مراقبت‌های بعد ازجراحی ایمپلنت و سینوس لیفت

فهرست مطالب

همان‌طور که می‌دانید کلیه خدمات پزشکی و دندان‌پزشکی نیازمند مراقبت پس از عمل دارند. این مراقبت‌ها باهدف نتیجه‌بخشی بهتر انجام می‌گیرد. در ادامه قصد داریم تا شما را با مراقبتهای بعد از سینوس لیفت آشنا کنیم:

کنترل خونریزی و پانسمان

تا ۷۲ ساعت بعد از جراحی ممکن است بیمار خونریزی داشته باشد، برای کنترل خونریزی لازم است از گاز استریل استفاده کرد و آن را بر ناحیه موردنظر فشار داد.   

کنترل کبودی و ورم

از مراقبت‌های دیگر که پس از این عمل جراحی باید انجام داد، این است که جهت جلوگیری از کبودی و ورم از کمپرس یخ  به مدت یک روز استفاده شود.

عدم فشار به بینی

پس از این عمل تا جای ممکن از بو کردن چیزهایی که منجر به عطسه می‌شوند، خودداری کنید. اگر مجبور بودید که عطسه کنید این کار را با دهان باز انجام دهید. همچنین با فشار فین نکنید و آلات موسیقی بادی ننوازید. انجام هرگونه فشار بر بینی شما ممکن است عروق را پاره کرده و باعث خونریزی  شود.

رژیم غذایی مناسب

پس از سینوس لیفت بیمار باید از غذاهای نرم مثل سوپ، پوره و آب گوشت‌ استفاده کند، استفاده این غذاها به‌ صورت داغ توصیه نمی‌شود. مصرف انواع پروتئین حیوانی نیز سبب ترمیم سریع‌تر بافت‌ها می‌شود. غذاهای سفت یا اسیدی مثل آجیل، چیپس و انواع مغزها یا پرتقال، گوجه سبز و… به‌هیچ‌وجه مناسب نیستند. سعی کنید به‌اندازه کافی مایعات مصرف کنید.

عدم انجام تحرک و ورزش

یکی از مراقبتهای بعد از سینوس لیفت این است که تا چند هفته اول سعی کنید استراحت کافی داشته باشید و از انجام فعالیت‌های سنگینی که به ناحیه جراحی شده فشار وارد می‌کند، بپرهیزید. سعی کنید بیشتر دراز بکشید و سر خود را کمی بالاتر قرار دهید.

بهداشت دهان و دندان

برای آنکه بیمار دوره نقاهت خود را با موفقیت بگذراند، بهتر است روز اول از شست‌ وشو مکرر، تف کردن ومکیدن با  نی خودداری کند تا خونریزی مجدداً شروع نشود. استفاده از آب و نمک نیز در روز اول که هنوز زخم بیمار ترمیم نشده است، مجاز نیست. بهتر است به‌جای نمک از دهان‌ شویه کلرهگزیدین برای شست‌ وشو در روزهای آتی استفاده کرد. همچنین ناحیه جراحی شده را هرگز مسواک نکنید.

ترک عادت مخرب

گروهی از افراد در سراسر دنیا عادت‌هایی مثل نوشیدن الکل و استفاده مداوم از دخانیاتی مثل سیگار دارند. باید بگوییم پس از جراحی سینوس لیفت، عدم ترک عادات مخرب موجب شکست این عمل جراحی خواهد شد. پرهیز از کشیدن سیگار و قلیان و استفاده از الکل به‌شدت توسط پزشکان توصیه می‌شود. همه این موارد سبب کاهش سرعت بهبودی فرد می‌شوند و حتی ممکن است سبب عفونت و یا خونریزی در محل شوند.

رعایت زاویه خواب در شب

پزشکان توصیه می‌کنند تا پس از جراحی سینوس لیفت هنگام شب زاویه درستی را برای خوابیدن انتخاب کنید. لازم است تا سر بیمار با زاویه ۹۰ درجه روی بالشت قرار بگیرد تا اگر دچار خونریزی شد، فوراً مطلع شود.

اطلاعات نویسنده

مقالات مرتبط

شاید مقالات زیر برای شما جذاب باشد

دکتر مرتضی قادری متخصص جراحی لثه
مقالات
دکتر مرتضی قادری

دکتر مرتضی قادری:تبلیغات ایمپلنت فوری واقعیت ندارد/ درمان ارزان در نهایت گران تمام می‌شود!

دکتر مرتضی قادری:تبلیغات ایمپلنت فوری واقعیت ندارد/ درمان ارزان در نهایت گران تمام می‌شود! تحریریه تیتنت-دندانپزشکی دیگر مثل قبل نیست! هرکسی به یک شکلی گذرش

ادامه مطلب »

2 پاسخ

  1. درود بر شما
    تا این مرحله از کار برای سه ایمپلنت بسیار راضی بودم. جناب دکتر با هنرمندی و ظرافت در کار به همراه تیم مجربشان با درایت و تکنیک بالا به همراه چاشنی عشق و نوع دوستی و احترام به بیمار فوق العاده عمل کردند.
    همواره سلامت و مانا باشید جناب دکتر

  2. درود بر شما
    تا این مرحله از کار برای سه ایمپلنت بسیار راضی بودم. جناب دکتر با هنرمندی و ظرافت در کار به همراه تیم مجربشان با درایت و تکنیک بالا به همراه چاشنی عشق و نوع دوستی و احترام به بیمار فوق العاده عمل کردند.
    همواره سلامت و مانا باشید جناب دکتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *