کاهش هزینه‌ های ایمپلنت چه راهکاری دارد

کاهش هزینه های ایمپلنت

راهکارهای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت چیست؟

کاهش هزینه‌ های ایمپلنت چه راهکاری دارد /سلامت دهان و دندان مسئله مهمی است که نباید به آن بی‌توجه باشیم تا بتوانیم سلامت بدن را حفظ کنیم. اما با توجه به اینکه خدمات دندانپزشکی نظیر ایمپلنت هزینه بالایی دارند، اغلب افراد دنبال راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ها هستند. به عبارت دیگر اغلب بیماران دنبال راهی برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت هستند.

به همین دلیل در این مطلب قصد داریم اطلاعات دقیقی درباره هزینه ایمپلنت و عوامل موثر بر آن توضیح دهیم. همچنین راهکارهای عملی برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت در اختیار شما قرار دهیم.  پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

 6 راهکار برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت

  ایمپلنت شیوه درمانی پرطرفداری است که جایگزین مناسبی برای دندان مصنوعی است. در این روش یک میله کوچک پیچی شکل با عمل جراحی داخل استخوان فک فرو می‌رود تا با استخوان جوش بخورد و بتواند تاج دندان را نگه دارد. در واقع ایمپلنت مانند ریشه عمل می‌کند و روکش آن تاج دندان را ایجاد می‌کند. قطعا انجام چنین فرایندی نیاز به صرف زمان برای چند جلسه درمانی دارد و هزینه انجام آن زیاد است. به‌طوری که ممکن است برخی از افراد را از انجام این روش منصرف کند. بنابراین کاهش هزینه ایمپلنت دندان منجر به افزایش دسترسی به این روش درمانی می‌شود. موارد زیر بهترین اقدامات برای کاهش هزینه جراحی ایمپلنت است.

مشکلات کار متخصصان ایمپلنت و جراحی

1. استفاده از طرح‌های تخفیف برای کاهش هزینه دندانپزشکی

وقتی صحبت از هزینه‌های بالای ایمپلنت دندان است و شما می‌خواهید راهکاری برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت پیدا کنید اصلا عاقلانه نیست که  پزشکی غیر متخصص و بی‌تجربه پیدا کنید. زیرا اگر دندانپزشک مهارت و تخصص کافی نداشته باشید درگیر عارضه می‌شوید. یک پیشنهاد عملی و عاقلانه برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت دندان استفاده از طرح‌های تخفیف است.

برخی از دندانپزشکان یا کلینیک‌های دندانپزشکی برای متقاضیان ایمپلنت بسته‌های تخفیفی متنوعی در نظر می‌گیرند تا متقاضیان بتوانند با اطمینان خاطر از خدمات استفاده کنند و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند.

یکی از طرح‌های تخفیفی که در کلینیک‌های دندانپزشکی ارائه می‌شود، شامل پرداخت هزینه اقساطی است. یعنی بیماران می‌توانند قیمت ایمپلنت دندان را مطابق تعرفه‌های دندانپزشکی در 2 قسط یا بیشتر پرداخت کنند تا بتوانند از پس هزینه‌های آن بربیایند. حتی ممکن است یک کلینیک دندانپزشکی درصدی از هزینه ایمپلنت دندان را به عنوان تخفیفی در نظر بگیرد تا بیمارانی که به این خدمات نیاز دارند بتوانند با اطمینان خاطر خدمات مورد نیاز را دریافت کنند و کاشت ایمپلنت انجام دهند.   

2. انتخاب کلینیک مناسب برای دریافت خدمات دندانپزشکی  

انتخاب کلینیک دندانپزشکی که خدمات ایمپلنت دندان ارائه می‌کند، بسیار مهم است و در تجربه شما و نتیجه نهایی ایمپلنت دندان تاثیر زیادی دارد. بهتر است بدانید تعرفه‌های کلینیک‌های دندانپزشکی مختلف با هم تفاوت دارد و اگر می‌خواهید راهکاری برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت دندان پیدا کنید، بهتر است تمام ویژگی‌های کلینیک‌ موردنظر را انتخاب کنید.

به طور مثال یک کلینیک معتبر در زمینه ایمپلنت دندان به شما اطمینان می‌دهد که درمان شما به دست دندانپزشکان ماهر و متخصص انجام می‌شود. این امر می‌تواند به کاهش خطرات و عوارض جانبی مرتبط با ایمپلنت دندان کمک کند و به نتیجه نهایی موفق‌تری منجر شود.

همچنین کلینیکی که از تجهیزات پیشرفته و فناوری مدرن برای ایمپلنت دندان استفاده می‌کند، می‌تواند کارایی و دقت بیشتری داشته باشد. استفاده از تکنولوژی‌های نوین باعث افزایش کارایی درمان می‌شود. علاوه بر موارد فوق استفاده از مواد با کیفیت بالا در ایمپلنت دندان اهمیت بسیاری دارد و  کلینیک‌هایی که از مواد باکیفیت برای ایمپلنت استفاده می‌کنند به شما اطمینان می‌دهد که می‌توانید در طول زمان ماندگاری و عملکرد بهتری انتظار داشته باشید.

در نهایت کلینیک‌های دندانپزشکی از لحاظ معیارهای بهداشتی نیز با هم تفاوت دارند. به طور مثال استفاده از ابزارهای ضدعفونی، محیط تمیز، مدیریت صحیح پسماندها از معیارهای مهمی هستند که در انتخاب کلینیک تاثیرگذارند.

اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که منطقه جغرافیایی قرار گرفتن کلینیک دندانپزشکی هم در تعیین قیمت‌ها تاثیرگذار است. اگر دو کلینیک دندانپزشکی با خدمات و ویژگی‌های یکسان در نظر داشته باشید، کلینیکی که در منطقه بالاتری قرار دارد، تعرفه بیشتری برای خدمات ایمپلنت تعیین می‌کند. پس اگر می‌خواهید راهکاری برای کاهش هزینه‌های ایمپلنت پیدا کنید، بهتر است کلینیکی را در منطقه‌ای مناسب انتخاب کنید که تمام ویژگی‌هایی که ذکر کردیم را داشته باشد.

برای دریافت مشاوره ایمپلنت ، نام و شماره تماس خود را ارسال نمایید:

عکس قبل و بعد ایمپلنت عکس قبل و بعد ایمپلنت

3.مقایسه قیمت کلینیک‌های مختلف

همانطور که پیش از این هم گفتیم کلینیک‌های مختلف دندانپزشکی ویژگی‌های متفاوتی با هم دارند و پزشکانی با مهارت‌های متفاوت کار ایمپلنت را انجام می‌دهند. بنابراین یکی دیگر از راهکارهای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت مقاسه قیمت کلینیک‌های مختلف است. این اقدام ساده باعث می‌شود بتوانید محدوده قیمت خدمات ایمپلنت را متوجه شوید و در نهایت کلینیکی را انتخاب کنید که خدمات ایمپلنت را با قیمت پایین‌تر و کیفیت مطلوب ارائه می‌کند.

البته باید دقت داشته باشید که کلینیک مورد نظر برند معتبری را برای کاشت ایمپلنت انتخاب کند. زیرا کیفیت متریالی که برای کاشت ریشه مورد استفاده قرار می‌گیرد با هم تفاوت دارد و بهترین اقدام این است که برندی معتبر و باکیفیت را برای کاشت ریشه انتخاب کنید.

4.مشاوره با شرکت بیمه درباره هزینه ایمپلنت

این روزها استفاده از خدمات بیمه‌ای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی را تسهیل می‌کند. کسانی که می‌خواهند خدمات دندانپزشکی نظیر ایمپلنت را با قیمت مناسب‌تری انجام دهند بهتر است با شرکت‌های بیمه هم مشورت کنند. ممکن است برخی از شرکت‌های بیمه‌ای هزینه ایمپلنت دندان را پوشش دهند و به شما برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت کمک کنند. به این ترتیب دیگر برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته جای نگرانی وجود ندارد و می‌توانید بخشی از هزینه درمان را از طریق پوشش بیمه پرداخت کنید.

5.مراجعه به مراکز آموزشی

اگر دنبال کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت هستید می‌توانید از خدمات مراکز آموزشی هم استفاده کنید. برخی دانشگاه‌ها و مراکز ایمپلنت و آموزشی دندانپزشکی ارائه خدمات درمانی نظیر ایمپلنت دندان را با هزینه کمتری نسبت به مراکز خصوصی ارائه می‌دهند. این مراکز تحت نظر اساتید و دندانپزشکان با تجربه قرار دارند و از تجهیزات پزشکی پیشرفته و دقیق استفاده می‌کنند. پس جای نگرانی وجود ندارد و می‌توانید با خیال راحت از خدمات این مراکز برای کاشت ایمپلنت استفاده کنید و هزینه کمتری بپردازید.

کاهش هزینه‌ های ایمپلنت

6. انجام معاینات دوره‌ای دندانپزشکی 

 در صورتی که برای مراقبت از سلامت دهان و دندان اقدامات لازم را انجام دهید و برنامه معین و مشخصی برای معاینه داشته باشید میزان آسیب به دندان‌ها کمتر می‌شود. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که ارتباط معاینات دوره‌ای دندانپزشکی و کاهش هزینه‌های ایمپلنت دندان چیست. واقعیت این است که وقتی سلامت دهان و دندان حفظ شود، احتمال نیاز به درمان‌های جانبی پیش از ایمپلنت کاهش پیدا می‌کند.

به طور مثال ممکن است لازم باشد پیش از شروع ایمپلنت، دندان خراب و پوسیده که هنوز در جای خود قرار دارد را بکشید تا بتوانید درمان ایمپلنت را شروع کنید. پس هزینه کشیدن دندان هم به هزینه ایمپلنت اضافه می‌شود.

همچنین در مواقعی که بیمار مبتلا به بیماری‌های پریودنتال است، قبل از شروع کاشت ایمپلنت باید عفونت را درمان کند. در این شرایط هم باید انتظار بالارفتن هزینه‌های درمان کاشت ایمپلنت را داشته باشیم.

کاهش هزینه‌ های ایمپلنت و یک نکته مهم

با وجود تمام توضیحاتی که درباره راهکارهای کاهش قیمت ایمپلنت دندان ارائه کردیم، باید بدانید برای انتخاب کلینیک دندانپزشکی نباید بر اساس قیمت عمل کنید. زیرا عوامل دیگری مانند تجربه و تخصص، تجهیزات و فناوری، کیفیت مواد نیز عوامل مهمی هستند  که نباید نسبت به آن بی‌توجه باشیم. پیشنهاد می‌کنیم کلینیکی را انتخاب کنید که با رعایت تمام این موارد خدمات باکیفیت و مطلوبی را به شما ارائه می‌کند تا بتوانید کاشت ایمپلنت را بدون عارضه تجربه کنید.

جمع بندی

هزینه ایمپلنت دندان ثابت نیست و تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. اما با توجه به اینکه جزو خدمات گران‌قیمت دندانپزشکی است، اغلب افراد دنبال راهکاری برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت هستند. در این مطلب سعی کردیم چند پیشنهاد برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید با انتخاب یک مرکز دندانپزشکی معتبر و حرفه‌ای از کیفیت درمان اطمینان داشته باشید و هزینه معقول و به‌صرفه‌ای بپردازید.

سوالات متداول

  • آیا پوشش بیمه‌ای در کاهش قیمت ایمپلنت دندان تاثیر دارد؟

در صورتی که می‌خواهید از خدمات دندانپزشکی برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت استفاده کنید، لازم است از شرکت بیمه در این باره سوال کنید. اگر بیمه دندانپزشکی دارید، بررسی کنید که آیا هزینه‌های ایمپلنت دندان را تحت پوشش قرار می‌دهد یا خیر. در صورتی که بیمه تحت پوشش ایمپلنت دندان نیست، ممکن است بتوانید از تخفیف‌های کلینیک استفاده کنید.

  • آیا محل جغرافیایی کلینیک یا مطب دندانپزشکی در کاهش هزینه‌های ایمپلنت تاثیر دارد؟

هزینه‌های مربوط به ایمپلنت دندان ممکن است در مناطق مختلف شهر یا استان‌های مختلف با هم متفاوت باشد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از شروع درمان از چند دندانپزشک و کلینیک دندانپزشکی استعلام قیمت بگیرید.

یک نکته مهم که باید درباره کاشت ایمپلنت بدانیم این است گران یا ارزان بودن قیمت نباید ملاک تصمیم‌گیری برای انتخاب کلینیک دندانپزشکی یا دندانپزشک باشد. بلکه لازم است وقتی هزینه ایمپلنت پایین است، حتما کیفیت خدمات و میزان تخصص دندانپزشک برای کاشت ایمپلنت را بررسی کنید تا درگیر عارضه نشوید و سلامت خود را به خطر نیندازید.

برای دیدن ویدئو نمونه کارها به اینستاگرام دکتر قادری سر بزنید .