چرا دندان ستارگان سینما می‌درخشند؟

چرا دندان ستارگان سینما می‌درخشند؟

چرا دندان ستارگان سینما می‌درخشند؟

دندان ستارگان سینما / همه ما دوست داریم مانند افراد مشهور و ستارگان سینما، دندان‌های بی‌نقصی داشته باشیم. خوشبختانه با پیشرفت‌های صورت‌گرفته در قرن بیست و یکم، روش‌های زیبایی کم‌تهاجمی‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر شده‌اند. بنابراین، دستیابی به یک لبخند زیبا آنقدرها هم که فکر می‌کنید دشوار نیست.

مشخص شده است که اغلب ستارگان سینما از روش‌هایی مانند سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها، کامپوزیت یا لمینت دندان استفاده می‌کنند. بدین‌شکل، اندازه، شکل و حتی میزان سفیدی دندان‌های طبیعی خود را تغییر می‌دهند. در ادامه به جزئیات بیشتری از این روش‌ها اشاره خواهیم کرد.

خدمات دندان‍‍پزشکی تخصصی دکتر مرتضی قادری برای لبخند بازیگران

خدمات دندانپزشکی تخصصی دکتر مرتضی قادری به عنوان یکی از برترین مراکز در حوزه دندانپزشکی تخصصی و زیبایی دندان‌ها شناخته شده است. با تلاش و تجربه‌ی چندین ساله، دکتر قادری به عنوان یک متخصص در زمینه‌ی لبخند بازیگران شناخته می‌شود. از جمله خدمات ارائه شده توسط این مرکز می‌توان به ایمپلنت دندان، ارتودنسی، پروتز دندان، ایمپلنت سینوس، پوسیدگی دندان، روکش های دندانی و خدمات جراحی دهان و فک‌ها اشاره کرد.

دکتر مرتضی قادری با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و استفاده از آخرین دستاوردهای علمی، به ارائه خدمات با کیفیت و به روز در حوزه دندانپزشکی متعهد است. او به عنوان یک متخصص در زمینه لبخند بازیگران، با استفاده از روش‌های مدرن و تکنولوژی‌های پیشرفته، به بهبود ظاهر و سلامت دندان‌ها و لبخندهای مشتریان خود می‌پردازد.

با توجه به اهمیت لبخند در حیات اجتماعی و حرفه‌ای بازیگران، دکتر قادری به عنوان یک متخصص در زمینه لبخند بازیگران، به ارائه خدمات تخصصی و شخصی‌سازی شده برای هر مشتری متعهد است. او با توجه به نیازهای هر فرد، برنامه‌های درمانی منحصر به فرد ارائه می‌دهد تا به دست‌یافتن به نتایج بهینه و رضایت مشتریان بپردازد.

با استفاده از تجربه و تخصص خود، دکتر قادری متخصص ایمپلنت و جراح لثه در زمینه لبخند بازیگران، به افزایش اعتماد به نفس و خودباوری مشتریان خود کمک می‌کند و آن‌ها را در راه بهبود ظاهر و سلامت دندان‌ها همراهی می‌کند.

دندان ستارگان سینما

سلبریتی‌ها با دندان‌های خود چه می‌کنند؟

چهار روش اصلی به نام سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها، ونیر، روکش و ایمپلنت دندان وجود دارند که اغلب سلبریتی‌ها برای بهبود ظاهر لبخند خود یک یا چند مورد از آن‌ها را انجام می‌دهند. در ادامه به ترتیب به نحوه انجام هرکدام خواهیم پرداخت.

سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها

اگرچه محصولات خانگی سفیدکننده دندان مانند خمیردندان، ژل یا نوارهای سفیدکننده به خوبی عمل می‌کنند، اما برای سفید و درخشان کردن همزمان دندان‌ها به چیزی قوی‌تر نیاز است. برای سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها در مطب، معمولا از مواد سفیدکننده حاوی پراکسید (کاربامید یا پراکسید هیدروژن) 15 تا 43% استفاده می‌شود. در حالی که محصولات خانگی، حاوی کاربامید یا پراکسید هیدروژن 3 تا 20% هستند.

به همین دلیل است که سفید کردن دندان‌ها در مطب، می‌تواند چندین درجه بیشتر دندان‌ها را سفید کند. با توجه به اینکه دندانپزشک برای روشن‌کردن سریع و موثر رنگ دندان‌ها، از نور لیزر یا ماوراءبنفش نیز استفاده می‌کند. زیرا گرما به فعال کردن پراکسید هیدروژن کمک زیادی می‌کند. معمولا هنگامی‌که درمان اولیه برای سفید کردن دندان‌ها در مطب انجام شد، کیت‌های سفارشی به بیمار ارائه می‌شود تا ادامه روند درمان را در خانه انجام دهند.

لازم است بدانید که برخی از محصولات خانگی سفیدکننده دندان که ارزان‌قیمت هستند، ممکن است حاوی مواد شیمیایی خشن باشند و می‌توانند در حفره‌های دندانی نفوذ کرده و به طور بالقوه سلامت دهان را به خطر بیندازند. مطمئنا هنگامی‌که این روش توسط یک دندانپزشک با تجربه انجام می‌شود، خطری شما را تهدید نمی‌کند. زیرا  دندانپزشک ابتدا علائم هشداردهنده مشکلات دندانی را تشخیص می‌دهد و اگر نیاز باشد هرگونه آسیب زمینه‌ای را درمان و سپس برای سفید کردن دندان‌ها اقدام می‌کند.

ونیر دندان

دندان ستارگان سینما

اگر علاوه بر تغییر رنگ، مشکلات دیگری مانند شکستگی، ترک‌خوردگی یا نامنظم بودن دندان‌ها وجود داشته باشد. برای بهبود زیبایی لبخند، دیگر نمی‌توان فقط به سفیدکردن دندان‌ها اتکا کرد. یکی از روش‌هایی که بسیاری از سلبریتی‌ها و ستارگان سینما از آن استفاده می‌کنند و علاقه زیادی به آن دارند، ونیر دندان است. ونیر ورقه‌های نازکی از رزین یا پرسلن است که پس از چسباندن، هرکدام از دندان‌ها را می‌پوشاند.

معمولا اگر از رزین کامپوزیت برای ساخت ونیر استفاده شود، این روش با عنوان کامپوزیت دندان ذکر می‌شود. اما در لمینت دندان از ماده سرامیکی به نام پرسلن استفاده می‌شود.

بنابراین، می‌توان از این روکش‌های ظریف و فلس‌مانند برای تغییر شکل و رفع ترک‌خوردگی دندان‌ها، صاف به نظر رسیدن دندان‌های کج یا سفید کردن دندان‌های زرد رنگ استفاده کرد. اگرچه ونیر دندان یک راه عالی برای به دست آوردن نتایج زیبایی چشمگیر در کوتاه‌ترین زمان است. اما ونیرها بسیار مستعد لکه‌دار شدن هستند و افرادی‌که آنها را دریافت می‌کنند، باید مراقب آنچه می‌خورند و می‌نوشند باشند. با مراقبت مناسب، می‌توانید انتظار داشته باشید که 10 تا 15 سال باقی بمانند.

روکش دندان

اگرچه ونیر دندان نتایج زیبایی عالی ایجاد می‌کند، اما همه افراد کاندید مناسبی برای این روش نیستند. اگر دندان‌های شما بسیار فرسوده، ترک‌خورده یا مستعد ساییده شدن باشند. روکش دندان انتخاب بهتری برای سفید و درخشان کردن دندان‌ها است.

زیرا روکش دندان مانند یک کلاهک کوچک برای دندان است و از بالای خط لثه تمام سطح دندان را می‌پوشاند. روکش‌های سرامیکی و از جنس پرسلن، بسیار سفید و براق به نظر می‌رسند و برخلاف باور عموم افراد بسیار محکم هستند. با این حال، آن‌ها مانند ونیر سرامیکی به راحتی لک می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید تا حد ممکن سفید بمانند، همچنان باید مراقب رژیم غذایی خود باشید و خوردن غذاهای سفت و نوشیدنی‌های حاوی رنگدانه مانند قهوه و چای را محدود کنید.

اخیرا نصب روکش‌ها و بریج‌های سرامیکی در میان افراد مشهوری که می‌خواهند به مزایای زیبایی ونیرها دست یابند، اما دندان‌های سالم کافی برای حمایت از آن‌ها ندارند، محبوبیت زیادی پیدا کرده است. زیرا اگرچه ونیرهای سرامیکی فقط دندان‌های جلویی فک بالا و پایین را می‌پوشانند، اما روکش‌های سرامیکی کل دندان‌ها را می‌پوشانند.

معمولا روکش‌ها به ‌گونه‌ای طراحی می‌شوند که با رنگ و ظاهر دندان‌های اطراف خود مطابقت داشته باشند. بدین شکل، داشتن لبخندی بی‌عیب و نقص و درخشان را تضمین و در عین حال به حفظ دندان‌های طبیعی آسیب‌دیده کمک می‌کنند. اصولا هنگامی‌که به نصب چندین روکش در کنار هم نیاز است، دندانپزشک یک بریج یا پل را نیز طراحی می‌کند که شامل دو یا چند روکش است که به هم متصل شده‌اند.

ایمپلنت دندان

دندان ستارگان سینما

ایمپلنت‌ دندان یا کاشت دندان مصنوعی، چندین دهه است که در میان افراد مشهور رایج شده است. چراکه می‌تواند جایگزین دندان‌های ازدست‌رفته و به شدت آسیب‌دیده شود. جالب است بدانید که به لطف پیشرفت در فناوری، شما حتی نمی‌توانید حدس بزنید که کدام یک از ستاره‌های سینما مورد علاقه‌تان ایمپلنت دندان دارند. زیرا به خوبی نقش و ظاهر دندان‌های طبیعی را تقلید می‌کند.

در این روش، دندانپزشک ابتدا به کمک یک جراحی جزئی سعی می‌کند فیکسچر یا ریشه دندان مصنوعی را در عمق استخوان فک قرار دهد. پس از رشد استخوان در اطراف فیکسچر و اتصال محکم آن‌ها به یکدیگر، دندانپزشک اباتمنت یا تکیه‌گاه را به انتهای فیکسچر اضافه می‌کند. در نهایت تاج یا روکش مصنوعی روی اباتمنت قرار می‌گیرد.

چگونه افراد مشهور بدون بریس ارتودنسی، ظاهر دندان‌های خود را منظم می‌کنند؟

همه افراد مشهور به طور طبیعی دندان‌های صافی ندارند و لازم است از روش ارتودنسی استفاده کنند. اما گاهی نصب بریس‌های فلزی روی دندان‌ها ممکن است مانع از ایفای نقش در فیلم‌ها شود. اخیرا روش اینویزیلاین یا نصب بریس‌های نامرئی، توانسته است کمک زیادی به بهبود این مشکل کند.

این نوع از بریس‌ها، دقیقا براساس تصاویر رایانه‌ای دریافت شده از دهان شما ساخته می‌شوند. آن‌ها اگرچه نسبت به بریس‌های سنتی تاثیر کمتری دارند، اما استفاده از آن‌ها راحت‌تر است و قابل جابه‌جایی هستند. علاوه بر درمان دندان‌های کج، برای مشکلاتی مانند آندربایت و اوربایت نیز عالی عمل می‌کنند.

هزینه لبخند یک سلبریتی سینما چقدر است؟

دندان ستارگان سینما

قیمت لبخند افراد مشهور بسته به روش‌هایی که نیاز دارند، به میزان قابل توجهی متفاوت است. معمولا اگر به‌صورت ژنتیکی دندان‌های سالم و عالی داشته باشند و فقط نیاز به نصب چند روکش سرامیکی باشد، هزینه زیادی پرداخت نمی‌کنند. اما اگر به یک سری ایمپلنت دندان همراه با پیوند استخوان برای تقویت آن‌ها نیاز داشته باشند، احتمالا باید هزینه قابل توجهی پرداخت کنند.

 اگر قصد انجام هرکدام از این روش‌ها را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در مورد هزینه آن‌ها از قبل با دندانپزشک خود صحبت کنید.

معمولا چقدر طول می‌کشد تا مانند یک سلبریتی لبخندی بی‌نقص داشته باشیم؟

طول مدت درمان، بسته به روش‌های مورد نیاز شما متفاوت خواهد بود. اگر فقط به ونیر سرامیکی دندان نیاز داشته باشید، می‌توانید این کار را در سه جلسه انجام دهید. کل فرآیند آن، معمولا از مشاوره اولیه تا قرار دادن ونیرهای تولید شده در لابراتوآر، حدود 3 هفته طول می‌کشد. این بازه زمانی برای تولید و نصب روکش‌های دندان نیز صدق می‌کند.

اگر به ایمپلنت دندان نیاز داشته باشید، بازه زمانی بسیار طولانی‌تر می‌شود. ممکن است 6 ماه طول بکشد تا فیکسچر به استخوان فک متصل شود و محل جراحی آن بهبود پیدا کند. بهبود محل برش بافت لثه برای نصب اباتمنت نیز ممکن است چند هفته طول بکشد. سپس برای قرار دادن تاج یا روکش مصنوعی اقدام می‌شود.

اگر قبل از ایمپلنت دندان، برای تقویت استخوان فک نیاز به پیوند استخوان باشد، کل فرآیند ایمپلنت چند ماه بیشتر طول می‌کشد. البته دندانپزشک می‌تواند در حین بهبود محل جراحی ایمپلنت، یک پروتز موقت نصب کند. این کار کمک می‌کند تا زمانی‌که دهان شما در حال بهبود است، ظاهر لبخند شما تغییر نکند.

اگرچه میانگین زمان درمان اینویزیلاین 12 تا 18 ماه است، اما برخی از افراد این روند را در کمتر از 6 ماه کامل می‌کنند. اصولا طول مدت مورد نیاز برای نصب این نوع بریس، بسته به عوامل متعددی مانند سن و میزان سلامت دهان و دندان‌ها متفاوت است.

چگونه دندان های درخشان و لبخند افراد مشهور را داشته باشیم؟

اگر هنوز در مورد روش‌ها، هزینه‌ها و آنچه برای دستیابی به لبخند افراد مشهور مورد نیاز است، کنجکاو هستید؛ اولین قدم این است که با یک دندانپزشک باتجربه و متخصص زیبایی و ترمیمی دندان صحبت کنید. وی می‌تواند با ارائه مشاوره تخصصی، شما را نسبت به بهترین گزینه‌های درمانی آگاه کند. همچنین  هزینه تقریبی را محاسبه و یک برنامه عالی برای زیباتر کردن ظاهر دندان‌ها و بهبود لبخند شما ایجاد کند.

مرکز ایمپلنت دکتر مرتضی قادری، به واسطه برخورداری از تجهیزات پیشرفته و خدمات عالی دندانپزشکی، نشان داده است که یکی از بهترین مراکز در این زمینه است. از این فرصت عالی برای بهبود ظاهر دندان‌ها و در مرحله بعد چهره خود استفاده کنید!

برای همراهی بیشتر و همیشگی با ما صفحه اینستاگرام دکتر قادری  را دنبال کنید. 

آخرین مقالات