7 عامل موثر بر قیمت ایمپلنت فول فک را بدانید.

ایمپلنت فول فک

قیمت ایمپلنت فول فک (ایمپلنت کامل)

اگر شما فقط یک یا چند دندان خود را از دست داده باشید، تنها نیاز دارید یک یا چند دندان در جای خالی دندان‌های خود ایمپلنت کنید. اما اگر همه دندان‌های دو فک بالا و پایین خود را از دست داده باشید، باید از ایمپلنت کامل استفاده کنید. در این صورت، دانستن قیمت ایمپلنت فول فک از برندهای گوناگون انتخاب را برایتان آسان‌تر می‌کند.

با ما در مرکز ایمپلنت دکتر قادری همراه باشید تا به نکته‌های مهم در ایمپلنت کامل دندان‌‌ها و هزینه ایمپلنت فول فک بپردازیم.

آشنایی با ایمپلنت فول فک:

ایمپلنت یک دندان روشی است که بیشتر مردم با آن آشنایی دارند. اما ایمپلنت همه دندان‌های یک فک یا دندان‌های هر دو فک با ایمپلنت یکی از دندان‌ها تفاوت‌های زیادی دارد. برای کاشت کامل دندان‌های یک فک نیاز است که 4 تا 10 پایه فلزی یا فیکسچر در یک فک شما کار گذاشته شود. پس از آن، قطعه دیگری که اباتمنت نام دارد در داخل فیکسچر قرار می‌گیرد.

این پایه‌ها باید 2 تا 6 ماه در فک شما باقی بمانند تا به‌طور کامل جوش بخورند. اباتمنت نیز قطعه‌ای است که پایه فلزی یا فیکسچر را به تاج دندان وصل می‌کند. در فاصله زمانی بین جوش خوردن کامل فیکسچرها به استخوان فک، پزشک متخصص شما می‌تواند روکش موقتی بر روی پایه‌های دندان شما قرار دهد. قیمت ایمپلنت فول فک با توجه به نوع و برند این پایه‌ها متفاوت است.

در مرحله بعد، همه دندان‌های مورد نیاز شما که مانند دندان مصنوعی در کنار هم قرار گرفته‌اند، به اباتمنت‌ها متصل می‌شوند. این دندان‌ها همانند دندان‌های طبیعی هستند و امکان برداشتن آنها از فک شما وجود ندارد. البته نوعی پروتز متحرک هم بر روی پایه‌ها کار گذاشته می‌شود که امکان برداشتن آنها وجود دارد. فرد دارای پروتز متحرک باید روزی دو سه بار پروتزها را از دهان خود درآورد و آنها را تمیز کند.

عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت فول فک:

گزینه‌های مختلفی در قیمت ایمپلنت فول فک اثرگذار است:

1- قیمت ایمپلنت فول فک با توجه به برند ایمپلنت:

برند ایمپلنت نخستین گزینه اثرگذار بر هزینه ایمپلنت فول فک است. ایمپلنت کامل دندان‌ها با دندان‌های درجه سه کره‌ای ارزان‌تر تمام می‌شود. برندهای درجه یک کره‌ای قیمت بالاتری دارند. گران‌تر از این ایمپلنت‌‌ها ایمپلنت‌های ساخت کشورهای اروپایی و آمریکا است.

2- هزینه ایمپلنت فول فک با توجه به نوع درمان شما:

بسیاری از افرادی که نیاز به ایمپلنت کامل دندان‌ها دارند، سال‌ها است تعدادی از دندان‌های خود را از دست داده‌اند. بی‌دندانی برای سال‌های پی‌درپی تحلیل استخوان فک را به دنبال دارد. از طرف دیگر، برخی لثه‌ها دچار مشکلات گوناگونی هستند و کاشت دندان در آنها پیچیده‌تر است. هرچقدر فرایند کاشت دندان در فک شما سخت‌تر باشد، قیمت ایمپلنت فول فک نیز برای شما افزایش پیدا می‌کند.

جهت دریافت قیمت ایمپلنت کره ای کلیک کنید.

3- قیمت ایمپلنت فول فک با توجه به تعداد پایه ایمپلنت:

عامل دیگر تاثیرگذار در هزینه ایمپلنت فول فک تعداد پایه‌هایی است که نیاز است در فک شما قرار گیرد.

4- هزینه ایمپلنت فول فک با توجه به نوع روکش ایمپلنت:

یکی دیگر از موارد موثر در قیمت ایمپلنت فول فک نوع روکش انتخابی دندان‌های شما است. این روکش‌ها از چند جنس گوناگون با قیمت‌های مختلف هستند.

5- قیمت ایمپلنت فول فک با توجه به مقدار تحلیل استخوان فک:

اگر استخوان فک شما تحلیل رفته باشد، نیاز به درمان‌هایی مانند پیوند استخوان یا پودر استخوان دارید. هزینه ایمپلنت فول فک با این درمان‌ها افزایش پیدا می‌کند.

ایمپلنت فول فک

6- هزینه ایمپلنت فول فک با توجه به درمان‌های جانبی مورد نیاز شما:

ایمپلنت کامل با کاشت یک دندان متفاوت است و کل فک بالا و پایین شما را درگیر می‌کند. به‌این‌ترتیب، ابتدا پزشک هر مشکلی که در هر جای فک شما باشد را درمان می‌کند. ازطرف دیگر، اگر زمان زیادی فک شما یا بخشی از آن بدون دندان باشد، به احتمال زیاد نیاز به لیفت سینوس و پیوند استخوان دارید. این درمان‌ها هم قیمت ایمپلنت فول فک را بالاتر می‌برند. هزینه‌های دیگری مانند هزینه رادیولوژی و مراقبت‌های پس از درمان را هم نباید نادیده بگیرید.

7- قیمت ایمپلنت فول فک با توجه به دستمزد جراح مورد نظر شما:

دستمزد جراحان هم با یکدیگر متفاوت است و به عوامل مختلفی همچون تجربه و تخصص پزشک، مکان کلینیک و موارد دیگر وابسته است. البته این نکته به آن معنا نیست که هر جراحی پول بیشتری از شما گرفت، جراح بهتر و باتجربه‌تری است. تخصص و کاردانی پزشک متخصص ایمپلنت را نمی‌توانید از روی هزینه ایمپلنت فول فک تشخیص دهید.

جدول هزینه ایمپلنت فول فک در سال 1402 در برندهای گوناگون:

جدول قیمت ایمپلنت فول فک در سال 1402

نام برند

قیمت به تومان

کره‌ای درجه 3

از 100 تا 150 میلیون

کره‌ای درجه یک

از 150 تا 200 میلیون

اشترومن SlActive سوئیس

از 200 تا 400 میلیون

اشترومن اکتیو سوئیس

از 200 تا 400 میلیون

آیرس سوئیس

از 200 تا 400 میلیون

اشترومن نئودنت سوئیس

از 200 تا 400 میلیون

زیمر آمریکا

از 250 تا 450 میلیون

 

برتری‌های استفاده از ایمپلنت فول فک:

برتری‌های ایمپلنت کامل دندان‌ها بسیار است:

 • نخستین برتری کاشت دندان طبیعی بودن چهره و حفظ اعتمادبه‌نفس شما است.
 • با ایمپلنت کامل دندان‌ها، استخوان‌های فک شما تحلیل نمی‌روند و چهره شما فرم طبیعی خود را حفظ می‌کند.
 • جویدن با ایمپلنت‌های کامل راحت‌تر است. چیزی زیر آنها نمی‌رود و خوردن را برای شما سخت نمی‌کند.
 • دوام ایمپلنت کامل نیز از برتری‌های آن است. با این دندان‌ها، شما تا سال‌ها نیاز به درمان دیگری ندارید.
 • قیمت ایمپلنت فول فک بالاتر از هزینه دندان‌های مصنوعی است، اما یکی از مهم‌ترین برتری‌های ایمپلنت کامل نسبت به دندان‌های مصنوعی این است که سقف دهان شما در این روش پوشیده نمی‌شود. به‌این‌ترتیب، شما مزه مواد خوراکی را بهتر متوجه می‌شوید.
 • حرف زدن شما با ایمپلنت کامل دندان‌ها همانند دندان‌های طبیعی است.
ایمپلنت فول فک

معایب ایمپلنت فول فک:

معایب ایمپلنت کامل دندان‌ها را هم بدانید:

 • مشکل بودن روند درمانی نخستین ایراد کاشت کامل دندان‌ها است. ایمپلنت کامل روند پیچیده‌ای است و نیاز به تخصص بالای پزشک دارد.
 • وقت‌گیر بودن اشکال دیگر ایمپلنت کامل است. فرایند درمان ماه‌ها به درازا می‌کشد و شما باید صبر و طاقت خوبی داشته باشید.
 • کاشت کامل دندان‌ها درمانی است که همه فضای دهان شما را در بر می‌گیرد. این کار نیاز به سوراخ کردن فک، کار گذاشتن پایه دندان و بخیه زدن لثه دارد.
 • امکان عفونت در ایمپلنت کامل دندان‌ها نسبت به ایمپلنت یک دندان بالاتر می‌رود.
 • فک و لثه برخی از افراد با تکنولوژی امروزه ایمپلنت پاسخگوی این درمان نیست.
 • قیمت ایمپلنت فول فک مهم‌ترین ایراد آن است. هزینه ایمپلنت کامل بالا است و بسیاری از افراد توانایی تامین آن را ندارند.

ایمپلنت فول فک برای چه کسانی مناسب است؟

در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانید از این درمان بهره ببرید:

* اگر همه یا بیشتر دندان‌های خود را از دست داده‌اید:

با وجود بالا بودن هزینه ایمپلنت فول فک، اما اگر همه یا بیشتر دندان‌های خود را از دست داده‌اید، بهتر است از این درمان بهره ببرید.

* اگر فک سالمی دارید:

اگر استخوان‌های فک شما سالم باشند و توان نگهداری پایه‌های ایمپلنت را داشته باشند، شما هم می‌توانید از این درمان بهره ببرید. اگرچه از پیوند استخوان هم می‌توانیم برای استحکام استخوان فک شما استفاده کنیم. اما تحلیل استخوان در فک برخی افراد به اندازه‌ای است که ارزش انجام این کار را ندارد.

* اگر نمی‌توانید از دندان مصنوعی استفاده کنید:

برخی افراد نسبت به دندان‌های مصنوعی حساس هستند. این گروه از افراد نمی‌توانند دندان‌های مصنوعی را در دهان خود تحمل کنند یا به‌خوبی با آنها حرف بزنند و غذا بخورند. گاهی نیز وجود دندان مصنوعی در دهان برخی افراد باعث زخم در لثه‌های آنها می‌شود. کسانی که به هر دلیل نمی‌توانند از دندان‌های مصنوعی سنتی استفاده کنند، داوطلبان خوبی برای ایمپلنت کامل دندان‌ها به شمار می‌روند.

* اگر دارای سلامت کامل هستید:

اگر دچار بیماری‌های خاصی مانند دیابت، فشارخون بالا، بیماری‌های قلبی، سرطان و برخی بیماری‌های دیگر نیستید هم می‌توانید از ایمپلنت کامل بهره ببرید.

پرسش‌های متداول:

1- ایمپلنت فول موس چیست؟

موس (Mouth) به‌معنای دهان و فول (Full) به‌معنای کامل است. ایمپلنت فول موس هم همان ایمپلنت کامل دهان یا ایمپلنت هر دو فک است.

2- آیا کاشت کامل دندان‌ها درد دارد؟

هر جراحی کوچک یا بزرگی پس از برطرف شدن حالت بی‌حسی درد دارد. اما این درد با مسکن برطرف می‌شود و به‌اندازه‌ای نیست که شما را از انجام این کار بازدارد.

3- آیا ایمپلنت فول فک نیاز به مراجعه‌های بعدی دارد؟

بهتر است پس از پایان روند درمان، شما هر شش ماه یک‌بار به پزشک خود مراجعه کنید تا به بررسی ثبات دندان‌های شما بپردازد. در این صورت، پیش از بروز هر مشکلی، به برطرف کردن آن می‌پردازید.

سخن پایانی:

از دست دادن دندان در سال‌‌خوردگی تا حدودی طبیعی است. اما تحمل از دست دادن دندان‌ها در سن جوانی و میان‌سالی مشکل‌تر است. البته تفاوتی نمی‌کند شما چند ساله باشید و به چه دلیلی دندان‌های خود را از دست داده باشید. در هر صورت می‌توانید از ایمپلنت کامل استفاده کنید و اعتمادبه‌نفس خود را بازیابید.

اگر پرسشی هم در زمینه قیمت ایمپلنت فول فک دارید با ما در کلینیک دکتر مرتضی قادری تماس بگیرید. یک نکته دیگر را نیز به خاطر داشته باشید. پرداخت هزینه ایمپلنت فول فک به‌صورت اقساطی هم برای شما امکان‌پذیر است.