیرون بیفتد. ایمپلنت ها و پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت به طور ایمن لنگر می خورند و بیرون نمی لغزند.

جویدن با دندان مصنوعی سخت است و نمی توانید مقدار زیادی از غذایی را که دوست دارید یا نیاز دارید بخورید. پروتزهای مصنوعی می توانند در حین جویدن حرکت کنند که آزاردهنده است و همچنین جویدن را دشوار می کند! در واقع، پروتزها معمولاً تنها 10 درصد یا کمتر ، قدرت جویدن کامل دارند. ایمپلنت های دندانی قدرت جویدن کامل دارند و پل ها یا پروتزهای متکی به ایمپلنت نیز قدرت جویدن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

پروتزهای مصنوعی ممکن است هنگام غذا خوردن صدا بدهند . با ایمپلنت ها یا پروتزهای تحت حمایت ایمپلنت، صدای های آزاردهنده ای وجود ندارد.

دندان مصنوعی تحریک لازم برای جلوگیری از تحلیل استخوان را فراهم نمی کند . استخوان فک برای حفظ حجم خود نیاز به تحریک جویدن با فشار بالا دارد. ایمپلنت تضمین می کند که استخوان فک از بین نرود.

از دست دادن پیشرونده استخوان در نتیجه استفاده از دندان مصنوعی می‌تواند باعث افتادگی صورت شود. در طول سال‌ها از دست دادن استخوان می‌تواند باعث فروریختن یک سوم پایین صورت، ایجاد چین و چروک‌های بیش از حد، افتادگی پوست و گردن، نازک شدن لب‌ها و ظاهری گود شده شود. این می تواند به طور قابل توجهی ظاهر یک فرد را پیر کند. ایمپلنت از تحلیل استخوان جلوگیری می کند.

مزایای ایمپلنت دندان | مشکلات دندانمصنوعی

ایمپلنت های دندانی در مقایسه با پل های دندانی یا بریج

  • ایمپلنت دندان جایگزینی مقرون به صرفه تر و طبیعی تر از بریج دندان است
  • برای انجام  بریج نیاز به تغییر و تراش دادن دندان های مجاور دارد.
  • بریج شامل یک دندان مصنوعی (یا روکش) است که توسط دندان های مجاور که کلاهک شده اند پشتیبانی می شود. برای جایگزینی یک یا دو دندان از دست رفته استفاده می شود.
  • یک بریج نیاز به تغییر و تراشیدن دو دندان اغلب سالم دارد که در مقایسه با ایمپلنت دندان روش ایده آلی برای جایگزینی دندان از دست رفته نیست.
  • بریج ها در مقایسه با ایمپلنت های دندانی، عمر کوتاهی دارند، پنج تا ده سال. بنابراین در حالی که بریج در ابتدا می تواند مقرون به صرفه تر باشد، در دراز مدت یک ایمپلنت دندان می تواند هزینه کمتری برای شما داشته باشد.

 

مشاوره رایگان ایمپلنت دندان

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی ایمپلنت می توانید با دکتر قادری ملاقات کنید و پس از یک ویزیت دقیق ،درباره گزینه های مختلف دندان های از دست رفته و در مورد روش کاشت دندان و همچنین قیمت ایمپلنت دندان فول فک  بیشتر بدانید.

 

مشاوره با دندانپزشک

با گزینه های مختلف درمانی آشنا شوید

دریابید که آیا کاندیدای ایمپلنت دندان هستید یا خیر

به تمام سوالات خود در مورد ایمپلنت دندان پاسخ دهید

طرح درمان کتبی دریافت کنید