ایمپلنت سوئیسی چیست؟ با برتری‌های آنها آشنا شوید

ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی چیست؟

ایمپلنت سوئیسی یکی از بهترین ایمپلنت‌ها برای جایگزینی دندانی است که از دست داده‌اید. ایمپلنت‌های سوئیسی از بهترین دندان‌های قابل‌کاشت در دنیا به شمار می‌روند. دندان‌های سوئیسی به‌دلیل تجربه و مهارت سازندگانشان، تبدیل به یکی از طبیعی‌ترین و بهترین ایمپلنت‌های دندانی در دنیا شده‌اند. دندان‌هایی که شکل ظاهری و کارایی‌شان با دندان‌های طبیعی تفاوت زیادی ندارند. نام برخی از برندهای سازنده دندان مصنوعی در سوئیس برای صنعت پزشکی دنیا شناخته شده هستند.

با مرکز ایمپلنت دکتر قادری ، متخصص ایمپلنتولوژی همراه باشید تا نگاهی به یکی از بهترین ایمپلنت‌های موجود در دنیای پزشکی داشته باشیم.

آشنایی با ایمپلنت سوئیسی:

برخی از شرکت‌های سوئیسی از نخستین سازندگان ایمپلنت‌های دندان در دنیا بوده‌اند. همان‌طور که می‌دانید، روال معمول شرکت‌های معتبر دنیا، افزایش همیشگی کیفیت محصولاتشان است. سازندگان ایمپلنت‌های سوئیسی هم در گذر زمان، به فناوری برتری در ساخت ایمپلنت‌های دندانی رسیده‌اند. پیشرفتی که برترین ایمپلنت‌های دندان را به دنیای پزشکی تقدیم کرده و همواره در حال رشد کیفی است.

جالب است بدانید شرکت‌های شناخته شده سوئیسی از نظر کیفیت ساختِ ایمپلنت‌ها، جزو پنج کشور نخست دنیا قرار می‌گیرند. هزاران پزشک در سراسر دنیا ایمپلنت سوئیسی را به‌عنوان نخستین گزینه انتخابی به بیماران خود معرفی می‌کنند. ایمپلنت‌هایی که کیفیتی برتر و دوامی طولانی دارند و شما را تا پایان عمر، آسوده‌خاطر نگه می‌دارند.

کیفیت و طول عمر بالای انواع ایمپلنت دندان سوئیسی به دو گزینه مهم بستگی دارد. گزینه نخست، جنس مواد سازنده ایمپلنت است که برندهای برتر سوئیسی در این زمینه گوی سبقت را از رقیبان خود ربوده‌اند. گزینه دیگر، فناوری ساخت ایمپلنت در برندهای سوئیسی است که از این نظر هم جزو برترین‌های دنیا به شمار می‌روند. البته گزینه سومی را هم نباید در این برندها نادیده بگیریم و آن هم میل به پیشرفت و دستیابی به بهترین‌ها  است.

ویژگی‌های ایمپلنت سوئیسی:

اگر برای شما هم سوال است که چرا پزشکان سراسر دنیا ایمپلنت دندان سوئیسی را به داوطلبان کاشت دندان پیشنهاد می‌دهند، باید نکته‌های مهمی را بدانید:

ایمپلنت‌های سوئیسی بسیار محکم هستند و طول عمر آنها بالا است. در صورت انتخاب برندهای برتر دندان سوئیسی، ممکن است شما تا پایان عمر نیازی به تغییر ایمپلنت نداشته باشید.

طراحی ساختاری تکنیکی، این ایمپلنت‌ها را تبدیل به بهترین ایمپلنت‌های دندان در دنیا ساخته است.

بهترین برند ایمپلنت سوئیسی کیفیت بسیار خوبی دارد و به همین دلیل انتخاب برتر هزاران دندان‌پزشک در دنیا است. البته در بین ایمپلنت‌های سوئیسی نیز شرکت‌های کم‌تجربه‌تر وجود دارند که دندان‌های مصنوعی تولید آنها کیفیت خیلی بالایی ندارد.

خوشبختانه نمایندگی بسیاری از برندهای معتبر تولیدکننده ایمپلنت سوئیسی در ایران مشغول فعالیت هستند. این نکته خیال پزشکان و بیماران را بابت تامین قطعه‌های ایمپلنت‌ها آسوده کرده است.

کیفیت ایمپلنت‌ها بستگی مستقیم به جنس مواد سازنده آنها دارد. از برترین ویژگی‌های انواع ایمپلنت در برندهای برتر سوئیسی، کیفیت مواد سازنده آنها است.

درصد موفقیت کاشت دندان با ایمپلنت برندهای مطرح سوئیسی بسیار زیاد است.

قیمت ایمپلنت دندان سوئیسی در کشور ما بالا است و بسیاری از داوطلبان ایمپلنت توان تامین مالی خرید آن را ندارند.

ایمپلنت سوئیسی

برندهای برتر ایمپلنت سوئیسی:

برخی از برترین برندهای ایمپلنت دندان سوئیسی را بشناسید:

* برند اشترومن (ITI):

اشترومن یکی از موفق‌ترین برندهای سازنده ایمپلنت در دنیا است. این شرکت به‌روزترین محصولات دندان‌پزشکی دنیا را تولید می‌کند. سرمایه‌گذاری‌های برند اشترومن در پروژه‌های پژوهشی باعث شده تا تولیدات این شرکت همواره در حال رشد و پیشرفت باشند. بیش از 25 سال تجربه شرکت اشترومن در ساخت پروتز‌های دندان‌های مصنوعی، عنوان بهترین ایمپلنت سوئیسی را برای این شرکت به دنبال داشته است.

ایمپلنت‌های شرکت اشترومن جایگاهی جهانی دارند و به شکلی ساخته شده‌اند که برای همه عمر در دهان شما باقی بمانند. از ویژگی‌های این ایمپلنت‌ها باید به کیفیت بالای ساخت و مواد اولیه، در کنار مهندسی برتر و طراحی بی‌نقص آنها اشاره کنیم.

برای اطلاعات بیشتر نسبت به ایمپلنت اشترومن کلیک کنید

* برند  SIC:

ایمپلنت‌های شرکت اس آی سی بیشتر به‌دلیل قیمت مناسبشان، در مقایسه با دیگر برندهای سوئیسی، در ایران مورد استقبال قرار گرفته‌اند. هرچند که بیست سال سابقه این شرکت در ساخت دندان‌های مصنوعی، باعث شده تا ایمپلنت‌های باکیفیتی را به دنیای پزشکی ارائه کند.

* برند SPI:

اس پی آی یکی دیگر از برندهای معروف سوئیسی است و در بیشتر کشورهای دنیا شناخته شده است. کیفیت بالای تیتانیوم در ساخت دندان‌های این شرکت و ویژگی خاص فیکسچرهای آن دوره بهبودی شما را کوتاه می‌کنند.

* برند نئودنت:

نئودنت نام شرکتی است که ایمپلنت‌هایی با ضمانت بیش از 20 سال را به دنیای پزشکی ارائه کرده است. طول عمر بالا و قیمت مناسب‌تر ایمپلنت‌های این شرکت نسبت به برندهای برتر سوئیسی، استفاده از آنها را در ایران معمول ساخته است.

دوام ایمپلنت سوئیسی چقدر است؟

کیفیت ایمپلنت برندهای شناخته‌شده سوئیسی بسیار بالا است و به بیش از 20 سال می‌رسد. برخی برندها هم ایمپلنت‌هایی با دوام کمتر ساخته‌اند. در واقع، نمی‌توانیم طول عمر یکسانی برای دندان همه برندهای سوئیسی تعیین کنیم. اما با انتخاب یک برند، شما می‌توانید به همه اطلاعات مربوط به آن دست پیدا کنید.

عوامل مهمی که در انتخاب ایمپلنت مورد توجه پزشکان قرار می‌گیرد:

پزشکان در انتخاب نوع ایمپلنت دندان به چند نکته مهم توجه می‌کنند. برای مثال، ما در کلینیک دکتر قادری به کیفیت فک شما و استخوان‌های آن توجه می‌کنیم. اگر شما مشکلی در لثه، فک و استخوان‌های آن نداشته باشید و بخواهید مبلغ کمتری هزینه کنید، ما دندان‌های کره‌ای را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اما اگر لثه یا استخوان‌های فک شما دچار مشکلات مختلفی باشند، بهترین گزینه پیشنهادی ما ایمپلنت‌های سوئیسی است.

درصد موفقیت کاشت دندان‌های سوئیسی برای فک‌های مشکل‌دار بیشتر است. البته اگر مشکلی در تامین هزینه نداشته باشید هم بهتر است دندان‌های سوئیسی را انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های ایمپلنت کره‌ای و مقایسه ایمپلنت سوئیسی با ایمپلنت کره‌ای روی لینک‌ها بزنید.

سوییسی2

قیمت ایمپلنت سوئیسی چقدر است؟

ایمپلنت دندان سوئیسی یک اشکال دارد و آن هم قیمت بالای آن است. البته این مشکل، به‌دلیل ارزش پایین پول ما در دنیا پدید آمده است. اما در‌کل، قیمت هر ایمپلنتی به گزینه‌های مختلفی بستگی دارد که یکی از مهم‌ترین آنها، نام و سابقه برند آن است. در بین انواع ایمپلنت دندان سوئیسی هم برخی برندها قیمت بالاتری دارند و برخی دیگر با قیمت پایین‌تری عرضه می‌شوند.

بهترین پزشک برای کاشت دندان کیست؟

بهترین پزشک متخصص برای انجام عمل کاشت دندان کسی است که دوره‌های تخصصی ایمپلنتولوژی را گذرانده باشد. جراحی لثه نیز نقش بسیار مهمی در موفقیت ایمپلنت سوئیسی و هرگونه ایمپلنت دیگری دارد. به همین دلیل، موفق‌ترین پزشک در کاشت دندان، دوره‌های تخصصی جراحی لثه را نیز گذرانده است. در روند عمل کاشت دندان، نیاز است تا جراحی‌های کوچک و بزرگی روی لثه شما انجام گیرد. پیوند موفق دندان تنها در صورتی شکل می‌گیرد که پزشک شما دانش و تجربه کافی در جراحی فک و لثه داشته باشد.

البته تنها گذراندن دوره‌های تخصصی ایمپلنت و جراحی لثه برای کاشت موفق دندان کافی نیست. در گام بعدی، تجربه پزشک عامل موفقیت این عمل‌های جراحی است. خوشبختانه دکتر مرتضی قادری با گذراندن دوره‌های بین‌المللی جراحی لثه و ایمپلنتولوژی گام نخست را برداشته است. در گام بعدی، با انجام کاشت دندان در کنار موفق‌ترین جراحان ایمپلنت ایران به این تخصص دست یافته است.

بهترین کلینیک برای عمل ایمپلنت کجا است؟

چه برای کاشت ایمپلنت سوئیسی و چه برای کاشت هر نوع ایمپلنت دیگری، شما باید به کلینیکی مراجعه کنید که ویژگی‌های خاصی داشته باشد. نخستین ویژگی یک کلینیک خوب، داشتن پرسنل حرفه‌ای است. البته پرسنل حرفه‌ای هم فقط در کنار مجهزترین تجهیزات دندان‌پزشکی می‌توانند بهترین خدمات را به شما ارائه کنند. به همین دلیل، تجهیزات یک کلینیک دندان‌پزشکی هم باید به‌روز و مدرن باشد.

فضای استریل و بهداشتی کلینیک هم کمک می‌کند تا جراحی‌ها با موفقیت بیشتری انجام شوند و خطر عفونت از شما دور نگه داشته شود. البته همه این گزینه‌ها تنها در کنار وجود پزشک متخصص ایمپلنتولوژی و جراحی لثه، بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می‌آورد. با نگاهی به پیشینه و نمونه‌های درمانی و ایمپلنت در کلینیک دکتر مرتضی قادری، شاید بهترین کلینیک را در شهر تهران و در نزدیکی‌های خود پیدا کنید.

ایمپلنت سوئیسی

جدول قیمت ایمپلنت سوئیسی:

برندهای سوئیسی بسیارند. اما لیست قیمت برخی از آنها که در کلینیک دکتر مرتضی قادری مورد استفاده قرار می‌گیرند را در جدول زیر ببینید.

لیست قیمت ایمپلنت سوئیسی با روکش زیرکونیا

نام برند

قیمت

ضمانت

 برند Sic

14 میلیون و 900 هزار تومان

ده سال

برند اشترومن

20 میلیون تومان

همیشگی

 

پرسش‌های متداول:

1- چرا قیمت ایمپلنت‌های سوئیسی گران‌تر از ایمپلنت‌های کره‌ای است؟

کیفیت بالای ایمپلنت‌های سوئیسی در طول سال‌هایی که از ساخت آنها می‌گذرد، هر روز بیشتر و بهتر شده است. کمپانی‌های سوئیسی از نخستین شرکت‌های تولیدکننده ایمپلنت‌های دندان هستند. ایمپلنت‌های کره‌ای هم تاکنون پیشرفت زیادی در ساخت داشته‌اند، اما هنوز به پای ایمپلنت‌های سوئیسی نرسیده‌اند.

2- کدام برند ایمپلنت سوئیسی از بقیه بهتر است؟

بسیاری از برندهای ایمپلنت سوئیسی جزو برترین‌ها در دنیا هستند. اما برند اشترومن از غول‌های صنعت ساخت پروتزهای دندانی در دنیا است.

3- ایمپلنت‌های سوئیسی گران‌تر هستند یا ایمپلنت‌ها کره‌ای؟

ایمپلنت‌های سوئیسی از بهترین و باکیفیت ترین ایمپلنت‌ها در دنیا هستند. قیمت آنها هم از بسیاری از ایمپلنت‌های دیگر، از جمله ایمپلنت‌های کره‌ای بالاتر است.

سخن پایانی:

شاید با خواندن این مقاله پرسشی در ذهن شما پدید آمده که بالاخره کدام برند ایمپلنت سوئیسی را انتخاب کنم؟ در این زمینه، بهتر است انتخاب را به پزشک خود بسپارید. دندان‌پزشک شما با توجه به ویژگی‌های فک و دهان شما، بهترین و سازگارترین ایمپلنت‌ها را معرفی می‌کند. پس از آن، شما می‌توانید از بین گزینه‌ها، ایمپلنت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برای تعیین نوبت معاینه و مشاوره، پیش از کاشت دندان، کافی است با همکاران ما در کلینیک تخصصی دکتر مرتضی قادری تماس بگیرید.